Defibrylator uratował ludzkie życie. Akcję reanimacyjną prowadzili strażnicy miejscy Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaDzięki automatycznemu defibrylatorowi AED zainstalowanemu w budynku Urzędu Miejskiego w Mielcu, udało się uratować życie starszemu mężczyźnie, który w poniedziałek 6 marca w biurze obsługi mieszkańca źle się poczuł i upadł tracąc przytomność.

Błyskawicznie do akcji przystąpili strażnicy miejscy korzystając z defibrylatora, który jest urządzeniem służącym do przywrócenia prawidłowej pracy serca osoby u której doszło do zatrzymania krążenia. 

W ubiegłym roku mielecki magistrat zakupił kilka takich urządzeń, z których sześć zostało zainstalowanych w wybranych publicznych punktach miasta – w Urzędzie Miejskim (Żeromskiego 26), SCK (Niepodległości 9), Miejskiej Bibliotece Publicznej (Łojczykówka – Mickiewicza 2) oraz w parafiach  MBNP (ul Ks. Henryka Arczewskiego 1), Ducha Świętego (ul. Pisarka 16) i Trójcy Przenajświętszej (ul. Wyszyńskiego 14).

Pracownicy Straży Miejskiej w Mielcu, którzy prowadzili akcję ratunkową – Wiesław Barszcz i Mirosław Kmieć, przeszli niedawno specjalne przeszkolenie w mieleckim pogotowiu. Dodatkowo wspomagał ich zawodowy ratownik medyczny, akurat w tym czasie przebywający w biurze obsługi.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

  – W międzyczasie powiadomione zostało pogotowie, które przybyło na miejsce i wspólnie kontynuowano trwającą w sumie ponad pół godziny akcję reanimacyjną. Pracę serca udało się przywrócić. Dwie godziny później rozmawiałem z dyrektorem pogotowia. Potwierdził on, że mężczyzna w pełni odzyskał przytomność – powiedział komendant Straży Miejskiej w Mielcu Arkadiusz Misiak.

Nie ma wątpliwości, że przeprowadzona po raz pierwszy w budynku magistratu reanimacja z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora, uratowała mężczyźnie życie. Potwierdza to zarówno wagę szkoleń z zakresu pierwszej pomocy i rolę automatycznych defibrylatorów zewnętrznych pozostających do dyspozycji mieszkańców w miejscach publicznych.
W podziękowaniu za podjęcie akcji reanimacyjnej i skuteczny udział w zespołowym ratowaniu ludzkiego życia – inspektor Wiesław Barszcz i strażnik Straży Miejskiej Mirosław Kmieć, otrzymali od prezydenta Daniela Kozdęby specjalne listy gratulacyjne. 

Defibrylacja dosłownie oznacza zakończenie migotania komór. Jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą, która zwiększa szanse na przeżycie podczas określonych zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od utraty przytomności pozwala na przeżycie w 75% przypadków.

AED to defibrylator zautomatyzowany. Samodzielnie analizujące rytm pracy serca. Urządzenie podpowiada (głosem w języku polskim), co należy zrobić, żeby podjąć działania adekwatne do stanu pacjenta. Kiedy nie zachodzi potrzeba użycia defibrylatora, AED nie poda impulsu elektrycznego. Można to zrobić w ramach pomocy przedmedycznej zanim na miejsce zdarzenia przybędą służby ratownicze.

m


 

 


Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!