Pierwsze próby fotografowania w radomyskim obserwatorium. W sobotę „noc spadających gwiazd” Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia


Pierwsza próba fotografowania księżyca z radomyskiego obserwatorium.
Fot. Obserwatorium astronomiczne RWLK.
Chcesz na własne oczy zobaczyć planetę Jowisz lub Saturn? Nic trudnego, wystarczy przyjść do obserwatorium astronomicznego w Radomyślu Wielkim i spojrzeć w niebo przez teleskop.

- Odnalezienie Jowisza oraz Saturna nie jest już dla nas większym problemem, jednak to dopiero początek! Wciąż uczymy się orientacji na nocnym niebie oraz poznajemy sam sprzęt astronomiczny, który wymaga szalonej dokładności oraz ogromnej cierpliwości - piszą na swoim fanpage'u radomyscy miłośnicy astronomii.

- Was również zachęcamy do zarwania nocy i zainteresowania się astronomią. Już wkrótce na nasze niebo zawitają zjawiskowe Perseidy! - dodają.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


W poniedziałek 7 sierpnia miało miejsce częściowe zaćmienie księżyca. - Kilkanaście osób w naszym obserwatorium miało okazję je zobaczyć przez teleskop – informuje Janusz Grzyb, nauczyciel geografii w radomyskim gimnazjum. Z kolei już w sobotę 12 sierpnia na niebie dobrze widoczne powinny być Perseidy (rój meteorów).

W radomyskim obserwatorium „Noc spadających gwiazd” rozpocznie się o godz. 20.30. - Zapraszamy na nasze spotkanie miłośników astronomii. W programie obserwacje nieba i pokazy w mobilnym planetarium – mówi Janusz Grzyb.

Obserwatorium mieści się przy Gimnazjum Publicznym w Radomyślu Wielkim - ul. Klonowa 2.

k 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-08-11 13:23:51) lalamido

  W Olsztynie chociażby też jest obserwatorium ...chyba że to nie miasto Logan ? ;-)

 • (2017-08-11 11:54:10) ~

  No proszę, w Radomyślu obserwatorium mają i można w ciekawy sposób spożytkować wolny czas i przy okazji coś ciekawego zobaczyć. A u nas jakieś figurki chcą stawiać. :/

 • (2017-08-11 11:47:49) Logan

  Geniuszu, jak nie masz pojęcia dlaczego w mieście nie ma sensu stawiać obserwatorium, to nie błyszcz.

 • (2017-08-11 11:28:31) severiusz

  No proszę, w Radomyślu obserwatorium mają i można w ciekawy sposób spożytkować wolny czas i przy okazji coś ciekawego zobaczyć. A u nas jakieś figurki chcą stawiać. :/

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!