Z ziemi greckiej do Polski. Withkacy Zaborniak promował tomik swoich wierszy Literatura - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Literatura
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Literatura

W Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyła się druga, po promocji warszawskiej 25 listopada 2015 r., promocja tomiku „chiaroscuro” Withkacego Zaborniaka – mielczanina, przyjaciela Grupy Literackiej „Słowo” przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, przebywającego od ponad dwudziestu lat w Grecji. Podczas kameralnej jej uczestnicy mieli możność zapoznania się z dorobkiem autora, który po tomiku „Piętno umęczonej ziemi”(2012) wydał, w roku bieżącym, wspomniany tomik w wydawnictwie Fundacji Duży Format w Warszawie. 

Uroczystość otworzyła, z ramienia współorganizatora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, Ewa Salamaga, a prowadził całość Zbigniew Michalski – prezes Grupy Literackiej „Słowo”. 

Rozpoczął ją, przyjaciel autora z lat młodości, Andrzej Szęszoł, znany mielecki bard, dwoma piosenkami ze swego repertuaru: Kolęda 80, Józek Wiatr. Za znakomity występ podziękował mu Zbigniew Michalski, wręczając wiązankę kwiatów. 

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Bardzo ciekawa, odkrywająca wielość znaczeń tytułu tomiku, była recytacja w wykonaniu Marii Orłowskiej i Stefana M. Żarowa. Za ciekawe jej wykonanie podziękował wykonawcom sam autor. 

W bardzo swobodnej wypowiedzi zaprezentował także swoją  poezję i odczytał kilka wierszy ze swego tomiku. Podziękowali mu za udział i zaprezentowanie tomiku: prowadzący i przedstawicielka MBP. 

Podczas promocji odnalazło się kilkoro bardzo dawnych znajomych, odbyła się także zwyczajowa sesja fotograficzna. Dociekliwa wymiana opinii, z zadawaniem wielu wnikliwych pytań autorowi tomiku, odbyła się jako ostatni akcent tego ciekawego spotkania.m
Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!