Kalendarz - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kalendarz
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Kalendarz

2018-08-12

21. Mielecki Festiwal Muzyczny: Ivan Shemchuk i Alina Andriutu

Miejscowość:Mielec
Rodzaj imprezy:koncert
Wstęp:-Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza na koncert fortepianowy w ramach 21.Mieleckiego Festiwalu Muzycznego.

Alina ANDRIUTI (Rumunia)
Ivan SHEMCHUK (Ukraina)

12 sierpnia 2018, godz. 17.00
sala widowiskowa Domu Kultury SCK
Bezpłatne bilety wstępu do odebrania w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele - godzinę przed seansem kinowym, środy – kasa nieczynna).

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Alina Andriuti urodziła się 9 kwietnia 1995 roku w Balti  na Mołdawii, w rodzinie muzyków. Studiowała  grę na fortepianie w National College of Art „Octav Băncilă” w Iaşiîn w Rumunii. Jej profesorowie uznali, że wykazuje wybitne cechy w grze na fortepianie. Przyjechała do Polski, aby kontynuować naukę i podjęła studia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, u profesora Jarosława Drzewieckiego, otrzymując stypendium rektora Akademii przez trzy kolejne lata (od 2014 do 2016). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Michaiła Woskriesienskiego (Rosja), Andrzeja Jasińskiego (Polska), Urszuli Bartkiewicz (Polska), Dina Joffe (Izrael), Vincenzo Balzaniego (Włochy), Eugena Indjic’a (Francja), Akiko Ebi (Japonia).

Ma na swoim koncie liczne koncerty solowe i z orkiestrą, m.in.: w Rumunii, Mołdawii, Rosji, Polsce, na Słowacji, w Czechach, Danii, we Włoszech, na Litwie. Alina jest laureatką wielu nagród, m.in.: I nagroda w Międzynarodowym Konkursie „Citta di Asti" (Włochy 2011), nagroda „Złoty Parnas" w Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic" (Polska 2013), nagroda w Międzynarodowym Konkursie „Musica Classica" w Moskwie (Rosja 2013), nagroda w Międzynarodowym konkursie „Daniele Ridolfi” (Włochy 2014), nagroda w konkursie w Kopenhadze (Dania 2014), nagroda w Międzynarodowym Konkursie „Val Tidone" (Włochy 2015), Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie „Muzyka Bez Granic" (Litwa 2015), pierwsza nagroda w Międzynarodowym Konkursie „Sztuka Duo" (Czechy 2015), Nagroda za najlepszą interpretację koncertu z orkiestrą - fortepian Forum „Bieszczady bez granic" (Polska 2017). 

Ivan Schemchuk urodził się w 1994 roku w rodzinie muzycznej w Czerniowcach na Ukrainie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku trzech lat pod okiem swej matki. Następnie kształcił się w Szkole Muzycznej oraz w Specialized Secondary Music Boarding School of Krushelnytska we Lwowie pod kierunkiem Ludmiły Zakopets. Poszerza swe umiejętność biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów, jak: Urszula Bartkiewicz (Polska), Stanisław Drzewiecki (Polska), Irina Rumiancewa (Polska), Vera Nosina (Rosja), Mikhail Voskresensky (Rosja), Andrzej Jasiński (Polska), Olena Pylatyuk (Ukraina), Sergej Edelman (Belgium), Borys Bloch (Niemcy), Igor Chetuev (Niemcy), Vladimir Vinnitsky (USA), Eugen Indjic (Francja), Philippe Giusiano (Francja), Dina Yoffe (Israel), Kevin Kenner (USA), Akiko Ebi (Japonia), Takashi Yamamoto (Japonia). Często koncertował na Ukrainie i w Polsce oraz Slowacji, Danii, Włoszech, Rosji, Czechach, Litwie, Mołdawii, Rumunii, wykonując utwory solowe, kameralne i orkiestrowe. Obecnie studiuje na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr. hab. Jarosława Drzewieckiego.
 
Stypendysta Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich, a także miasta Bydgoszcz oraz Mera-Pnefal S.A. W roku akademickim 2015/2016 i 2016/2017 stypendysta ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych (Sanok 2014, Kopenhaga 2014, Moskwa 2015, Jekaterynburg 2015, Druskienniki 2015, Praga).

Koncertował już w Mielcu w 2017 r. wraz z Accademia dell’arco Chamber Orchestra w ramach forum pianistycznego „Bieszczady bez granic”.

m

 

 

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!