Tatry z Mielca widać także latem! Kolejne zdjęcia z wieżowca przy Pułaskiego! Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

Kilka razy informowaliśmy w hej.mielec.pl o obserwacjach tatrzańskich szczytów z terenu Mielca - z mieszkań w tak zwanych wieżowcach. Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia tego zjawiska, rzadkie bo wykonane latem.

Dalekim obserwacjom pogoda sprzyja zazwyczaj zimą, ale i w ciepłych miesiącach zdarzają się warunki sprzyjające obserwowaniu obiektów znacznie oddalonych.

Czytelnik hej.mielec.pl Zybi w minioną sobotę około godziny 6 rano z okna w wieżowcu w centrum Mielca dostrzegł i sfotografował tatrzańskie szczyty.- Zdjęcia wykonałem aparatem FujiFilm FinePix S8000fd, F:4,5,   ISO:200, migawka 1:900, z zoomem optycznym i podwójną stabilizacją obrazu "z ręki". Niestety nie posiadam statywu, co w sobotę bardzo odżałowałem. Zdjęcia wykonałem z okna mojego mieszkania na 10 piętrze bloku przy ulicy Pułaskiego 4 w Mielcu w ostatnią sobotę 18 czerwca 2016 roku po godzinie 6 rano. Tatry były widzialne przez około  1,5 godziny. Z tego co się orientuję obrazy uwidaczniały okolicę Czerwonych Wierchów oraz Tatry Zachodnie - przekazuje internauta.


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘC TATRZAŃSKICH SZCZYTÓW WYKONANYCH W MIELCU


hm
 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-04-03 13:24:23) jendker83

  karmazynowy...

  Serio? Raz że Tatry są znacznie wyżej niż Mielec nad poziomem morza, więc nawet gdyby krzywiznę Ziemi dało się zaobserwować, to na tak krótkim odcinku (w linii prostej mniej niż 200 km) różnica wysokości jest znacznie większa i góry będą wystawać spoza horyzontu. A poza tym - wracając do krzywizny planety - to jakie zakrzywienie chciałbyś zaobserwować na 200 km, jeśli średnica Ziemi to ok. 40 tys. km? To ledwie 1/200. Masz w domu kątomierz? Spróbuj się dopatrzeć krzywizny na około 2 stopniach kątowych.

 • (2018-04-03 11:56:35) karmazynowy

  Tatry

  Na zdrowy rozum jeśli ziemia jest okrągła to tych Tatr nie powinno być widać, powinny być schowane za horyzontem. Nie twierdzę że te zdjęcia to manipulacja, ale jak to wytłumaczyć?

 • (2016-07-04 23:21:17) gmatig

  Bravo

  Niesamowite,z Ropczyc widziałem zdjęcia Tatr ale w Mielca pierwszy raz,dzięki:)

 • (2016-06-20 23:54:33) Rymek

  Tatry z Mielca

  Dzięki Zibi za czujność i gratuluję tak udanej obserwacji i zdjęć! Reszta obserwatorów na Płaskowyżu Kolbuszowskim przegapiła te warunki. Na zdjęciach są oczywiście Tatry Wysokie, Zachodnie są na prawo, ale na zdjęciach się nie załapały.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!