Wystawa prac Grażyny Pieróg-Kotlarz już otwarta. Można ją oglądać w Ośrodku Kultury w Chorzelowie Wystawy - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Wystawy
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

WystawyW czwartek (12.03) w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie otwarto wystawę twórczości artystycznej Grażyny Pieróg-Kotlarz pt. „Rok w mojej sztuce”.

Wszystkich zebranych przywitał Damian Małek, pełniący obowiązki dyrektora SOKiS. Wśród gości znaleźli się bliscy artystki, przyjaciele, znajomi, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego wieku oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Następnie w specjalnie przygotowanym programie słowno-muzycznym zaprezentowali się członkowie Chorzelowskiej Grupy Teatralnej. Po występie, który bardzo przypadł do gustu żeńskiej części publiczności głos ponownie zabrał Damian Małek, który nawiązał do twórczości Grażyny Pieróg-Kotlarz oraz technik jakie stosuje Ona w swoich pracach.

W dalszej części głos zabrała twórczyni, która podziękowała wszystkim za przybycie oraz wspieranie Jej w życiu artystycznym. Następnie przyszedł czas na podziękowania i gratulacje od uczestników spotkania.Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


 – Jesteśmy bardzo wdzięczni, że dała nam Pani możliwość spotkania z tą niezwykłą twórczością. Mówi się, że co w duszy artysty, to również w jego pracach. Obserwując dzisiejsze dzieła przekonany jestem, że na pewno ma Pani bardzo ciekawe i różnorodne życie. Mnogość zastosowanych technik wśród których widzimy między innymi malarstwo, fotografię, grafikę komputerową, naprawdę robi wrażenie. Dumny jestem, że w Woli Chorzelowskiej, na terenie mojej gminy mieszka i tworzy tak wspaniała kobieta – pogratulował artystce obecny na wernisażu Józef Piątek, wójt Gminy Mielec. Złożył on również życzenia wszystkim zebranym paniom z okazji ich święta.


  
Grażyna Pieróg-Kotlarz dzieciństwo i młodość spędziła w Mielcu, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową i II Liceum Ogólnokształcące. Następnie uzyskała tytuł mgr inż. Budownictwa i studiów  pedagogicznych nauk ścisłych. W roli nauczyciela przez ponad 35 lat pomagała doskonalić swoim uczniom ich zdolności i rozwijać ich pasje. Po przejściu na emeryturę i przeprowadzce na wieś postanowiła oddać się sztuce.

Twórczynię interesuje wiele form artystycznych od fotografii poprzez rysunek, malarstwo (w tym malowanie techniką witrażową), po rękodzieło (szydełko, ozdoby świąteczne, decoupage, florystyka, haft, oraz japońską sztukę origami). Lubi odkrywać nowe techniki i eksperymentować stosując różne materiały, narzędzia i metody pracy. Pasjonują Ją również programy graficzne, które wykorzystuje w swoich pracach. Artystka, mówi że kocha to co robi i odpoczywa przy tym. Cieszy Ją, gdy może podzielić się swoimi umiejętnościami oraz kiedy prace podobają się innym.

Wystawę oglądać można do 28 marca br. w godzinach pracy Ośrodka Kultury.m

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!