W piątek marsz ulicami Mielca. To Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia


Już po raz drugi w Mielcu właśnie w formie marszu ulicami miasta Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym obchodzić będzie Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Do wspólnego marszu zapraszają wszystkich mielczan.

Impreza ta ma na celu integrację społeczną osób z upośledzeniem umysłowym i ich rodzin, a także uwrażliwienie środowiska lokalnego na ich obecność. Ponadto jej celem jest łamanie istniejących stereotypów na temat niepełnosprawności intelektualnej oraz promowanie pozytywnego wizerunku osób z upośledzeniem umysłowym.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną będzie drugą tego typu imprezą organizowaną na terenie Mielca, w której udział weźmie ok. tysiąc osób. Będą to przede wszystkim osoby z upośledzeniem umysłowym oraz ich rodziny, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, a także przedstawiciele samorządów oraz organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tegoroczne obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, organizowane przez PSOUU Koło w Mielcu, we współpracy z innymi placówkami dla osób niepełnosprawnych intelektualnie z naszego regionu – przekazują organizatorzy.

 

 


W tym roku 15 maja po raz drugi będziemy świętować dzień osób niepełnosprawnych intelektualnie w formie uroczystego pochodu i ogólnodostępnych wspaniałych występów – pozwoli to na uczestnictwo w obchodach każdemu, kto wyrazi taką chęć. Liczymy zatem na wsparcie naszej inicjatywy Państwa obecnością – podkreśla Joanna Krzysztoforska z PSOUU.

Dlaczego warto być tego dnia z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami? Nie tylko, aby pokazać, że niepełnosprawność to nie tabu, ale przede wszystkim, by przekonać się, jak wiele do zaoferowania społeczeństwu – swoich zdolności, pogody ducha i radości życia – mają osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Program obchodów Dnia Godności:

Przemarsz:

- zbiórka uczestników imprezy o godz. 9.00 w wyznaczonym miejscu (parking w pobliżu Urzędu Miejskiego w Mielcu), uformowanie pochodu, rozdanie pomarańczowych baloników ( kolor symbolizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym)
-  powitanie uczestników imprezy przez Prezydenta Miasta Mielca i przekazanie kluczy do Miasta
- przemarsz uczestników imprezy na Plac Armii Krajowej wraz z orkiestrą dętą trasą: ul. Żeromskiego – ul. Wyspiańskiego – al. Niepodległości

II. Część główna imprezy na Placu Armii Krajowej:
- wypuszczenie baloników do nieba
- przemówienie gości
- występy mażoretek i orkiestry dętej Dobrynin
- występy przedstawicieli szkół i placówek
- koncert finałowy. Wystąpią:
- Sara Girgis z towarzyszeniem Mieleckiej Orkiestry Dętej
- Chrystian Kucharski – beatboxer
- Wojciech Węgrzyn – raper
- zespół Rapidus
- Cantica Romanza Przemo Pawłowskik

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!