Nowa twarz polskiej blogosfery na włoskich wakacjach. O co chodzi? Oferty firm - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Biznes / Oferty firm
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Oferty firm

Blogerka i podróżniczka odwiedziła słoneczną Italię, by poznać tajemnice włoskich winnic. Piękne zdjęcia, wspaniała atmosfera i relacja w social mediach już dostępna. Tylko my mogliśmy porozmawiać o tej przygodzie.

Jako influencerka współpracujesz z wieloma markami. Czy ta, dzięki której odwiedziliście Włochy różniła się czymś od pozostałych?
Z pewnością! Każdego partnera traktuję indywidualnie i przede wszystkim cieszę się, że mogę kreować coś nowego na tak szeroką skalę.

Twojego bloga czyta kilkadziesiąt tysięcy osób miesięcznie. Myślisz, że jesteś osobą, która może uświadamiać coś czytelnikom i tworzyć nowe trendy?
Zdecydowanie nie. Cieszę się, że jestem częścią wirtualnego świata, który mobilizuje innych. Nie uważam się jednak za lidera, mój blog jest daleki od komercyjnego świata i nie chcę, by na dobre w nim zagościł. Nie widzę na swojej stronie banerów reklamowych, systemów afiliacyjnych, zbierania baz newsletterowych czy wypełnionego terminami kalendarza. Robię to, co czuję, że jest dobre. Jeśli podejmuję współpracę, to tylko na moich warunkach, ponieważ każda rzecz musi mnie uczyć i inspirować. Tutaj chodzi o kulturę i zwyczaje Włochów, ich rodzinne wieczory w domu przy kominku czy czas spędzany w ulubionej restauracji przy kieliszku wina. Również o sam proces wytwarzania, który poznać mogą tylko nieliczni, a ja mogłam zobaczyć to na własne oczy.

Czyli jesteś obserwatorem?
Tak, przecież dzięki temu poznajemy to, co dzieje się wokół nas i możemy wyciągnąć więcej wniosków. Podczas naszego pobytu niedaleko Trydentu, gdzie królują winnice, mieszkaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym. Był to ośrodek na zboczu, z zaledwie trzema pokojami gościnnymi. Abstrahując od tego, że nie mieliśmy szansy dogadania się po angielsku, ponieważ było to starsze, włoskie małżeństwo, obserwowaliśmy ich życie. Całe dnie spędzali z bliskimi przed domem, stał tam olbrzymi stół, gdzie siedzieli dorośli, a dzieci bawiły się na trawie. Gdy przychodził wieczór, cała rodzina przenosiła się do kuchni (pięknej, drewnianej, właściwie kuchni marzeń), dzieci kładły się spać, a rodzice jedli, popijali wino i  rozmawiali jeszcze przez kilka godzin. Przyznam, że gdybym nie zobaczyła tego na własne oczy, myślałabym, że są to sceny pisane przez dobrego scenarzystę w amerykańskich produkcjach.Nie widzisz tego w polskich domach?

Wydaje mi się, że żyjemy w zbyt dużym biegu. Mój chłopak jest artystą, gdy zaczyna się sezon koncertowy (a są trzy: wiosna, lato oraz jesień-zima - śmiech), właściwie nie widujemy się ze sobą w ciągu dnia. Ja z kolei pracuję w korporacji, dodatkowo studiuję i prowadzę bloga. Wbrew pozorom mam naprawdę mało czasu dla siebie, a co dopiero dla moich bliskich.

A gdy masz urlop?
Wtedy najczęściej jedziemy w góry. Odkładamy wszystkie zobowiązania na później i poświęcamy czas sobie. Rzadko zabieramy znajomych, niezależność czy brak marudzenia są ogromnym plusem, gdy spędzamy w taki sposób zaledwie kilka dni. Podczas wyjazdów nie zachowujemy się jak małżeństwo na psychoterapii, telefony nadal mamy włączone - śmiech - ale staramy się odciąć od spraw zawodowych. To naprawdę służy.

Odpowiada Ci taki życiowy rollercoaster?
Zdecydowanie bardziej wolę kolejki górskie - śmiech.

A tak na poważnie?
Wydaje mi się, że to akceptuje. Włosi mają jednak fantastyczne relacje rodzinne, są ciepli, serdeczni, ogromnie cenią sobie bliskość i wartości, które powinien reprezentować każdy człowiek. Odwiedzałam ten kraj wielokrotnie, zawsze byłam zafascynowana. Wiem jednak, że i tam nie może być idealnie, wszędzie są slumsy, albo zwaśnione z byle powodu rodziny, które nie zasiadłyby nawet do wspólnej, wigilijnej kolacji.Uważasz, że wino zakorzeniło się w ich kulturze na tyle, że jest nieodłącznym elementem życia?
Włosi są jednym z największych producentów wina na świecie. Warunki klimatyczne, jakie tam panują determinują jakość i ilość owoców, a co za tym idzie, wino stało się produktem codziennym, jak chleb w polskich sklepach czy osławione politycznie jabłka. Jest jednak pewna różnica - nie widziałam jeszcze Włocha, który pije wino bez towarzystwa jedzenia, jedno zawsze łączy się z drugim, a serwowane w restauracjach odbywa się z zachowaniem wszystkich zasad SV. To fascynujące!

Kiedy w takim razie planujesz kolejne „włoskie wakacje”?
Wierzę, że wrócę tam jeszcze w tym roku. Tymczasem jednak zapraszam wszystkich na odslonkulture.pl, gdzie znajdziecie mnóstwo artykułów poświęconych Italii.

Życzę Ci w takim razie samych sukcesów. Wszystkich czytelników gorąco zapraszam na Twojego Instagrama z pięknymi zdjęciami: Dziękuję za rozmowę.
Grazie :)

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!