Tak mielecka młodzież grała dla niepełnosprawnych. Dyrektor OREW: Jestem pod ogromnym wrażeniem! Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaPełna sala nr 1 Domu Kultury SCK podziwiała ponad dwugodzinny świąteczny koncert charytatywny na rzecz podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mielcu. Wydarzenie, podczas którego na scenie wystąpiło w sumie kilkudziesięciu artystów przygotował mielecki Klub Młodych Liderów. – Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak wspaniałą mamy młodzież – powiedziała Urszula Występek, dyrektor OREW.

Świąteczny Koncert Charytatywny to wydarzenie mające na celu wsparcie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mielcu. Podczas koncertu, który odbył się 20 grudnia 2014 r. wystąpili młodzi artyści z Mielca – w sumie kilkadziesiąt osób. Organizatorem wydarzenia był Klub Młodych Liderów – organizacja zrzeszająca osoby w wieku od 14 do 20 lat, które chcą aktywnie działać i pokazać swoim rówieśnikom, że młodzież ma wpływ na to, co dzieje się w ich mieście.

- Dzisiaj postanowiliśmy połączyć przyjemną imprezę z pożyteczną zbiórką na rzecz naszych rówieśników z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mielcu – powiedział Daniel Kozik z KML, jeden z prowadzących sobotni koncert. Widzowie wykupując bilet na to wydarzenie wspierali tak naprawdę OREW. Całość zgromadzonych środków przekazana będzie właśnie na mielecką placówkę specjalną.Urszula Występek, dyrektor OREW dziękuje młodzieży za zorganizowanie koncertu.

- Cieszy nas, że do akcji zdecydowało się włączyć tak wielu artystów – przyznają organizatorzy. Na scenie koncertu wystąpił m.in.: zespół „Rapidus”, który niedawno wydał płytę i koncertuje już po całej Polsce, uczestnicy konkursu „Mielec ma Talent”, zespół wokalny „Cisza przed burzą” (utwory z MJ SHOW), Przemysław Pawłowski (Cantica Romanza) i wielu innych mieleckich artystów.

 

 


- Chcę gorąco podziękować pomysłodawcom tego koncertu – młodzieży z Klubu Młodych Liderów. Chcę podziękować też wszystkim artystom, którzy wystąpili na scenie oraz gościom, którzy przychodząc na koncert wsparli naszą placówkę – powiedziała Urszula Występek, dyrektor OREW. – Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak wspaniałą mamy młodzież, która podarowała nam swój wolny czas, swoją energię, dobre serce i która zauważyła, że są wśród nich osoby niepełnosprawne i postanowiła coś dla nich zrobić – dodała.

Występek przypomniała też idee, jakie towarzyszą działalności ośrodka. To budowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej intelektualnie. – Chcemy, aby obecność osób wielorako niepełnosprawnych nie budziła wśród ich zdrowych rówieśników lęku, niezdrowej ciekawości, niecierpliwości, obaw czy agresji. Chcemy, żeby normą stało się to, że osoby z upośledzeniem umysłowym uczestniczą we wszystkich wydarzeniach społecznych i kulturalnych w mieście. Wydaje mi się, że z taką młodzieżą będzie to możliwe – powiedziała Urszula Występek.

ks

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!