Akcja reanimacyjna w Urzędzie Miejskim. Ludzkie życie uratował automatyczny defibrylator Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaW Urzędzie Miejskim w Mielcu doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z petentów załatwiając sprawę źle się poczuł i stracił przytomność. Obecni na miejscu strażnicy miejscy i inne osoby znajdujące się w urzędzie błyskawicznie udzieliły mężczyźnie pomocy. Z ratunkiem przyszedł  automatyczny defibrylator zewnętrzny.

- Nasi ratownicy medyczni na miejscu wezwania, w Urzędzie Miasta, zobaczyli, że automatyczny defibrylator zewnętrzny jest już prawidłowo używany przez strażników miejskich, których zresztą niedawno szkoliliśmy w mieleckim pogotowiu – komentuje całe zajście Paweł Pazdan, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

- Urządzenie było już zainstalowane na pacjencie, trwało kolejne badanie rytmu serca i padła komenda o konieczności użycia prądu. I wtedy już nasi ratownicy przejęli akcję, zresztą z pomocą innego ratownika medycznego, który akurat w swoim prywatnym czasie coś załatwiał w urzędzie. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że reanimacja prowadzona początkowo przez strażników miejskich, ich wiedza, która była m.in. efektem dobrego szkolenia, uratowały pacjentowi życie, były kluczowe. Tak jak samo użycie AED, które na szczęście znajdowało się w urzędzie – mówi dyrektor Paweł Pazdan.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


- Kiedy mówi się o wielkiej wadze szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, roli automatycznych defibrylatorów zewnętrznych, które coraz częściej są do dyspozycji w miejscach publicznych, dla wielu ludzi jest to tylko teoria. Jednak, gdy zdarza się sytuacja, kiedy rzeczywiście konkretny człowiek dostaje szansę na dalsze życie w takich okolicznościach, nie ma już żadnych wątpliwości, że także w praktyce nauka pierwszej pomocy i powszechnie dostępny sprzęt AED, mają znaczenie – podkreśla.

- Efekty dała dobra współpraca magistratu z pogotowiem ratunkowym, dzięki której można było najszybciej jak się da, skutecznie, wykorzystać AED – dodaje.

k

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-03-07 10:28:55) szczyl

    dali radę !!!

    Brawo, uważam tak samo. Potrzebne są szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Taki kurs oferuje m.in. JS 22221 w Mielcu, gdzie akurat w tym czasie jest prowadzony dla jednej z mieleckich firm.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!