Kalendarz - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kalendarz
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Kalendarz

2018-02-23

Wernisaż wystawy poplenerowej Kolbuszowa - Łańcut w Galerii ESCEK

Miejscowość:Mielec
Rodzaj imprezy:wystawa
Wstęp:-W piątek w Galerii ESCEK Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu otwarta zostanie nowa wystawa.

Po raz drugi gościmy w Mielcu obrazy, rzeźby i ceramikę, które powstały podczas trzech ubiegłorocznych plenerów: w Łańcucie, Niedzicy i Kolbuszowej. Ale tradycja wystaw po plenerach w Łańcucie i Kolbuszowej jest o wiele dłuższa i ma już kilkanaście lat, a kolejne ekspozycje cieszą się nieustająco żywym zainteresowaniem publiczności.

Plenery w Łańcucie mają najdłuższą tradycję. W zeszłym roku artyści przyjechali tam po raz 20. I choć komisarz pleneru, Jan Majczak, napisał w katalogu wystawy, że jubileuszowa edycja z powodu wycofania się partnerów strategicznych omal nie doszła do skutku, wszystko ostatecznie dobrze się skończyło i łańcucki plener odbył się z udziałem 13 artystów z Polski, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Pokłosiem pleneru jest około 70 prac malarskich, rzeźbiarskich i ceramicznych. Inspiracjami były: obiekty sakralne, przyroda i urokliwe zakątki Łańcuta i powiatu.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Nieco młodszy jest plener kolbuszowski. W 2017 roku odbyła się jego 17 edycja, w której uczestniczyło 27 artystów z Polski, Węgier, Ukrainy i Słowacji. Kilkuletnią tradycja tego pleneru są warsztaty dla dzieci i młodzieży  z kolbuszowskich szkół podstawowych. W tym roku w warsztatach uczestniczyło 31 utalentowanych młodych ludzi.

Co roku kolbuszowski plener ma swą myśl przewodnią, drogowskaz artystyczny. Tym razem była to postać św. Brata Alberta. Patron pleneru, znany ze swojej działalności charytatywnej oraz żarliwej religijności był także wybitnym polskim malarzem. Komisarzem kolbuszowskiego pleneru był jak zwykle Maksymilian Starzec.

Niedzicki plener przebiegał w zmiennych warunkach pogodowych, co nie przeszkodziło osiągnąć wysokiego poziomu artystycznego. Przepiękne okolice Niedzicy, Frydmana, Łapsza Niżnego zdaniem komisarza pleneru, zachwyciły 12 artystów z Polski i Ukrainy, którzy stworzyli kilkadziesiąt obrazów, ceramiki i rzeźb. Pierwsza wystawa plenerowego pokłosia odbyła się w niedzickim zamku, co było dodatkowym bonusem dla artystów i widzów.

Wernisaż wystawy w piątek 23 lutego o godz. 18.00. Wystawa czynna będzie od 23 lutego do 18 marca 2018.

Wstęp wolny.

m

 

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!