Kalendarz - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kalendarz
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Kalendarz

2018-03-23

Recital Jerzego Mamcarza

Miejscowość:Mielec
Rodzaj imprezy:koncert
Wstęp:-W najbliższy piątek 23 marca w Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się recital mieleckiego artysty Jerzego Mamcarza.

Recital Jerzego Mamcarza – sala nr 1 Domu Kultury SCK, godz. 19. Koncert uświetnią występy gości Jerzego Mamcarza: Andrzeja Ciacha, Krzysztofa Heeringa, Roberta Obcowskiego, Marka Majewskiego, Andrzeja Szęszoła.

Recital oparty jest na utworach Jerzego Mamcarza wydanych w „Ponte – przewodnik poetycki Italia”. Przewodnik zilustrowany został przez Franciszka Maśluszczaka.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele - godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna).

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

„Przewodnik poetycki” Jerzego Mamcarza to nowa forma literacka prezentacji w formie poetyckiej, poznawczej dzieł sztuki, obiektów architektonicznych, regionów, zebranych w logiczną całość. Takim projektem jest książka ,,PONTE – przewodnik poetycki Italia” z rysunkami Franciszka Maśluszczaka. Pozwólmy się ponieść lekkim, a jednocześnie barwnym opisom Italii, które zachęcą nas, by pogłębić wiedzę, wzbogacając informacje. Dajmy się poprowadzić słowom Jerzego Mamcarza, ilustracjom Franciszka Maśluszczaka, by może niedługo we Włoszech porównać zapamiętane ilustracje z rzeczywistym wyglądem zabytków. Czyż nie jest przyjemnym najpierw podróżować w wyobraźni, by z czasem konfrontować ją z rzeczywistością? Tom ten może być wręczany również tym, co tylko czytają lub tym, co tylko oglądają… ale tylko w wyjątkowych przypadkach.

Marek Pacuła na okładce „Ponte”: Dwaj niestrudzeni wędrowcy, poszukiwacze i podglądacze piękna przeszłości zaklętego w pejzażu, kamieniu, drewnie, fresku płótnie, wstrzymują czas, nie licząc się z nim ani trochę. Jerzy za gościnę hojnie płaci wierszami, Franciszek za nocleg obrazkami po drodze pisanymi i rysowanymi nad ranem, gdy światło najjaśniejsze i cisza najpełniejsza. Jeden tak opowiada, słów nie żałując, jakby posiadł całą wiedzę historycznie tajemną, drugi oszczędny kreską czarną, ubarwienie pozostawia tobie wędrowcze, byś nie błądził niepotrzebnie i nie szukał czegoś, co jest tak blisko. I tylko za sprawą tych przemieniających się artystów, poety-malarza i malarza-poety, możesz mieć to wszystko, domostwa swego nie opuszczając.

Tom ten jest przewodnikiem poetyckim, mostem między obrazem a słowem prowadzącym do miejsc, które warto oswoić. Nie zna oporów wewnętrznych i kierunku zwiedzania. Słowo prowadzi do obrazu, obraz implikuje słowo. Sprzężenie zwrotne dla tych, co poszukują lub wiedzą. Zwykle potrzebujemy iskry, która skłoni nas do działania, rozmowy, czynu, podróży. Tego nie dadzą nam zwykłe przewodniki. Szablonowe opisy i kolorowe zdjęcia dawno wyblakły w wyobraźni i nie działają tak, jak robiły to kiedyś, dlatego warto sięgnąć po „PONTE – przewodnik poetycki Italia”.m

 

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!