Pisarka Agnieszka Lingas-Łoniewska była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej Literatura - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Literatura
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Literatura„Autorem na żądanie” Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej była Agnieszka Lingas-Łoniewska. Pisarka poczytnych powieści przyjechała do Mielca z dwoma nowymi książkami i zapowiedzią kilku następnych.

Agnieszka Lingas–Łoniewska opowiedziała mieleckim miłośnikom literatury o swojej drodze pisarskiej. Wspominała swoje dzieciństwo, które upłynęło wśród książek, które były istotnym elementem życia zarówno w jej domu rodzinnym, jak i u dziadków. Pochodząca z Wrocławia pisarka mówiła, że od najmłodszych lat czytanie było jej pasją, stąd wybór studiów – polonistyki. Jednak nie mogła znaleźć pracy w zawodzie, więc zatrudniła się w korporacji. Po jakimś czasie postanowiła spełnić swoją pasję i zaczęła pisać powieści do szuflady, które za namową koleżanek w pewnym momencie zaczęła publikować w internecie.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Czytelnicy docenili powieść ponad milionem odsłon i wtedy autorka postanowiła zainteresować nią wydawnictwa. Udało się. „Bez przebaczenia” zebrało dobre recenzje, a pierwszy nakład wyprzedano w trzy tygodnie, więc wydawnictwo czym prędzej wydało siedem pozostałych książek pisanych do szuflady. Autorka pisała, pracowała w korporacji, jeździła na spotkanie z czytelnikami. Z czasem pogodzenie tych wszystkich zajęć stało się niemożliwe. Zrezygnowała z pracy w korporacji (wiele swoich spostrzeżeń z tego etapu pracy zawarła w powieści „Szpilki od Manolo”) i została zawodową pisarką. Wydaje kilka powieści rocznie.
 
- Stosuję płodozmian - mówi żartobliwie o gatunkach powieści, jakie pisze. Jest bowiem autorką zarówno lekkich komedii, romansów, jak i kryminałów czy książek obyczajowych. Niektóre wynikają z własnych doświadczeń, inne – jak książki o płatnym zabójcy, czy seryjnym mordercy – są całkiem od jej życia odległe. W tym drugim przypadku pracowicie zbiera materiały i rozmawia z ekspertami. Lubi pisać, odbywa dużo spotkań z czytelnikami (ok. 90 rocznie).

Zdaniem Lingas-Łoniewskiej pisarz jest zmyślaczem i kłamcą. Musi być więc obdarzony wielką fantazją. Książki powstają głównie z wyobraźni, choć pożywka dla pisarza są jego doświadczenia i spotkania z innymi ludźmi.

Pisarka mówiła o wielu tytułach, które wydała w ciągu 10 lat pisarskiej pracy. Promowała nowe powieści i odpowiadała na pytania. Mielczanie byli ciekawi, czy w planach jest ekranizacja jej książek? Autorka odpowiedziała, że trwają w tej sprawie rozmowy, ale sprawa jest dość trudna, bo film wymaga dużych środków finansowych. Mówiła też, skąd czerpie wzorce dla tworzenia powieściowych bohaterów. Przyznała, że niektóre z jej postaci mają dość wyraźny pierwowzór, lecz najczęściej bohaterowie powieści składają si z cech zapożyczonych od wielu ludzi.

Spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską odbyło się 15 maja w filii nr 4 i 5 MBP (Łojczykówka).

m

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!