Uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej wystąpili z kolejnym koncertem Koncerty - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Koncerty
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Koncerty

W zabytkowej Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu pojawił się „czwarty klasyk wiedeński” Carl Ditters von Dittersdorf.

To za przyczyną młodych artystów skupionych wokół szkoły muzycznej przy licznie zgromadzonej publiczności odbył się wyjątkowy koncert poświęcony w całości temu kompozytorowi. Wykonane zostało kilkuczęściowe Requiem c-moll na solistów, chór i orkiestrę oraz Koncert E-dur nr 2 na kontrabas i orkiestrę.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


W sobotnim koncercie wystąpili: Wiktoria Mikołajczyk - sopran, Jadwiga Huber - mezzosopran, Marcin Pokusa - tenor, Krzysztof Kotoński - bas (śpiewak - solista Opery Śląskiej), Mielecki Młodzieżowy Chór Kameralny, który tworzą uczniowie mieleckiej Szkoły Muzycznej oraz uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, Krzysztof Firlus-kontrabas, muzyk Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Magdalena Bąk-klawesynistka ze Szkoły Muzycznej w Rudzie Śląskiej oraz Orkiestra Kameralna PSM II stopnia w Mielcu.

Obydwa dzieła dyrygował Ryszard Kusek, a słowem wiążącym koncert prowadziła Renata Wrażeń.

- Mamy nadzieję, że podobne projekty będą kontynuowane w najbliższych latach, tym bardziej, że mamy w planach muzykę patriotyczną, musicalową, gospel i wiele innych niespodzianek dla mieszkańców Mielca i regionu – przekazuje dyrektor PSM Ryszard Kusek. - Młodzi ludzie mimo wielu obowiązków przystąpili do tego projektu z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem, więc warto snuć takie plany, bo z tak uzdolnionymi i chętnymi do współpracy młodymi ludźmi można zrobić i wykonać wiele ciekawych projektów koncertowych.

m

 Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!