Niedziela pełna atrakcji: koncert, zlot militarny i bieg Imprezy - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Imprezy
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

ImprezyW najbliższą niedzielę mieszkańcy Mielca będą mogli skorzystać z ciekawych propozycji imprez. Znajdzie się coś dla miłośników muzyki, militariów oraz biegaczy.

Na niedzielę 12 sierpnia w Mielcu zaplanowano trzy wydarzenia: koncert Mieleckiego Festiwalu Muzycznego, Zlot Militarny i Bieg Hetamana.

V Mielecki Zlot Militarny - Bulwary

Zlot militarny odbędzie się już po raz piąty na terenie Bulwarów nad Wisłoką w Mielcu. Jest to okazja do zaprezentowania mielczanom sprzętu militarnego, munduru i barwy z czasów II wojny światowej. Wystawie statycznej corocznie towarzyszą tematyczne rekonstrukcje i inscenizacje wydarzeń z okresu 1939 – 1956, które miały miejsce na terenie ziemi mieleckiej.

W tym roku głównym wątkiem inscenizacji będzie m.in. odtworzenie fragmentu bitwy pod Radomyślem Wielkim i Partynią z 8 września 1939 r.  Rekonstrukcja z użyciem czołgów i sprzętu pancernego, działka przeciwpancernego i kawalerii, w której wezmą udział liczni rekonstruktorzy z  GRH z różnych miast Polski, odbędzie się na terenie Bulwarów nad Wisłoką na wprost Dworku Oborskich. 

Wśród wielu atrakcji odbędą się także pokazy walk na bagnety, szermierka szablą, laserowa strzelnica. Nie zabraknie również frajdy dla najmłodszych,  a całość zakończy koncert popularnego w całej Polsce zespołu FORTECA, grającego patriotycznego rocka.

Program:
Godz. 15:00  - prezentacja licznych Grup Rekonstrukcji Historycznych – pokaz statyczny sprzętu i munduru,
Godz. 16:00 - pokaz walki na bagnety, szermierki szablą i obrony przeciwlotniczej z udziałem karabinu maszynowego,
Godz. 17:00  - inscenizacja bitwy wojsk polskich i niemieckich z września 1939 roku z udziałem czołgów, samochodu pancernego, motocykli, kawalerii i działa (pokaz pirotechniczny),
Godz. 18:30 - II Bieg Hetmana Mikołaja Mieleckiego,
Godz. 19:30  - koncert zespołu FORTECA

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


2. Bieg Hetmana

Podobnie, jak rok temu trasa będzie liczyć 5 km i będzie poprowadzona mieleckimi bulwarami. Tym razem wzbogacona będzie o kilka przeszkód, które urozmaicą zawody.

Bieg odbędzie się 18 sierpnia 2018 r. (niedziela) w Mielcu. Start biegu nastąpi o godz. 18:30, zakończenie i dekoracja ok. godz. 20:00. Trasa biegu 5 km przebiegać będzie wzdłuż mieleckich bulwarów. Na trasie rozstawione zostanie 5-6 przeszkód do pokonania przez uczestników biegu. Nawrót trasy będzie zlokalizowany 2,5 km od mety, co oznacza, że wszystkie przeszkody należy pokonać dwa razy.

W zawodach mogą uczestniczyć jedynie osoby uprzednio zarejestrowane, które dokonały odpowiedniej opłaty i odebrały pakiet startowy.

21. Mielecki Festiwal Muzyczny: Ivan Shemchuk i Alina Andriutu

Alina ANDRIUTI (Rumunia)
Ivan SHEMCHUK (Ukraina)
12 sierpnia 2018, godz. 17.00
sala widowiskowa Domu Kultury SCK
Bezpłatne bilety wstępu do odebrania w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele - godzinę przed seansem kinowym, środy – kasa nieczynna).

Alina Andriuti urodziła się 9 kwietnia 1995 roku w Balti  na Mołdawii, w rodzinie muzyków. Studiowała  grę na fortepianie w National College of Art „Octav Băncilă” w Iaşiîn w Rumunii. Jej profesorowie uznali, że wykazuje wybitne cechy w grze na fortepianie. Przyjechała do Polski, aby kontynuować naukę i podjęła studia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, u profesora Jarosława Drzewieckiego, otrzymując stypendium rektora Akademii przez trzy kolejne lata (od 2014 do 2016). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Michaiła Woskriesienskiego (Rosja), Andrzeja Jasińskiego (Polska), Urszuli Bartkiewicz (Polska), Dina Joffe (Izrael), Vincenzo Balzaniego (Włochy), Eugena Indjic’a (Francja), Akiko Ebi (Japonia).

Ma na swoim koncie liczne koncerty solowe i z orkiestrą, m.in.: w Rumunii, Mołdawii, Rosji, Polsce, na Słowacji, w Czechach, Danii, we Włoszech, na Litwie. Alina jest laureatką wielu nagród, m.in.: I nagroda w Międzynarodowym Konkursie „Citta di Asti" (Włochy 2011), nagroda „Złoty Parnas" w Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic" (Polska 2013).

Ivan Schemchuk urodził się w 1994 roku w rodzinie muzycznej w Czerniowcach na Ukrainie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku trzech lat pod okiem swej matki. Następnie kształcił się w Szkole Muzycznej oraz w Specialized Secondary Music Boarding School of Krushelnytska we Lwowie pod kierunkiem Ludmiły Zakopets. Poszerza swe umiejętność biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów, jak: Urszula Bartkiewicz (Polska), Stanisław Drzewiecki (Polska), Irina Rumiancewa (Polska), Vera Nosina (Rosja), Mikhail Voskresensky (Rosja), Andrzej Jasiński (Polska), Olena Pylatyuk (Ukraina), Sergej Edelman (Belgium), Borys Bloch (Niemcy), Igor Chetuev (Niemcy), Vladimir Vinnitsky (USA), Eugen Indjic (Francja), Philippe Giusiano (Francja), Dina Yoffe (Israel), Kevin Kenner (USA), Akiko Ebi (Japonia), Takashi Yamamoto (Japonia).

Często koncertował na Ukrainie i w Polsce oraz Slowacji, Danii, Włoszech, Rosji, Czechach, Litwie, Mołdawii, Rumunii, wykonując utwory solowe, kameralne i orkiestrowe. Obecnie studiuje na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr. hab. Jarosława Drzewieckiego.

m

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!