Aleksandra Piguła promowała swój szósty tomik poezji o tytule „49 niedomówień” Literatura - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Literatura
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Literatura„49 niedomówień” to szósty tomik Aleksandry Piguły. Grafikę do niego wykonał Stan Bigda, zaś wstęp napisała Beaty Sudoł–Kochan. Promocja odbyła się w 11 maja w Muzeum Regionalnym SCK w Mielcu, mieszczącym się w przepięknie położonym Pałacyku Oborskich.

Spotkanie rozpoczął Maciej Kulpa, a w poetycki klimat wprowadziła wszystkich prowadząca Barbara Mamcarz, która przedstawiła sylwetkę autorki tomiku. W swoim wystąpieniu nawiązała do ogólnopolskiej  konferencji naukowej Podkarpacie na Przestrzeni Wieków, w której niedawno brali udział prezes TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu - Janusz Chojecki i prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” - Aleksandra Piguła. Następnie Janusz Chojecki przywitał wszystkich zgromadzonych gości.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


Aleksandra Piguła podziękowała wszystkim za obecność , podkreślając jakie to ogromne szczęście widzieć tyle osób na kolejnej promocji, po czym oddała głos prowadzącej Barbarze Mamcarz.

W role recytatorów wcieliły się mistrzynie słowa Maria Orłowska, Elżbieta Witek i Barbara Mamcarz, które przeprowadziły słuchaczy po zawiłej ścieżce 49 niedomówień, a sama autorka tomiku zachęciła do spokojnego przeczytania wierszy w zaciszu domowym. W kolejnych wejściach muzycznych wystąpili Maciej Kulpa i Małgorzata Pazdro, a na zakończenie licznie zgromadzona publiczność zaśpiewała autorce tomiku gromkie sto lat.

Aleksandra Piguła zadedykowała swój tomik „49 niedomówień” rodzicom i wręczyła symboliczną różę mamie Marii i razem z prezesem Januszem Chojeckim podziękowali recytującym. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli nabyć tomik „49 niedomówień”, a Janusz Kipa zaprosił uczestników na sesję fotograficzną. Autorka jeszcze długo podpisywała tomiki.

Prowadząca Barbara Mamcarz i Aleksandra Piguła zaprosiły zebranych gości na 16 czerwca 2018 roku do Pałacyku Oborskich, na promocję płyty Jana Robaka z tekstami Aleksandry Piguły „Na krawędzi” i na kolejne promocje Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo w tym roku.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!