Dialogi z Witkhacym – członkiem Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Literatura - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Literatura
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

LiteraturaW odświętnie przystrojonym wnętrzu Muzeum Regionalnego w Mielcu, odbyło się 17 marca 2017 r. kolejne ciekawe spotkanie poetyckie „Dialogi ze światłem” członka Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Witkhacego Zaborniaka.

Zaborniak to autor dwóch tomików poezji „Piętno umęczonej ziemi” (2012) i „Chiaroscuro” (2015), z  którego poezja o bogatym wnętrzu nominowana do nagrody literackiej „Silesius” – Wrocławska Nagroda Literacka 2016, obracająca się wokół tematów biblijnych, zatrzymuje na dłużej  i nie daje prostych recept na życie, lecz zmusza do refleksji oraz poszukiwania odpowiedzi.

W spotkaniu udział wzięła żona autora Ewa, członkowie MTL, znajomi autora oraz miłośnicy poezji. Kanwą rozmowy z poetą, przeprowadzonej przez poetkę Justynę Żelazo, była poezja zawarta w obu tomikach autora, zaś całość jej podzielona została na kolejne rozdziały.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Tytułowe dialogi ze światłem,  odbywające się w kolejnych rozdziałach, przedzielone były przez utwory na skrzypce, wykonywane przez młodą skrzypaczkę Agnieszkę Niedbałę. Autor w międzyczasie czytał kolejne swoje utwory z obu  tomików i najnowsze, opowiadał o swojej drodze poetyckiej, o inicjacji poetyckiej w dalekiej Grecji - będącej jego drugą ojczyzną, o tym jak zaczynał pisanie, a przede wszystkim o świetle i jego sprawczej roli w odwzorowaniu rzeczywistości.Autor uważa bowiem, że każdy z nas jest własnym chiaroscuro (wł. chiaro – „jasny" i scuro – „ciemny") – termin stosowany czasem wymiennie ze światłocieniem, własnym kawałkiem iluzji, który stara się przerobić w coś konkretnego, coś realnego na obraz tego, który go ukształtował (Boga).

Choć to jego autorski pogląd na świat, całość zrealizowanej rozmowy, każe przypuszczać, że następny tomik autora będzie jeszcze lepszy. Całość spotkania zakończyła się podpisywaniem przez niego obydwu książek i  pamiątkową sesją fotograficzną.

k
Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!