Niecały tysiąc złotych w puszkach dla Ukrainy. „Mielczanie nie są pomocni swoim sąsiadom” Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia


Niecały tysiąc złotych znalazło się w puszkach wolontariuszy Fundacji Otwarty Dialog po kweście ulicznej i koncercie charytatywnym na rzecz Ukrainy, które odbyły się w Mielcu w piątek, 14 marca. - To bardzo mała suma - nie ma wątpliwości koordynator akcji Dominik Habdas.

- To bardzo mała suma, a więc możemy powiedzieć, że mielczanie nie są hojni i pomocni swoim rodakom i sąsiadom mieszkającym na Ukrainie – zaznaczają organizatorzy akcji charytatywnej „Solidarni – Mielec dla Ukrainy”. 132 zł pochodziło ze zbiórki ulicznej i te pieniądze trafiły na konto Fundacji, a pozostała kwota, około 767 zł to dochód z biletów za koncert, która pomogła w sfinansowaniu jego organizacji.

W piątek 14 marca młodzi mielczanie najpierw zorganizowali happening na Placu AK, w czasie którego odtwarzali ukraińską muzykę, zachęcali do wrzucania datków do puszek, za które zostaną kupione m.in. leki dla Ukraińców oraz zapraszali na wieczorny koncert. Tuż przed godziną 17 w powietrze wypuszczone zostały niebieskie i żółte balony, które symbolizowały wolność, do której dąży Ukraina i jej mieszkańcy.

Z kolei wieczorem odbył się koncert w Restauracji Retro Park, na którym zagrały zespoły z Mielca: Disorder i BzRM oraz zaproszone zespoły Dagadana (polsko - ukraińsko - amerykański zespół) i Dolars Brothers inspirowany łemkowską muzyką.

 

 


Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie całego przedsięwzięcia Starostwu Powiatowemu i Samorządowemu Centrum Kultury, firmie Targum i Restauracji Retro Park oraz prywatnym osobom. Podkreślają też duże wsparcie patronów medialnych, którzy pomogli nagłośnić akcję wsparcia dla Ukrainy. Portal hej.mielec.pl był patronem medialnym akcji.

Czytaj więcej:
Młodzi mielczanie wypuścili symboliczne, niebiesko-żółte balony - na znak jedności z Ukrainą [FOTO]

Koncert: Solidarni - Mielec dla Ukrainy. Zespół Dagadana porwał mielecką publiczność [FOTO]


k

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2014-03-19 13:51:37) Radek23

  Do Ѿ

  Jestem daleki od pomocy Ukrainie bo nie na tym rzecz polega . Nasz rząd pomaga i to pomaga z naszych podatków więc nie ma sensu zbierać jeszcze kase bo ludzie w Polsce i w Mielcu nie są aż tak bogaci żeby dawać na wszystko . Co rusz jest jakaś kwesta i myślę że zbiórki na WOŚP wystarczą bo jakoś tak fundacja kupuje sprzęt dla szpitali choć może też nie jest w 100% fer . Ale ja do Ciebie nie w tym temacie . Masz swoje poglądy to super bo każdy je ma ale nie powinieneś obrażać uczuć religijnych innych osób bo dla mnie to zrobiłeś jeśli najeżdżasz na Jana Pawła II . Może Polskę kosztowały jego wizyty ale ludzie tego chcieli . Podróżował po świecie żeby nauczać i być blisko ludzi . Nie zamknął się w Watykanie i nie siedział cicho . Nie twierdze że te wydatki były potrzebne ale tego ludzie chcieli . Chcieli jego wizyt więc nie obrażaj tych co kochali JPII ! Patrząc na cały kościół to on był jednym z lepszych bo obecnie ksiądz to jest zawód a dla niego było powołaniem . Możliwe że ja obecnie też lekko obrażam uczucia religijne mówiąc źle o księdzach ale taka jest prawda , dla JPII to było powołanie a dla obecnych księży to zawód żeby zarobić i mało jest żeby nie patrzeć na kase . Pozdrawiam.

 • (2014-03-19 11:47:22) Ѿ

  do ~

  cytujesz tego pana JPII "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" PRZECIEŻ TO SĄ CZYSTE BZDURY - czym ten pan podzielił się z innymi ??? znasz taki przykład to podaj bo pewnie nikt nie zna. on tylko pasożytował na ciemnogrodzie. Ile pieniędzy kosztowały te jego wizyty w kraju z których i tak nic nie wynikało??? Facet żerował na ludzkiej naiwności, za darmo zwiedził cały Świat, nie odszedł od koryta nawet jak się już do niczego nie nadawał. I kogo ty cytujesz ??? Nie dość, że się z nikim nie podzielił to jeszcze na nas żerował.

 • (2014-03-19 10:56:26) inżynieria

  max2611

  Jeden z tych co się go przeciwnicy bali w wyniku czego mu reputację zjechal i:)

 • (2014-03-19 08:14:01) max2611

  UKRAINA

  POCZYTAJCIE SOBIE KIM BYŁ-Stepan Bandera !!!!!

 • (2014-03-19 00:45:04) fanka

  odp.dla wsofpoll

  chodziło mi o sąsiedztwo mielca a nie polski a poza tym jakoś nie słyszałam żeby w innych miastach kwestowano na rzecz ukrainy a mapę często oglądam mam dwoje dzieci które mają atlasy bo chodzą do szkoły

 • (2014-03-19 00:19:40) wsofpoll

  fanka

  Ja tylko w kwestii formalnej,bo daleki jestem od jakiejkolwiek sympatii dla Ukrainy-oglądałaś kiedykolwiek mapę Europy?Pewnie nie oglądałaś...No cóż,tak się składa,że Ukraina jest naszym sąsiadem...Polska bezpośrednio sąsiaduje z Ukrainą.

 • (2014-03-18 21:48:37) ~

  .................

  Pewnie będę odosobniony ale jak widzę te komentarze to postanowiłem odpowiedzieć na zadane pytanie - A dlaczego pomagać? - 2 cytatami: JPII "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". I może jeszcze niektórym do przemyślenia słowa J. Piłsudskiego z 05.1920 r. Wyprawa kijowska "Postawiłem na kartę, żeby coś zrobić na przyszłość dla Polski, choć takim sposobem osłabić możliwości przyszłej, potężnej Rosji, i jeśli się uda, dopomóc [w] stworzeniu Ukrainy, która będzie zaporą między nami i Rosją, i na długie, długie lata nie będzie nam groźna". Spora część tej pomocy trafia do Polaków na kresach, co klepią biedę z nędzą. Więc ja w ich imieniu Wam DZIĘKUJE.

 • (2014-03-18 15:09:06) zbycho2323

  A DLACZEGO POMAGAĆ?

  NIECH POMOZE MAJDAN, TUSK I SIKORSKI

 • (2014-03-18 11:59:48) wrednyskurwiel

  i po co ten cyrk

  Najpierw pomózmy soie potem ewentualnie ukrainie...

 • (2014-03-18 11:26:05) fanka

  pomoc

  od kiedy ukraina to nasz sąsiad mamy komu pomagać w kraju

1 | 2 | 3  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!