Gospodarność, czy spisek? Obiekty sportowe w Woli Mieleckiej pozbawione gazu i wody Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

W dniu 4 grudnia 2012 r. zostanie spuszczona woda z instalacji wodno – kanalizacyjnej w budynku sportowym w Woli Mieleckiej – to treść decyzji, jaka przed kilkoma dniami trafiła do klubu LKS Wola Mielecka. Wcześniej w budynku odcięto dopływ gazu. – Czy ktoś bierze pod uwagę co będzie się działo ze świeżym jeszcze budynkiem, który już pleśnieje? – martwią się w Woli Mieleckiej.

Decyzja o odłączeniu dopływu gazu do budynku sportowego w Woli Mieleckiej wyszła od Gminy wiejskiej Mielec, a dokładniej od wójta Kazimierza Gacka. – Wszystko opiera się o pieniądze – wyjaśnia wójt i podpiera to konkretnymi sumami. Rachunki za zużycie wody i gazu przez obiekty sportowe w Woli Mieleckiej miały w ubiegłym roku przekroczyć 10 tys. złotych. – To nieporównywalnie więcej, niż w innych klubach na terenie naszej gminy. Poza tym inne kluby same płacą swoje rachunki – twierdzi Kazimierz Gacek.

W Woli Mieleckiej płaci gmina, bo obiekty sportowe korzystają z przyłączy innych budynków zarządzanych przez gminę. I - zdaniem wójta – fakt ten skrzętnie jest w Woli Mieleckiej wykorzystywany. – Jeśli samemu nie płaci się rachunków to nikt nie myśli o oszczędzaniu. Boisko można podlewać i podlewać, korzystanie z pewnych rzeczy może być niczym nieograniczone. To oczywiste, że brak odpowiedzialności prowadzi do niegospodarności – mówi Gacek.

Zarzutów pod adresem LKS ma być zresztą więcej

Wójt twierdzi, że kilkakrotnie zwracał się do działaczy klubu LKS START Wola Mielecka o powściągliwość, ale klub odmawiał zapłacenia rachunków. Miało też nie być zgody na przepisanie liczników, na przejęcie kosztów związanych w korzystaniem z obiektów przez klub. – I dokąd to miało prowadzić? – pyta dalej wójt Gacek wskazując jednocześnie, że szybko znalazł rozwiązanie patowej sytuacji.

- Po prostu doszedłem do wniosku, że zamiast w dalszym ciągu opłacać wysokie rachunki w okresie zimowym, zdecyduje o odłączeniu gazu i wody, bo w zimie i tak nie ma tam sportowców, a będzie to znacznie tańsze, niż płacenie wysokich rachunków – tłumaczy.Całą sprawę inaczej widzą w Woli Mieleckiej. Tutaj od dawna już nie brakuje głosów o celowych, krzywdzących działaniach wójta. - Pan wójt zapewne uważa, że w ten sposób zaoszczędzi pieniądze. Ale czy bierze pod uwagę co będzie działo się ze świeżym jeszcze budynkiem, który już pleśnieje? – słyszymy w podmieleckiej wsi.

Lansowanie sportu, za czym nie idą konkrety?

Zdaniem działaczy klubu z Woli Mieleckiej, wójt z jednej strony próbuje się lansować jako przychylny rozwojowi sportu, a z drugiej strony podejmuje sprzeczne z tym działania. Dowodem mają być chociażby pisma wójta do działaczy klubowych, w których zaprasza on mieszkańców do korzystania z obiektów sportowych.

O komentarz w całej sprawie poprosiliśmy Mariusza Kawalca, działacza z Woli Mieleckiej, także radnego gminnego. Kawalec przyznał, że na zarzuty wójta odpowiedzieć trzeba, ale musi to być podparte dowodami. Dodał, że stosowną odpowiedź przygotuje w najbliższym czasie.

Radny krótko odniósł się jednak do samych skutków decyzji wójta o odłączeniu wody i gazu w obiektach sportowych LKS. - Widząc zniechęcenie zarządu klubu LKS START Wola Mielecka do dalszych działań przez posunięcia wójta obawiam się, że taka polityka w całej gminie może doprowadzić do rozpadu różnych organizacji, które mogą zniechęcić się do pracy na rzecz lokalnej społeczności – mówi Kawalec.

- Czas jasno powiedzieć, że wójt ma być dla ludzi, a nie przeciwko ludziom! – sumuje radny z Woli Mieleckiej i zapowiada, że do tematu gazu i wody jeszcze powróci.

ks

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2012-12-11 17:17:10) kameleon

  Oszczędności!!!!!???

