Myśliwska Noc Muzeów w Pałacyku Oborskich - już w sobotę! Imprezy - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Imprezy
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

ImprezyJuż w najbliższą sobotę, 19 maja kolejna XIII edycja Nocy Muzeów. Tym razem w Pałacyku Oborskich i otaczającym go parku dominować będzie tematyka myśliwska, ale nie tylko!

Zaplanowano o godz. 18:00 otwarcie wystawy przyrodniczo-łowieckiej „Co w puszczy gra!, zorganizowanej wespół z mieleckimi kołami łowieckimi z okazji 95 rocznicy powstania Polskiego Związku Łowieckiego.

W parku pojawią się sympatyczne „zielone ludziki”, przewidziano szereg atrakcji: pokazy sokolników i psów ras myśliwskich, zagrają hejnaliści, odbędzie się pokaz niektórych zwyczajów myśliwskich, będzie funkcjonował namiot edukacji przyrodniczej.

Przewidziano także poczęstunek bigosem i zupą myśliwską. Po 22:00 wystąpi zespół „Echo Kniei”, który zaprezentuje muzykę dworską i myśliwską.

Noc Odkrywców
Druga część to Noc Odkrywców! Muzeum zaprasza na godz. 20,00 do Pałacyku Oborskich na wykład multimedialny poświęcony prowadzonym od kilku lat i zakrojonych na szeroką skalę w bazylice św. Mateusza pracom konserwatorskim. Będzie to już trzecie muzealne spotkanie na ten temat. Wykład poprowadzi prowadząca prace pani konserwator Elżbieta Graboś. W planie m.in. pokaz filmu z odkryć w bazylice i prac konserwatorskich. Wstęp wolny! W drugiej części, po 22,00 odbędzie się nocne zwiedzanie bazyliki z oprowadzaniem.

Program na Noc Muzeów 2018 - Pałacyk Oborskich:

18.00 – wernisaż wystawy przyrodniczo-łowieckiej „Co w puszczy gra. W 95. rocznicę Polskiego Związku Łowieckiego”

18.30 – „Jak to dawniej na polowaniach bywało”, koncert sygnalistów myśliwskich na tarasie Pałacyku Oborskich

Dodatkowe atrakcje (Park Oborskich): pokazy sokolników, pokazy psów ras myśliwskich, prezentacja dawnych strojów myśliwskich, namiot edukacji przyrodniczej, degustacja bigosu myśliwskiego i innych wyrobów, oraz miłe niespodzianki dla dzieci. Ponadto możliwość zwiedzania wnętrz Pałacyku Oborskich oraz stałej wystawy: „Z historii dawnego Mielca”

20.00 – wykład multimedialny poświęcony ostatnim odkryciom i pracom konserwatorskim w bazylice św. Mateusza. Prowadzi p. Elżbieta Graboś, konserwator zabytków. Pokaz filmu o prowadzonych pracach. Po 22,00 nocne zwiedzanie bazyliki z oprowadzaniem po obiekcie.

22.00 – koncert muzyki dworskiej i myśliwskiej w wykonaniu zespołu „Echo Kniei”k

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!