„W dobre jutro” z Małgorzatą Mikiną Literatura - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Literatura
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

LiteraturaMałgorzata Mikina - członkini TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu i należącej do niego Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” wydała swój debiutancki tomik „W dobre jutro”, który został wydany dzięki wsparciu finansowemu TMZM.

Promocja tomiku odbyła się 1 grudnia 2017 roku. Spotkanie rozpoczął prezes TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu Janusz Chojecki, który powitał bohaterkę spotkania, jej rodzinę i wszystkich zebranych. Wyraził on radość z faktu, że kolejna osoba należąca od kilku miesięcy  do MGL „Słowo” TMZM, wydała w tym roku książkę poetycką, po czym oddał głos prezes MGL Aleksandrze Pigule, która przedstawiła Małgorzatę Mikinę zarówno jako dobrze zapowiadającą się poetkę oraz swoją przyjaciółkę.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

Aleksandra Piguła rozpoczęła prezentację Małgosi jej wierszem „To” oddającym najlepiej moment, w którym się znalazła cyt. „To co wczoraj wydawało się niemożliwe dziś nabrało kolorów tęczy otoczona nadzieją na lepsze jutro z uśmiechem na twarzy idę w stronę słońca”. Przemysław Pawłowski zaśpiewał jeden z wierszy Bolesława Leśmiana,  a „W dobre jutro” Małgorzaty Mikiny wprowadziły wszystkich Maria Orłowska i Elżbieta Mikina. Po kolejnym  utworze  muzycznym prezes Janusz Chojecki i Aleksandra Piguła pogratulowali Małgorzacie debiutanckiego tomiku, a autorka podziękowała prezesowi TMZM za wsparcie finansowe, dzięki któremu tomik „W dobre Jutro” mógł ujrzeć światło dzienne.

Odpowiadała na liczne pytania dotyczącej genezy powstawania wierszy i sposobu ich  pisania. Występująca w roli recytatorki mama Małgosi nie kryła dumy i zadowolenia z poetyckiego debiutu córki. Podróż „W dobre jutro” zakończyła się wspólnym zdjęciem, a Małgorzata Mikina zapewniła, że to dopiero początek jej podróży w dobre jutro z poezją.

Na promocji obecni byli:  prezes TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu Janusz Chojecki, prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” Aleksandra  Piguła, wiceprezes MGL „Słowo” Teresa Pyzik, członkowie Grupy: Jan Stępień, Ewelina Łopuszańska, Wanda Ludian, Danuta Rusin, występujące w roli recytatorów Maria Orłowska - wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Mieleckiego oraz mama Małgorzaty -  Elżbieta Mikina, rodzina i przyjaciele autorki oraz  liczni sympatycy poezji.

W roli wokalisty i instrumentalisty wystąpił  znany w mieleckim środowisku muzycznym Przemysław Pawłowski.

k

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!