Barwne akwarele zainteresowały mielczan Wystawy - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Wystawy
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Wystawy

Akwarelista Krzysztof Ludwin prezentuje swoje interesujące prace w mieleckiej Galerii I SCK.

Artysta pochodzi z Krakowa, tam się urodził, kształcił i obecnie pracuje jako wykładowca w Instytucie Projektowania Architektonicznego w Zakładzie Architektury Przemysłowej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Ludwin jest znanym w kraju akwarelistą. Ale też jego prace były prezentowane m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Danii, czy Belgii.

Do Mielca trafił po namowie Edwarda Kociańskiego z mieleckiego Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej. - Dziękuję Edwardowi, że tu mnie ściągnął. Zachęcił mnie tą salą. Jak patrzę na tę salę to sobie myślę, że nawet w Krakowie nie ma takiej. Przyjemnie tutaj przyjechać – mówił Ludwin podczas wernisażu mieleckiej wystawy w piątkowy wieczór, 13 kwietnia. W Galerii I Samorządowego Centrum Kultury zgromadziło się wtedy kilkadziesiąt osób. To dopiero trzecia prezentacja po kosztownej modernizacji Galerii i nadal robi ona zwiedzających spore wrażenie.

Wystawę warto zobaczyć, bo tak bogatą prezentację świetnych akwareli nieczęsto można spotkać. Tym bardziej, że nie są to prace fotorealistyczne.  - Moja akwarela nie jest taka. Bardzo dużo malarzy tworzy takie dokładne, fotorealistyczne. Jest nawet dowcip z tym związany. Przechodzi baca halą, siedzi tam turysta i tworzy dokładnie tę akwarelkę. Baca patrzy i mówi „To się musi ktoś bardzo namęczyć, jak nie ma aparatu fotograficznego” – żartował Ludwin.

Artysta wernisaż wykorzystał przede wszystkim by opowiedzieć o samej technice akwareli. A jest w tym fachu cenionym nie tylko specjalistą, ale także instruktorem. Wydawał już swoje książki tłumaczące jak malować akwarelą.

- Akwarelą każdy z nas się zajmował w przedszkolu. Tylko, że ja poszedłem do przodu. Pasja ta zaczęła się też od momentu, w którym okazało się, że można w ten sposób zarobić na życie. Kolegom w Krakowie na Bramie Floriańskiej można było zostawić parę akwarel, nagle jakiś pijany Jugosłowianin kupił dziesięć prac i w ten sposób się zarabiało na pół roku studiów. Sama technika ma prawie 2 tysiące lat, zaczyna się w Japonii i w Chinach. W Europie zaczęła się w Anglii.  Architekci wykorzystywali natomiast akwarele do wizualizacji swoich projektów. Mówi się, że akwarela jest techniką narodową architektów – opowiadał, między innymi Ludwin, zresztą też architekt.

Prace Ludwina, przedstawiające pewien przekrój jego twórczości – choć sam artysta zaznacza, że nie z pewnością nie jest to rodzaj inwentaryzacji jego prac – sceny z klimatycznych miejskich uliczek, ale też i portrety, zaciekawiły mocno zwiedzających. Mielczanie dopytywali artystę o okoliczności powstawania poszczególnych dzieł, ale i też o samą technikę. Świat akwareli Krzysztofa Ludwina szybko wciągał kolejne osoby…

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WERNISAŻU

Więcej informacji wkrótce.

PC
 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2012-04-14 16:59:46) PT

    Pozdrwoenia od Mielczanina

    O jak miło ! Pozdrowienia dla Pana Krzysztofa z mojej ukochanej uczelni :). Pozdrowienia dla całego zakładu A-25. Szkoda, że nie miałem okazji być na otwarciu.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!