  Pan Wójt. Oszczędza na wszystkim, tylko tych oszczędności nie widać. A, kto zapłacił za przyłącz i ile. Jak teraz odłączyli, to znowu będzie koszt podpięcia do sieci. Czy ktoś się orientuje ile to będzie kosztować? Z tego co się orientuję, to cały obiekt jest budowany z dofinansowania z Unii, ciekawe czy nie trzeba go utrzymywać przez jakiś okres? Pojawia się coraz więcej pytań.

 • (2012-12-11 16:23:11) karmazynowy

  Gospodarność

  Każdy laik wie że z przemarzniętych ścian zaczną odpadać płytki,będzie łuszczyć się farba, stolarka okienna i drzwiowa zostanie wypaczona. Instalacja elektryczna z powodu wilgoci zaśniedzieje, co może spowodować zwarcia instalacji,a tym samym doprowadzić do porażenia ludzi lub do pożaru.Nie wiem czy jest warta skórka za wyprawkę przez takie oszczędności. Ja Wam radzę, na wiosnę weźcie rzeczoznawcę budowlanego, niech oszacuje straty jakie powstały w wyniku braku zimowego ogrzewania.Wtedy skierujcie zawiadomienie do prokuratury na niegospodarność Pana wójta Gacka.

 • (2012-12-10 16:05:41) etoadmin

  JESTEM ZA OSZCZĘDZANIEM WÓJT MA RACJĘ!

  Widzę że tu same komentarze osób, które znają się na polityce gospodarności...a jeśli chodzi o płace na urzędniczych stanowiskach to możecie sobie je sprawdzić. Są udostępnione i jawne w zamieszczanych co roku w internecie składanych oświadczeniach majątkowych. Ufam że wiecie gdzie są zamieszczane skoro tak znacie się wszyscy na polityce, finansach, gospodarowaniu itd... bo jedno co Wam wychodzi dobrze to tylko krytykować i wyzywać do tego ten portal jest przydatny! Słabo mi się robi jak czytam te Wasze komentarze w których nawet ładu stylistycznego nie ma, a o ortograficznym nie wspomnę....ŻENADA!

 • (2012-12-08 14:31:40) lec

  w Chorzelowie i w Podeszanach są też nowe budynki i nie ma tych problemów co na Woli

  Trudno żeby gmina płaciła za utrzymanie klubu na Woli. Trzeba się opamiętać bo Wola ma zdecydowanie najlepsze warunki dla sportu w całej gminie i tylko stale krzyczy, że ma zbyt mało i gmina musi tam płacić więcej. Jak dać to po równo kazdej wsi gdzie jest klub, a pan Kawalec niech zaproponuje żeby dać też na inne kluby dodatkowo po 10 tys złotych bo jest radnym i może to zrobić. Na Woli jest robiona kanalizacja i chodniki i są nowe drogi i filia GOK-u. Ile mozna jeszcze z gminy dawać na wolę ? Niech radni zastanowią się. Pan Kawalec chciał juz raz z Wola Mielecka do Mielca i juz sie rok temu ogłaszał, że podatki w gminie sa bardzo duże, to teraz go nie wstyd by te pieniądze od podatników trwonić ?

 • (2012-12-08 12:37:16) adamowicz

  muuu

  oj ludziska :) nie bedzie niczego nie bedzie alkoholu, papierosów nc nie bedzie ! :D sami zgotowaliście sobie taki LOS ! http://www.youtube.com/watch?v=XIIFCfJ8JHM

 • (2012-12-08 11:48:39) tapa

  beeee

  zbeeeeerom na reeeemont beeee, beee. oj biedna ta gmina biedna. codziennie dyskoteka na pompach kanalizacji, drog nima, szkoly sie sypia, budynek gminy tez stara buda, taki spadek. posuniecia obecnego zwalaja z nog. wspolczuje mieszkancom tej gminy

 • (2012-12-08 09:28:42) kmod

  a może

  Ktoś chciałby sprawdzić ile wynoszą zarobki w gminie na posadach urzędniczych, od tej najwyższej, do szeregowych pracowników? Niegospodarność zwykle idzie w parze z premiami i dobrym uposażeniem włodarzy, którym ludzie nie patrzą na ręce. A ludzie mają pełne prawo do tego by sobie takie rzeczy sprawdzać i się dowiadywać !

 • (2012-12-08 09:23:57) ten11

  Oszczedności

  Wójt kupując budynek na ul. głowackiego mówił o kwocie remontu 400 tys zł a obecnie kwota ma sięgnąć 1 mil 700 tyś zł . To się nazywa oszczędzanie. Jeśli taka osoba ma kierować przyszłością naszej wsi to tylko czekać do końca kadencji i niech wraca do pasania Baranów bo to mu najlepiej wychodzi.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!