REKLAMA

REKLAMA

ZASADY

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Forum

1 | 2  następna  
Autor Wiadomość
Pit3r87 (32 wiadomości)
(176.221.123.XXX)
Dodano: 05-01-2018 19:06:00
Witam,
orientuje się ktoś czy jakiś mielecki projektant projektuje domu pasywne lub energooszczędne?

Budował ktoś już dom pasywny lub energooszczędne? Ciekawi mnie czy lokalne firmy mają wiedzę na temat budowy domów pasywnych czy energooszczędnych.
eRaktywacja (1 wiadomości)
(87.114.112.XXX)
Dodano: 06-01-2018 19:18:39
Bardzo ciekawy temat. Jedynego architekta jakiego znam to Pani Danuta Pazdro. Wiem ze nie jest tania ale wspolpracowalem z nia przy sprawach dzialki oraz warunkow zabudowy i wiem ze jest dokladna i szybka. Wie gdzie i z czym isc zeby nie marnowac czasu. Mozna by sie jej zapytac czy ona tego nie robi a jak nie to czy ma jakies rekomendacje. Pozdrawiam
drum (244 wiadomości)
(213.136.245.XXX)
Dodano: 07-01-2018 10:56:49
witaj,

jesli chodzi o domy pasywne czy energooszczedne, to polecalbym Ci poszukac firm w sieci. w naszym miescie raczej wszyscy sa nastawieni na budownictwo tradycyjne.
w sieci znajdziesz bardzo duzo firm specjalizujacych sie wlasnie w takim budownictwie.

co do Pani Pazdro... moje odczucia co do jej projektow sa zadne. wszystkie jej budynki (a jest ich wiele w Mielcu) sa po prostu nijakie, na jedno kopyto. wystarczy sie przejechac na osiedla gdzie sa domy swiezo wybudowane lub w budowie, zobaczyc kto jest projektantem i samemu ocenic. jest po prostu rutyniara - tu dorobi scianke, tam zmieni uklad okien i cala robota.

sam jestem w trakcie budowy drugiego domu, dlatego jakas wiedze z tego rynku juz posiadam. oba projekty pochodza z tego samego biura z Warszawy - i wbrew pozorom nie wyszlo mnie to drozej, niz z naszego rynku. oczywiscie sa to domy w nowoczesnym stylu budowane metoda tradycyjna.
Damjan (78 wiadomości)

(213.136.246.XXX)
Dodano: 07-01-2018 13:12:38
Myślę że każda firma która cechuje się dokładnością wybuduje dom pasywny. Skoro budują tradycyjne domy i robią to zgodnie z projektem to myślę że dom pasywny też wybuduja.
Wiadomo inna technologia niż tradycyjnie ale osobną.
Dobry , doświadczony budowlaniec da radę .
Przydał by się też dobry kierownik budowy który by wszystkiego przypilnowal a nie tylko wziął pieniądze i na końcu się podpisał.
Dom pasywny to duże koszty budowy dlatego warto przypilnowac fachowego wykonania
necik84 (1 wiadomości)

(46.186.21.XXX)
Dodano: 07-01-2018 18:34:40
Jeśli chodzi o domy pasywne to tak jak radzi kolega lepiej dobrze poszukać ekipy ,natomiast Pani Pazdro nie polecam ,nie należy do tanich a w naszym przypadku z jej strony totalna olewka (może dlatego że nie było nas w Pl )na każdym kroku trzeba było się o wszystko upominać ,nie mówiąc o tym że miała złożyć papiery o pozwolenie a tego nie zrobiła ,budując 2 dom nigdy nie zdecydowałabym się 2 raz na ta Panią
kemot18 (244 wiadomości)
(176.221.123.XXX)
Dodano: 08-01-2018 16:42:00
Ja nie dodam nic nowego w stosunku co powiedzieli moi przedmówcy. W Mielcu takiej ekipy nie znajdziesz. Wszyscy "wolą" budować z "czerwonego" i chlapać zaprawą ile się im uleje...Niestety ale wiem to po sobie a budowałem dom energooszczędny. Dla "naszych" rodzimych budowlańców to jest czysta abstrakcja. W papiery mało co patrzą a jakbyś zobaczył u mnie szczeliny pomiędzy "zamkami" w bloczkach to byś nie uwierzył że tak można budować w "systemie energooszczędnym".
Ale niestety tak - da się. Szukaj poza Mielcem i to najlepiej autoryzowanych Wykonawców przez producentów materiałów budowlanych. Będziesz musiał poczekać dłużej ale wg mnie warto.
Co do projektanta to też mam doświadczenie i tak na prawdę to zależy od tego czy dana osoba/Biuro w ogóle zajmie się Twoim projektem czy zleci to np. swojemu stażyście.....Jak to drugie to będziesz się musiał schylać przy przechodzeniu pomiędzy domem a garażem - wiem coś na ten temat też niestety....
Poszukaj gotowych projektów w sieci i zapłać komuś lokalnie za adaptację....
Powodzenia.
Pit3r87 (32 wiadomości)
(176.221.123.XXX)
Dodano: 09-01-2018 09:34:06
Nie znalazłem jeszcze gotowego projektu idealnie pasującego do mojej działki. Druga sprawa jeżeli już jest niby projekt na dom pasywny czy energooszczędny to nijak ma się do założeń jakich ma taki dom spełniać.

Mam na kartce narysowany układ pomieszczeń i chciałbym żeby mi to ktoś z tego zrobił projekt.

Zrobię rundkę po mieleckich projektantach i wybadam sprawę, kto jakie ma pojecie :)

W zasadzie to fachowców potrzeba do zrobienia płyty fundamentowej. Bo reszta domu to już standard. Później odpowiedni ocieplenie ścian i dachu.
Dobrze też jest zamontować okna w warstwie izolacji.
drum (244 wiadomości)
(213.136.245.XXX)
Dodano: 09-01-2018 13:27:34
Jeśli tak strasznie chcesz szukać wśród mieleckich, to polecam Ci rozpatrzeć się też w Tarnobrzegu, Debicy... nie jest daleko a wiem, że jeśli chodzi o ceny, to są sporo niższe niż w Mielcu. A że Ty chcesz z tego co piszesz projekt indywidualny, to niestety, ale pochłonie Ci trochę kasy...
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2018-01-09 13:28:30).
451430041.jpg
personanongrata (134 wiadomości)
(5.172.255.XXX)
Dodano: 09-01-2018 16:04:44
Z Mielca pochodzi architekt znajdujący się w pierwszej 10 architektów na świecie. Bogusław Barnaś bo o nim mowa prowadzi pracownię BXB Studio w Krakowie. Koło Rzeszowa został wybudowany dom pasywny jego projektu.

dom pasywny
kemot18 (244 wiadomości)
(176.221.122.XXX)
Dodano: 09-01-2018 21:39:33
Fajny projekt i dom jednak nie dla rodziny z małymi dziećmi ale to widać po wnętrzu domu.
Jak kolega wcześniej napisał ten gość co wybudował ten dom to miał na pewno parę groszy więcej niż przeciętny śmiertelnik...
Ale dom fajny :)
Ciekawe czy za działkę pod ten dom zapłacił podobnie jak w Mielcu za ar - czyli jak za "zbożę" czy autostradę ? :)
1 | 2  następna  

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Regeneracja Mielec 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!