Zdjęcia z życia i działalności Jadernego już do zobaczenia na nowej wystawie w Jadernówce Wystawy - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Kultura / Wystawy
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Wystawy

Fot. Janusz Kipa

Nowa wystawa przygotowana na okoliczność Europejskich Dni Dziedzictwa w Jadernówce prezentuje zbiór fotografii z lat 1898-1921 oraz dokumenty dotyczące życia i działalności Jadernego, a także sprzęt fotograficzny z zakładu fotografa.


Europejskie Dni Dziedzictwa w Jadernówce. Fot. Janusz Kipa

Wystawę „August Jaderny Fotografista” można już oglądać w Jadernówce – została otwarta podczas Europejskich Dni Dziedzictwa, które w minioną sobotę 8 września odbywały się właśnie w oddziale fotograficznym mieleckiego muzeum.

Ponadto właśnie w ramach EDD wydano publikację albumowa pod takim samym tytułem. W albumie, oprócz opowieści o życiu Augusta Jadernego, znajduje się wybór ponad 300 fotografii autorstwa Jadernego, wykonanych przez niego na przestrzeni jego działalności w latach 1898-1921.

- To pierwsze tak kompleksowe książkowe ujęcie aktywności zawodowej, społecznej i niepodległościowej tej – jednej z najważniejszych w historii miasta – postaci – wyjaśnia Janusz Halisz, kustosz Jadernówki.

Ostatnim punktem dni dziedzictwa było spotkanie z cyklu „Opowieści muzealne”, bohaterem którego był oczywiście August Jaderny. W formie swobodnej gawędy, ubarwionej prezentacją rodzinnych zdjęć i dokumentów, autor  przybliżył gościom niezwykle ciekawy biogram Jadernego, przedstawił warsztat pracy fotografa i znaczenie spuścizny po Jadernym zarówno dla muzeum jak i dla miasta.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 organizowane są w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego oraz projektu Niepodległa, koordynatorem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, a Patronem Honorowym jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

k

 

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!