Pierwsza edycja Mielec Fashion Time. Projektanci zaskoczyli innowacyjnością [DUŻO ZDJĘĆ] Mielec Fashion Time - aktualności - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Mielec Fashion Time / Mielec Fashion Time - aktualności
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Mielec Fashion Time - aktualności

Przy wypełnionej sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury odbył się pierwszy Mielecki Konkurs Mody – Mielec Fashion Time.

Mielec Fashion Time to impreza dla wszystkich, którzy interesują się modą. Dla projektantów to szansa na zaistnienie w mediach, zdobycie nowych, cennych znajomości oraz wzbogacenie swojego portfolio. Dla najlepszych przygotowane zostały atrakcyjne nagrody.  Zwycięzca otrzymał m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Pierwszy Mielec Fashion Time odbył się 5 kwietnia w Domu Kultury SCK w Mielcu.

Pierwsza edycja Mielec Fashion Time okazała się dużym sukcesem. Do Mielca przyjechało 15 projektantów nie tylko z Podkarpacia ale i z całej Polski. Zaprezentowali oni różnorodne kolekcje, zarówno awangardowe jak i te przeznaczone do codziennego użytku. Były różnorodne materiały, wzory i kolory. Nie zabrakło również ciekawych dodatków. Pokaz poprowadził znany z programu „Mam talent” iluzjonista Maciej Kozłowski.

"Nie spodziewałam się, że pierwsza edycja Mielec Fashion Time będzie tak bardzo dopracowana"

Pierwsze miejsce w konkursie mody zajęła pochodząca z Kielc Magdalena Misztal. Jej kolekcja zatytułowana „Zou bisou” zainspirowana jest klimatem lat 60. I 70.  – Projektowaniem zajmuję się od czterech lat. Początkowo chciałam zostać kostiumografem, jednak ostatecznie rozpoczęłam naukę artystycznego projektowania ubioru – mówiła po pokazie Magdalena Misztal. - Wygrana to fantastyczne uczucie. Udział w konkursie był dla mnie wspaniałym przeżyciem. Jestem zachwycona pokazem bo był on na naprawdę wysokim poziomie. Nie spodziewałam się, że pierwsza edycja Mielec Fashion Time będzie tak bardzo dopracowana.

"Ubrania ożyły na modelkach"


Drugie miejsce przypadło niecodziennym projektom Mateusza Jarmuły. Jego ubrania wykonane zostały z poliuretanowej pianki. - Jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca. To była taka miła niespodzianka i nagroda za wiele miesięcy ciężkiej pracy, wydatków i nerwów, które straciłem przy tym projekcie. Ubrania ożyły na modelkach i cieszę się, że spodobało się to jury.

Trzecie wyróżnienie otrzymała Olga Zakrzewska za kolekcję „Moc architektury”. – Byłam zdziwiona bo nie spodziewałam się, że mogę zająć trzecie miejsce. Nawet na początku nie wiedziałam, że wyczytano moje nazwisko. Przed pokazem miałam sporo obaw, że modelki nie zdążą się przebrać, na szczęście przy ich pomocy i  wsparciu znajomej projektantki wszystko sprawnie poszło.

"Mielecki pokaz wypada bardzo pozytywnie"

Najlepszych projektantów wybrało  jury, w którym zasiadała między innymi Katarzyna Krzeszowska, Miss Polski 2012. Po pokazie nie ukrywała swojego uznania zarówno dla projektantów jak i organizatorów.

– Pokaz bardzo mi się podobał, a szczerze mówiąc niektórzy projektanci bardzo mnie zaskoczyli swoją innowacyjnością. Uważam, że większość z nich ma szansę zrobić dużą karierę. Te trzy wygrane kolekcje były od sobie zupełnie różne i myślę, że warto zwrócić na nie uwagę – mówiła Katarzyna Krzeszowska - Na tle ogólnopolskim mielecki pokaz wypada bardzo pozytywnie. Widać było zaangażowanie w jego przygotowanie.

