Jubileusz 85-lecia Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” już w sobotę 15 września Koncerty - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Koncerty
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

KoncertyChór Męski Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” obchodzi 85-lecie istnienia. W ramach koncertu jubileuszowego wystąpią liczne chóry z Mielca, a także gościnnie z Węgier.

Koncert odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu. Wstęp wolny.

Chór Męski „Melodia” to zespół cieszący się niesłabnącą sympatią środowiska mieleckiego, od lat uczestnicząc w uroczystościach patriotycznych i religijnych w Mielcu i okolicy promując kulturę muzyczną wśród społeczeństwa a także poza granicami kraju, godnie reprezentując miasto Mielec.

Chór powstał w 1933 r. przy Męskim Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego w Mielcu - jego założycielem i pierwszym dyrygentem był nauczyciel języka polskiego - Stanisław Lachman. Dzięki zapałowi członków Chóru i wyśmienitej pracy dyrygenta, zespół w okresie do wybuchu wojny w 1939 r. osiągnął wysoki poziom artystyczny.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

Po wojnie chór wznowił na chwilę swoją działalność ale dopiero w latach 60 -tych Chór odnosił duże sukcesy występując na przeglądach i festiwalach już pod dyrygenturą Jerzego Kopcewicza. W 1984 r. powstało Towarzystwo Śpiewacze "Melodia" im. Stanisława Lachmana w ramach którego działa również Chór Męski.

Należy z uznaniem i szacunkiem odnieść się do dokonań Jubilata - Chóru Męskiego „Melodia”, którego członkowie nie szczędzą sił i czasu, kontynuując z pasją tradycję śpiewu chóralnego w Mielcu.

I niech tak trwa nadal - niech przez kolejne lata słowa hasła mieleckich chórzystów: „Leć pieśni w dal...” cieszą, radują i wzruszają miłośników śpiewu chóralnego. Repertuar Chóru jest bardzo zróżnicowany - poczynając od muzyki dawnej i pieśni sakralnych do utworów literatury chóralnej kompozytorów polskich i zagranicznych.

Obecnym dyrygentem Chóru jest Maciej Fijałkowski.k

 

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!