Jadernówka zaprasza na nową wystawę. Ekspozycja „Zróbmy w Mielcu lotnisko” czynna do 14 października [FOTO, WIDEO] Wystawy - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Wystawy
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Wystawy
Do 14 października w Jadernówce można oglądać wystawę „Zróbmy w Mielcu lotnisko”. To dokumentacja początków lotnictwa w mieście.

Otwarcie wystawy odbyło się w czwartek 7 września. - W  tym roku obchodzimy 80-lecie Centralnego Okręgu Przemysłowego. Nie trzeba tłumaczyć jakie ma on znaczenie dla rozwoju naszego miasta. W związku z tym przygotowaliśmy dla mielczan dwie wystawy. Pierwsza z nich jest na Górce Cyranowskiej i dokumentuje budowę osiedla fabrycznego i budowę drogi Mielec – Kolbuszowa. Dzisiaj z kolei otwieramy wystawę „Zróbmy w Mielcu lotnisko” – mówił na wernisażu wystawy Janusz Halisz, kustosz Jadernówki.Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 - To jest okres poprzedzający decyzję o budowie zakładów lotniczych w Mielcu. Ta wystawa jest jednak dowodem na to, że związki Mielca z lotnictwem były bardzo żywe znacznie wcześniej. W przypadku naszej wystawy, zaczęło się to wszystko w latach 20., kiedy powołano Powiatowy Komitet Ligi Ochrony Powietrznej, później przemianowany na Ligę Ochrony Powietrznej i Przeciwgazowej. W ślad za tym poszły szkolne koła, które zajęły się propagowaniem lotnictwa sportowego, turystycznego – dodawał Janusz Halisz.

Wystawa podzielona jest na cztery tematyczne części. - Wystawa składa się z czterech sekwencji. Pierwsza poświęcona jest braciom Działowskim, druga dotyczy organizacji Liga Ochrony Powietrznej i Przeciwgazowej. Kolejna pokazuje budowę i otwarcie lotniska turystycznego w Mielcu a czwarta zdjęcia z imprez lotniczych, które odbywały się w Mielcu od 1931-1936. – opisywał kustosz Jadernówki. - W roku 1929 rozpoczęły się prace niwelacyjne przy mieleckim lotnisku turystycznym, a otwarcie lotniska dokonano 5 lipca 1931 roku. To lotnisko przez pięć lat było areną zawodów lotniczych, wtedy to lotnictwo sportowe nabrało trochę rozpędu.

Wystawę w Jadernówce można oglądać do 14 października.

m


 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!