"Pokaz mógłby spokojnie odbywać się w Warszawie"


Mielecki konkurs mody docenił również Henryk Pietrzak, prezes Polskiego Radia Rzeszów.

- Byłem do tej pory na kilku pokazach, po raz pierwszy byłem w jury. Dzisiejszy pokaz mógłby spokojnie odbywać się w Warszawie, Poznaniu czy we Wrocławiu  i nie byłoby żadnej różnicy między Mielcem, a tymi bardzo dużymi ośrodkami mody. Uważam, ze nawet momentami przez wzgląd na innowacyjność, na świeże spojrzenie, na właśnie takie niepodleganie trendom związanych z dużymi ośrodkami, Mielec jest znacznie bardziej atrakcyjny. Nie macie się czego wstydzić bo było to fascynujące, estetyczne, piękne i dostarczyło wielu wzruszeń.

Mielec Fashion Time zakończył się pokazem bielizny, któremu towarzyszył koncert Mieleckiej Orkiestry Dętej SCK pod batutą Macieja Fijałkowskiego. Rozlosowane zostały także nagrody dla publiczności.

"W ciągu dwóch miesięcy można zdziałać tak wiele"


Pierwsza edycja Mielec Fashion Time to efekt ciężkiej pracy projektantów, modelek oraz organizatorów. Prace nad pokazem trwały od ponad dwóch miesięcy, a obejmowały liczne próby, szkolenia i przymiarki. Organizowaniem pokazu zajęła się Monika Konefał.

– To ciekawe, że w ciągu dwóch miesięcy można zdziałać tak wiele bo myślę, że zrobiliśmy naprawdę dużo. Modelki zostały przeszkolone, braliśmy udział w warsztatach z modelingu. Były próby i żmudne ćwiczenia, które myślę, że przyniosły efekt. Mam nadzieję, że po dzisiejszym pokazie przed modelkami pojawią się możliwości rozwoju. Oczywiście zdarzały się też pomyłki, ale na pewno będziemy uczyć się na błędach – podsumowuje Monika Konefał.

Przy pokazie pracowało 20 modelek i  modeli, większość z nich to debiutanci. Dzięki Mielec Fashion Time mogli spróbować swoich sił w modelingu i zdobyć nowe doświadczenia. Było to też jednak spore wyzwanie. Choć jak przyznają same modelki, więcej stresu było przed samym pokazem niż podczas niego.

- Dzisiejszy dzień był bardzo stresujący. Miałyśmy sporo przymiarek, wszystko przebiega w szybkim tempie. Bałam się wyjść w butach projektantów, niektóre są naprawdę bardzo wysokie – mówiła Patrycja Bugaj - Pokaz minął nam w błyskawicznym tempie. Na początku trochę się stresowałyśmy, ale po pierwszym wyjściu strach minął niemal całkowicie. Właściwie próby były cięższe niż sam konkurs – dodały Andżelika Chudzik i Natalia Gurgul.

Pierwszy Mielecki Konkurs Mody Mielec Fashion Time spodobał się projektantom, gościom i modelkom. Wszyscy podkreślali, że wokół pokazu panuje świetna atmosfera, a sam konkurs stoi na wysokim poziomie.

Organizatorami Mielec Fashion Time byli: portal hej.mielec.pl oraz Samorządowe Centrum Kultury.Mielec Fashion Time 2014 - cz. I

Mielec Fashion Time 2014 - cz. II

Mielec Fashion Time 2014 - cz. III

Mielec Fashion Time 2014 - cz. IV

Mielec Fashion Time 2014 - cz. V

Mielec Fashion Time 2014 - cz. VI

Mielec Fashion Time 2014 - cz. VII

Mielec Fashion Time 2014 - cz. VIII

Mielec Fashion Time 2014 - backstage
Kolejne relacje, materiały - wkrótce.

MB
 


Facebook

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!