Odrzutowy Lim-5 w trakcie remontu. Wkrótce stanie na rondzie! Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia


Tak wyglądał zakupiony Lim jeszcze przed remontem.

Od kilkunastu tygodni w Mielcu jest już zakupiony przez magistrat Lim-5 – historyczny samolot odrzutowy produkowany w zakładach WSK. Maszyna poddawana jest remontowi. Wkrótce stanie się ozdobą jednego z mieleckich rond!

- W trakcie remontu jest samolot Lim-5, który był produkowany w Mielcu. Będzie on za jakiś czas wystawiony przy kolejnym rondzie. Chcemy pokazać, że to kolejny samolot, który był produkowany w Mielcu, to będzie kolejna perełka świadcząca o naszych tradycjach lotniczych – mówi Jan Myśliwiec, wiceprezydent Mielca.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Na którym rondzie stanie Lim? – Trwa analiza – mówi wiceprezydent, jednak nieoficjalnie wiadomo, że pod uwagę brane jest rondo u zbiegu ulic Sienkiewicza, Padykuły i Traugutta lub też rondo na obwodnicy Mielca – łączące drogę w stronę Rzeszowa.

Warto zaznaczyć, że Lim-5 będzie kolejnym już samolotem mieleckiego przemysłu lotniczego wystawionym w formie pomnika. W magistracie trwają też prace nad pozwoleniami na budowę konstrukcji, na której stanąć ma Lim-5. Mielczanie pamiętają bowiem, że montaż każdego takiego samolotu wiąże się z ogromnym przedsięwzięciem logistycznym, a sama konstrukcja traktowana jest przez prawo jako budowa – wiążą się z tym więc wszelkie konsekwencje prawne.


Tak wyglądał zakupiony Lim jeszcze przed remontem.

ks

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-08-11 15:08:40) pasiuu

  Prośba o podanie kosztów zakupu, malowania wapnem czy tam akwarelką itp. I chociaż to zróbcie dobrze, żeby się ktoś nie śmiał jak tu przyjedzie. I nie wieszajcie światełek choinkowych jak na antku.

 • (2017-08-11 08:17:57) wladyslaw

  Lim-5

  Smoczka ma Irydę.

 • (2017-08-11 08:11:25) Wieśniak

  Mam mieszane uczucia. Iryda jest w miare zadbana a Antek wola o pomste. Jak bedzie wygladal Lim po kilku latach na rondzie?

 • (2017-08-10 21:00:14) czitajec

  Marnotrawstwo!

  Zamiast na pomnik przy rondzie odremontować i oddać do dyspozycji MON wszakże MON czyni przymiarki do remontu 70-letnich okrętów podwodnych jak również planuje zakupić pociąg dla dowództwa armii niczym kiedyś sam Adolf H.! Będzie do kompletu i niesamowicie wzmocni siły bojowe naszej armii. Helikoptery odwołane kosztem podtrzymania elektoratu to w ramach wzajemnego "zrozumienia" taki oddany dar od regionu wycisnąłby łzy wzruszenia samemu Antoniuszowi M!

 • (2017-08-10 20:54:57) emipat

  WSTYD!!!

  Tylko idiota taki zabytek daje na rondo. Ale no cóż w tym Kronogradzie to rządza tylko idioci. Wstyd panowie . Niejedno muzeum dało by krocie za taki samolot a Wy go na jakieś rondo pakujecie tak jak i IRYDĘ co też jest już egzemplarzem muzealnym. Może by tę Matkę Boska z tą wierzą na rondzie postawić co by wiara raz do roku kółeczka w pielgrzymce kręciła na z gromnicami w rękach? Zastanówcie się naprawdę czy warto taki egzemplarz dawać na rondo. Może by zacząć tworzyć to muzeum lotnictwa w Mielcu bo wstyd na cały świat że w mieście o tradycjach lotniczych nie ma takiego muzeum tylko jakieś koncerty organowe. P.S Zgadzam się w zupełności z przedmówcą i pozdrawiam wszystkich miłośników lotnictwa.

 • (2017-08-10 14:06:11) Rewizor

  Biedny AN2, ubogi LIM

  Wzorem AN 2 z nad Wisłoki, pobielcie tego LIMA wapnem wraz z oknami i kołami. Żałosne to reklamy dumnego niegdyś, a dziś upadającego miasta elit, kryjących po okolicznych lasach w swoich wypasionych rezydencjach. Vide art. poniżej! Dobrego samopoczucia życzę, ELYTO ci!

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!