Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną po raz czwarty w Mielcu. Obchody 23 maja Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaW ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Umysłową zaplanowano tradycyjny już przemarsz ulicami miasta, wypuszczenie pomarańczowych baloników a także występy artystyczne. Wydarzenie już we wtorek 23 maja.

Impreza ta ma na celu integrację społeczną osób z upośledzeniem umysłowym i ich rodzin, a także uwrażliwienie środowiska lokalnego na ich obecność. Ponadto jej celem jest łamanie istniejących stereotypów na temat niepełnosprawności intelektualnej oraz promowanie pozytywnego wizerunku osób z upośledzeniem umysłowym.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną będzie czwartą tego typu imprezą organizowaną na terenie naszego miasta, w której udział weźmie ok. 600 osób. Będą to przede wszystkim osoby z upośledzeniem umysłowym oraz ich rodziny, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, a także przedstawiciele władz  miasta Mielca, powiatu mieleckiego, województwa podkarpackiego, zaproszonych gmin oraz organizacji  i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 PROGRAM IMPREZY:

godz. 8.30, parking II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu (ul. Żeromskiego 28):

1. Zbiórka uczestników imprezy, uformowanie pochodu, rozdanie pomarańczowych baloników wypełnionych helem (kolor symbolizujący Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną).
2. Przemarsz pod Urząd Miejski w Mielcu.

godz. 9.00 Rozpoczęcie imprezy pod Urzędem Miejskim w Mielcu (ul. Żeromskiego 26):
1. Powitanie uczestników imprezy przez Prezydenta Miasta Mielca i przekazanie kluczy do Miasta osobom z niepełnosprawnością intelektualną.
2. Przemarsz uczestników imprezy wraz z orkiestrą dętą do Domu Kultury SCK w Mielcu trasą: ul. Żeromskiego - ul. Wyspiańskiego - al. Niepodległości.
3. Wypuszczenie baloników do nieba (przed Domem Kultury SCK w Mielcu).

godz. 9.30–13.30 Część główna imprezy w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu (al. Niepodległości 7):
1. Powitanie uczestników imprezy.
2. Przemówienia gości.
3. Wręczenie statuetki Niepokonany.
4. Występy przedstawicieli zaproszonych szkół i placówek.

Działania towarzyszące:
Wystawa zdjęć Angeliki Brody – pracownika Ośrodka – Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Mielcu

m


 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!