Kalendarz - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kalendarz
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Kalendarz

2018-05-19

Europejska Noc Muzeów w Jadernówce

Miejscowość:Mielec
Rodzaj imprezy:impreza
Wstęp:-Coroczna edycja Europejskiej Nocy Muzeów to jedno z najważniejszych wydarzeń dla muzealników i dla odwiedzających również. W Jadernówce idea tej cyklicznej imprezy od lat niezmienna - będą wystawy, pokazy i atrakcje.

- W tym roku przenosimy się do minionych stuleci - XIX i początku XX w celu przybliżenia dawnych technik fotograficznych. Dziś w dobie łatwej fotografii cyfrowej gdzieś zapominamy o historii, o ewolucji w technice operowania światłem, wreszcie mozole z jakim musieli pracować dawni fotografowie, miedzy innymi i nasz mielecki August Jaderny – przekazuje Janusz Halisz, kustosz Jadernówki.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Stąd pomysł na swoisty powrót do przeszłości. - Tym razem wspólnie z zaproszonymi gośćmi przybliżymy technikę mokrego procesu kolodionowego i ambrotypowych obrazów na płytach szklanych oraz technikę uzyskiwania odbitek solnych na papierze akwarelowym – dodaje kustosz Jadernówki.

Przez cały dzień, w sobotę 19 maja będzie można podejrzeć artystów przy pracy w swoich specjalnościach, można będzie też zapozować do zdjęć.

- Ponadto przygotowaliśmy dwie nowe wystawy, wieczorny koncert plenerowy Que Passa, salonik rodziny Jadernych w okazjonalnej aranżacji. Nowością będzie specjalne wydanie „Kuryera Mieleckiego” - okolicznościowa gazeta, datowana na maj roku 1906 – informuje Janusz Halisz. - Na łamach Kuryera odwiedzający „Jadernówkę” przeczytają kilka tekstów o Mielcu z tamtej epoki, opowieść o rozwoju fotografii w XIX stuleciu, zobaczą ciekawe newsy, ogłoszenia towarzyskie i reklamy.

- Zapraszamy na spotkanie z fotografią, z eksponatami, ciekawymi ludźmi i sporą dawką historii = do zobaczenia w sobotę 19 maja od południa do północy – zaprasza Janusz Halisz.m

 

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!