Kalendarz - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kalendarz
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Kalendarz

2018-08-12

V Mielecki Zlot Militarny „Wrzesień 1939”

Miejscowość:Mielec
Rodzaj imprezy:zlot
Wstęp:-Zlot militarny odbędzie się już po raz piąty na terenie Bulwarów nad Wisłoką w Mielcu. Jest to okazja do zaprezentowania mielczanom sprzętu militarnego, munduru i barwy z czasów II wojny światowej. Wystawie statycznej corocznie towarzyszą tematyczne rekonstrukcje i inscenizacje wydarzeń z okresu 1939 – 1956, które miały miejsce na terenie ziemi mieleckiej.


W tym roku głównym wątkiem inscenizacji będzie m.in. odtworzenie fragmentu bitwy pod Radomyślem Wielkim i Partynią z 8 września 1939 r. , podczas której niemieccy napastnicy stracili 3 czołgi walcząc m.in. z wycofującymi się polskimi oddziałami 10 Brygady Kawalerii Pancerno-Motorowej dowodzonej przez legendarnego pułkownika Stanisława Maczka. 

Rekonstrukcja z użyciem czołgów i sprzętu pancernego, działka przeciwpancernego i kawalerii, w której wezmą udział liczni rekonstruktorzy z  GRH z różnych miast Polski, odbędzie się na terenie Bulwarów nad Wisłoką na wprost Dworku Oborskich.  Nad wszystkim będzie czuwał profesjonalny pirotechnik.

Wśród wielu atrakcji odbędą się także pokazy walk na bagnety, szermierka szablą, laserowa strzelnica.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Ponadto w trakcie trwania imprezy odbędzie się po raz drugi Bieg Hetmana Mikołaja Mieleckiego, podczas którego mieleckie Bulwary zyskają nazwę Bulwarów Gryfitów Mieleckich, zatwierdzoną przez Radę Miasta. Do biegu zgłosiło się już ok. 200 uczestników.

Nie zabraknie również frajdy dla najmłodszych,  a całość zakończy koncert popularnego w całej Polsce zespołu FORTECA, grającego patriotycznego rocka.

Organizatorami są: Stowarzyszenie Klub Historyczny „Prawda i Pamięć” i Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. W organizacji pomagają także GRH działające w stowarzyszeniu „Prawda i Pamięć”: GRH im. Wojciecha Lisa „Mściciela” i Zmotoryzowana GRH im. Gen. St. Maczka oraz Stowarzyszenie „Orzeł Biały-Strzelec” wraz z JS2093 im. Gen. Wł. Sikorskiego.

- Warto zaznaczyć, że planowane wydarzenie jest  jednym z elementów obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości i odbywa się pod Patronatem m.in. Władysława Ortyla Marszałka Podkarpacia i Fryderyka Kapinosa Prezydenta Miasta Mielca – przekazuje Romuald Rzeszutek z Klubu „Prawda i Pamięć”.

V Mielecki Zlot Militarny „Wrzesień 1939”
harmonogram
12 sierpnia 2018 r. (niedziela):


Godz. 15:00  - prezentacja licznych Grup Rekonstrukcji Historycznych – pokaz statyczny sprzętu i munduru,
Godz. 16:00 - pokaz walki na bagnety, szermierki szablą i obrony przeciwlotniczej z udziałem karabinu maszynowego,
Godz. 17:00  - inscenizacja bitwy wojsk polskich i niemieckich z września 1939 roku z udziałem czołgów, samochodu pancernego, motocykli, kawalerii i działa (pokaz pirotechniczny),
Godz. 18:30 - II Bieg Hetmana Mikołaja Mieleckiego,
Godz. 19:30  - koncert zespołu FORTECAhm 


 

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!