REKLAMA

REKLAMA

ZASADY

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Forum

Autor Wiadomość
but1991 (27 wiadomości)
(94.254.146.XXX)
Dodano: 12-03-2018 16:06:37
/
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2018-03-12 17:56:26).
but1991 (27 wiadomości)
(94.254.146.XXX)
Dodano: 12-03-2018 17:55:35
Piszę tego posta ponieważ chciałem się podzielić z Wami pewną przykrą sytuacją, która spotkała mnie i moją kobietę podczas szukania mieszkania.
Upatrzyliśmy sobie cudowne, wyremontowane mieszkanie. Nie będę podawał dokładnego adresu bo nie chce mieć nieprzyjemności.
Mieszkanie było na wysokim poziomie, odrazu nam wpadło w oko, więc nie zwlekając umówiliśmy się na spotkanie z właścicielami. Porozmawialismy sobie itd po czym Pan oznajmił nam że będzie się z nami kontaktował bo ma jeszcze kilka par umówionych. Pomyśleliśmy że pewnie nic z tego nie wyjdzie, ale ku naszemu zaskoczeniu Pan oddzwonil i oznajmił że wraz z żoną zdecydowali się na nas. Byliśmy szczęśliwi, zaczęliśmy kompletować wszystkie dokumenty potrzebne do kredytu itd. Przy następnym spotkaniu z właścicielami poprosiłem ich o kwit z urzędu miasta że w tym mieszkaniu nie jest nikt zameldowany poza nimi. Powiedzieli że nie ma problemu, ale przy kolejnej wizycie okazało się że nie mogą nam dać takiego zaświadczenia bo jest zameldowana w mieszkaniu jedna osoba. Pan zarzekał się że nic o tym nie wiedział i już wszczął postępowanie o wymeldowaniu tej osoby. Pomyśleliśmy że dobra jak już jest wszczęte postępowanie to nie ma problemu (pewnie zaraz po myślicie ale z was naiwniaki). Właściciel zarzekał się że takie wymeldowanie trwa około 1.5 miesiąca. Zgodziliśmy się na zakup tego mieszkania wraz z lokatorem (bo przecież za półtora miesiąca go nie będzie) W dniu spisania umowy przedwstępnej do której mieliśmy dać zaliczkę 5000zł, za namową najbliższych udałem się do urzędu miasta do pytać jak wygląda wymeldowanie osoby z mieszkania. I tutaj Pani urzędniczka zaczęła mi wszystko tłumaczyć aż mi włosy dęba stanęły. Okazało się że wymeldowanie takiej osoby może trwać nawet rok i dłużej, nie wiadomo czy da się wymeldować ta osobę i żeby jeszcze tego było mało to w chwili podpisania umowy kupna to na nas spada odpowiedzialność za wymeldowanie tej osoby, a stary właściciel umywa rączki. Więc drodzy forumowicze uważajcie na takich oszustów bo ta para wiedziała że jest lokator na mieszkaniu i chcieli się pozbyć problemu.
Na koniec dodam że mieszkanie również było zadłużone w spółdzielni oraz że ten Pan jest strasznie gburowaty i jak rozmawia to patrzy po ścianach a nie w oczy.
Pozdrawiam i uważajcie na siebie.
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2018-03-12 18:04:35).
kemot18 (259 wiadomości)
(176.221.122.XXX)
Dodano: 12-03-2018 21:48:55
Tekst dobry jako nauczka dla pokoleń ale pozwolę sobie stwierdzić dwa fakty:
1. Z Twojego tekstu wynika że jesteście młodzi i raczej przez to niedoświadczeni w tego typu sprawach - nie mogliście tego z kimś skonsultować wcześniej zanim zapłaciliście zaliczkę/zadatek czy coś innego ? Nie było mam/taty/cioci/wujka/starszego brata/siostry kolegi sąsiada/sąsiadki czy nawet radcy prawnego za opłatą 50zł czy dziadka "google" ?
2. Jak nabyliście to mieszkanie z lokatorem to byliście świadomi tego co Wam powiedział sprzedawca ale sami nie pokwapiliście się do MSM czy UM żeby te informacje potwierdzić wcześniej ZANIM zapłaciliście zaliczkę/zadatek itp ?
Ludzie - obudźcie się. Nikt Wam nic za darmo nie da a jak to była okazja to tylko dla sprzedawcy a nie dla Was-kupujacych...
Brak doświadczenia i chyba mniemanie o sobie " że ja wiem wszystko najlepiej" zaważyło na Waszych kłopotach czego Wam współczuję.
Dzisiejszy świat jest okrutny dla takich ludzi jak Wy...ciężko Wam będzie... Podchodźcie do tego typu spraw z b.dużą dawką ostrożności czy to mieszkanie/dom czy auto....
Mam nadzieję że pozbędziecie się dzikiego lokatora jak najszybciej i wyciągniecie z tego konsekwencje na przyszłość.
Pozdrawiam.
but1991 (27 wiadomości)
(87.206.161.XXX)
Dodano: 13-03-2018 00:00:06
Drogi kemot18 napisałem że mieliśmy zapłacić 5000zł przy umowie przedwstępnej ale na nasze szczęście do niej nie doszło. Ten tekst umieściłem jako przestrogę dla innych, ponieważ nie każdy kupujący mieszkanie sprawdza czy nie kupuje go z lokatorem. Dodam że masz rację jesteśmy młodzi i jeszcze niedoświadczeni. Pozdrawiam.

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Regeneracja Mielec 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!