Poetycki balans Zbigniewa Michalskiego Literatura - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Literatura
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Literatura

Na chwilę przed sezonem wakacyjnym, 6 lipca 2018 r. odbyła się kameralna  promocja „Balansu bieli i czerni” - kolejnego tomiku poezji Zbigniewa Michalskiego – prezesa   Mieleckiego Towarzystwa Literackiego.Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie – Filia w Mielcu. To szósty tomik autora z miejscowego środowiska literackiego, który powstał w oparciu o jego własny pomysł.

Gości spotkania powitała kierownik Filii Józefa Krasoń. W rolę konferansjera wcielił się prezes MTL.  Ze swymi niebanalnymi interpretacjami piosenek muzyki popularnej zapoznał uczestników imprezy zespół muzyczny „Cantica Romanza” w składzie: Magdalena Kuroś i Przemysław Pawłowski – gitara akustyczna.

 

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

Wybrane wiersze z tomiku zaprezentowały poetki Towarzystwa Barbara Augustyn i Anita Róg. Miał też swoje pięć minut sam autor tomiku: odczytał swoje wiersze i odpowiedział szczegółowo na zadane pytania. Podziękował wszystkim zebranym za przybycie.

Podziękowania otrzymali także Józefa Krasoń, zespół muzyczny „Cantica Romanza” i osoby prezentujące wiersze. Na koniec odbyła się tradycyjna sesja fotograficzna. Podpisaniem wielu tomików przez Zbigniewa Michalskiego zakończyło się to interesujące spotkanie.

Zbigniew Michalski - urodzony 11 września 1952 roku w Mielcu. Poeta,  aforysta, redaktor i animator kultury – prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Debiutował tomikiem „Na pięciolinii życia” (2004). Laureat ogólnopolskich konkursów literackich w dziedzinie poezji, fraszki i aforyzmu.

Założyciel i były długoletni (2006-2016) prezes Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu.  Wydał także: „Jeszcze” i  II wydanie „Na pięciolinii życia” (2009) oraz „Schody” (2010), „Na przekór gwiazdom” (2016) i „Balans bieli i czerni” (2018). Zredagował 4. Almanachy i 10. tomików poezji.

W latach 2012-2016 redagował „Artefakty”(5. numerów), a w 2017 „Dygresje” – Mielecki Rocznik Literacko-Kulturalny. Jego poezja trafiła do blisko 10. antologii, które zostały opublikowane poza Mielcem, a także trzykrotnie do „POEZJI dzisiaj”. Opublikował wiele artykułów w czasopismach regionalnych i literackich.

Za swoje zasługi odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”(2009), „Brązowym Krzyżem Zasługi” (2014), nagrodzony Nagrodą Zarządu Województwa Podkarpackiego (2016) i Nagrodą Honorową Zarządu Oddziału ZLP Rzeszów (2017).

k

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!