Zatkana wymienna głowica drukarki – jak internauci rozwiązują ten problem? Oferty firm - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Biznes / Oferty firm
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Oferty firmDo bardzo kłopotliwych sytuacji związanych z funkcjonowaniem drukarki należy zatkana głowica drukarki. W przypadku, gdy kartridże są zintegrowane z drukującymi głowicami problem zostanie rozwiązany po wymianie kartridża na nowy.

Niemniej rozwiązanie to wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych wydatków. Właśnie z tego względu pojawiły się nowoczesne metody oczyszczania głowic drukujących. Pierwsza z nich polega na zastosowaniu płynu udrażniającego.

Czyszczenie przy użyciu płynu udrażniającego

Polega ono na zwilżeniu papierowych ręczników płynem do udrażniania i postawieniu na nich wkładów w taki sposób, aby dysze miały kontakt z ich wilgotną powierzchnią. Po upływie około 15 minut należy przetrzeć okolice dysz suchą szmatką i zamontować je w drukarce, a następnie wydrukować próbną stronę. Jeżeli nie podziała – można powtórzyć. Zdaniem autorów tej metody jest ona bardzo skuteczna. Opinie użytkowników, którzy ją wypróbowali mówią jednak co innego – czasami się udaje, a innym razem i ta konieczny jest zakup nowych wkładów. Procedurę tą udało się nam przeprowadzić na tuszach HP 304, przy czym były to oryginalne wkłady, które pozostawione były na zaledwie parę tygodni. Tusze, a właściwie głowice, które Przebywały w niekorzystnych warunkach kilka miesięcy będą prawdopodobnie nadawały się jedynie do wyrzucenia.

Podgrzanie płynu poprawi efekty

Według innej metody, w przypadku nieco większych zanieczyszczeń, warto podgrzać płyn do udrażniania do temperatury wynoszącej 55 stopni Celsjusza i zastosować go w nieco większej ilości. Dysze powinny być całkowicie zanurzone w płynie. Niemniej jeżeli będzie go zbyt wiele, może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia wkładów. Czas moczenia dysz można wg niektórych internautów wydłużyć do maksymalnie 12 godzin. Są chętni na eksperyment? Co ciekawe działa to zarówno w przypadku oryginalnych produktów ale też i zamienników.

Eksperyment ze strzykawką

Wśród proponowanych metod oczyszczania dysz głowicy połączonej z wkładem znalazła się także technika czyszczenia polegająca na wstrzyknięciu do strzykawki niewielkiej ilości płynu udrażniającego – dosłownie kilka kropel. Po upływie 5 – 10 minut wkład powinien być gotowy do użycia.

Jaką więc wybrać drukarkę, aby minimalizować ryzyko zaschnięcia tuszu? Wszystko zależy od tego jak często drukujemy. Urządzenia Firmy Brother często mają wbudowaną głowicę i wymienia się jedynie bardzo tani wkład z atramentem. W takim przypadku jednak jeśli głowica zaschnie musimy rozbierać drukarkę. Dla drukujących rzadko polecamy urządzenia, gdzie tusz jest zintegrowany z głowicą. Hp często stosuje takie rozwiązania, jednak należy się liczyć z tym, że eksploatacja będzie nieco droższa. Przykładem są tusze do HP DeskJet 1115 - kosztują od 80 do ponad 100 zł za komplet (czarny i kolor) - jednak jeżeli coś zaschnie wystarczy wymienić tusz i problem z głowy.

Jak to działa?

W każdej z wyżej przedstawionych metod internauci używali płynu udrażniającego. Ten preparat zawiera związki amoniaku, które powodują usunięcie zaschniętego atramentu. Pierwszy wydruk może być zanieczyszczony pozostałościami zaschniętego pigmentu i płynem czyszczącym. Kolejne drukowane dokumenty powinny być już raczej estetyczne.

Niestety nie ma stuprocentowej pewności, że dostępne w sieci metody udrażniania zanieczyszczonych i zaschniętych dysz kartridży, przyniosą odpowiednie rezultaty. Zazwyczaj w przypadku zatkania dysz, trzeba wymienić wkłady na nowe. Z pomocą przyjdą sprzedawcy, którzy oferują okresowe wyprzedaże. Na przykład, sklep z tuszami i tonerami Inkhouse.pl oferuje okresowe promocje oraz zniżki na mniejszą lub szerszą skalę, choćby z okazji Black Friday, albo Cyber Monday.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!