Mielec gospodarzem Olimpiad Specjalnych. 60 zawodników przełamywało własne bariery [FOTO] Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia
Równo 60 zawodników, tyle samo trenerów i 30 mieleckich wolontariuszy szkół średnich wzięło udział w VI Podkarpackim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Dla osób z szerokim upośledzeniem ruchowym i umysłowym to okazja do pokonywania własnych słabości.

- Ten program ma charakter rehabilitacyjno-treningowy. Jest on skierowany do tych osób, które nie mogą brać udziału w oficjalnych treningach i zawodach Olimpiad Specjalnych ze względu na współistniejącą niepełnosprawność fizyczną i umysłową o bardzo szerokim zakresie. Dzięki uczestnictwu w tym programie poprawia się sprawność fizyczna i koordynacja ruchowa uczestników – mówi Regina Piechota, przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Szansa na odniesienie sukcesu

- Ten udział daje naszym zawodnikom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na dużym, oficjalnym wydarzeniu sportowym. Dzień treningowy daje im szansę zaistnienia w charakterze prawdziwych sportowców oraz daje im możliwość odniesienia sukcesu. Program Treningowy Aktywności Motorycznej stanowi też podsumowanie pracy terapeuty i zawodnika – dodaje.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


W tym roku Podkarpacki Dzień Treningowy odbywał się w hali Gimnazjum nr 2 oraz na Basenie Rekreacyjnym MOSiR na osiedlu Smoczka w Mielcu. Wzięło w nim udział 60 zawodników, 60 trenerów i 30 wolontariuszy – uczniów Zespołu Szkół im. Janusza Groszkowskiego i V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. A zawodnicy? To nie tylko mielczanie – spora grupa przyjechała wraz ze swoimi trenerami z całego Podkarpacia.

Każda konkurencja stanowi jakiś krok do przodu

- Dla zawodników najważniejsze jest to, że pokonują własną słabość, mają poczucie sukcesu, jedności z większą grupą. Każdy z zawodników otrzymuje taki sam medal i upominek. To bardzo ważne, że wszyscy osiągają taki sam sukces. Nie ma tutaj przegranych, są sami wygrani – mówi Urszula Występek, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mielcu.

- Aby zawodnicy mogli uczestniczyć w takich zawodach, przez cały rok w ramach rehabilitacji i zajęć są do tego przygotowywani. Konkurencji są naprawdę bardzo zróżnicowane. Dla niektórych zawodników bardzo trudną konkurencją będzie uniesienie głowy, czy przetoczenie się z boku na bok, dla innych przejście po nierównym podłożu. Każda konkurencja stanowi jakiś krok do przodu w stosunku do własnych możliwości i umiejętności. Dla nas są to bardzo proste czynności, ale dla nich jest to niezwykle trudne to milowy krok w ich rozwoju – dodaje Urszula Występek.

ks

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!