Zlot An-2 w Mielcu: gratka dla uczestników, rozczarowanie mielczan [FOTO, WIDEO] Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaKilkanaście kultowych samolotów An-2 pojawiło się na XIX Europejskim Spotkaniu An-2 na lotnisku w Mielcu. Impreza skierowana była do fanów tych maszyn i środowiska lotniczego, miała formułę zamkniętą. Magistratowi nie udało się szerzej zainteresować nią mieszkańców miasta.
Zlot An-2 wpisany został w miejskie obchody 80-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, wydarzenia, które odmieniło losy miasta. Przyleciały interesujące samoloty z załogami z Niemiec, Czech czy Szwecji. Ponad 100 osób spotkało się na lotnisku w Mielcu na kilkudniowej imprezie. Organizatorzy przygotowali także wycieczkę do lotniczego muzeum w Krakowie, tematyczne wykłady i dyskusje. Zabezpieczyli paliwo lotnicze, wyżywienie i zaproponowali hotel. Dbali o dobrą atmosferę i atrakcyjny program. Opłata dla uczestników to 50 Euro za osobę.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Kulminacją zlotu była sobota 12 sierpnia. Najbardziej atrakcyjny dla mielczan przelot wszystkich maszyn nad miastem, zapowiedziany na 14:00… przesunął się o prawie 2 godziny mimo stabilnej i przyjaznej pogody. Przygotowany dla mieszkańców miasta piknik na lotnisku - zapowiedziany zresztą ledwie kilka dni wcześniej – nie spotkał się z dużym zainteresowaniem, nawet mimo bezpłatnych autobusów. Garstka widzów oglądała wylot samolotów do parady nad Mielcem.

WIDEO:

Niewiele było też widzów ciekawego dla koneserów lotnictwa pokazu zmodyfikowanego samolotu An-2 100 czy konkursu na celność lądowania. Przybyli na miejsce narzekali natomiast na brak informacji o programie wydarzenia, ubogą ofertę atrakcji i wielkie opóźnienie samego przelotu nad Mielcem, o którym nikt nie informował.

Co czekało na mielczan na lotniskowym pikniku? Oprócz możliwości zobaczenia samolotów An-2, przygotowana została prezentacja statyczna, ustawione zostały stoiska ze skromnymi ofertami typu symulator lotu czy lotniczymi ciekawostkami. Przygotowane w ramach projektu „Du-u-Sport” warsztaty latawcowe chwilami interesowały zaledwie kilka osób.

Gdy przy lotniskowej wieży zamknięte spotkanie An-2 odbywało się w pozytywnej atmosferze, po drugiej stronie lotniska na twarzach widzów malowało się rozczarowanie.

Doszło też do zgrzytu organizacyjnego. Z powodu pikniku zamknięta została dla ruchu ulica Sołtyka, która stanowi objazd dla przebudowywanej Alei Kwiatkowskiego. Nikt o tym nie poinformował wcześniej mieszkańców. Kierowcy jadący z Mościk, Ławnicy, Trześni i obwodnicy mieli problem by dostać się do centrum miasta.

Samo spotkanie miłośników An-2 miało zakończyć się także bankietem obok wieży lotniskowej, z udziałem mieleckich samorządowców i oficjeli.

- Jeśli chodzi o koszty to na ten cel przewidziane jest 215 tysięcy złotych. Jest to kwota obejmująca zarówno zlot pasjonatów „antków”, jak i część pikniku rodzinnego z akcentem lotniczym – mówiła przed zlotem Anna Karwacka, kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Urzędnicy zapewniają, że to nie jedyny akcent 80-lecia COP w Mielcu. W dalszej kolejności magistrat zaplanował jeszcze wystawę  dotyczącą rocznicy COP-u, którą miasto organizuje przy współpracy z Samorządowym Centrum Kultury, a także „spacery szlakiem COP-u” organizowane wraz z Regionalną Organizacją Turystyczną. Będzie też Konkurs Międzynarodowy – Turniej Wiedzy o COP organizowany przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

Jesienią w Mielcu prawdopodobnie odbędzie się także zlot agrolotników.

Dla porównania, 80-lecie Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli zaznaczone zostanie potężną imprezą plenerową z muzycznymi gwiazdami czy miasteczkiem industrialnym.

WIDEO – ZAPOWIEDŹ WYDARZEŃ W STALOWEJ WOLI:hm
Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-08-17 08:38:06) emipat

  Do mendzik

  Jaka demokracja? W tym złodziejskim kraju? Gdzie kradną tak że z rozpędu sami siebie okradają. Tu każdy kto zasiada u koryta jest przesiąkniety komuną a on sam albo rodzic to dawny aktywny działacz. Trzeba by3/4 tej złodziejskiej bandy rozstrzelać to może by się lustracja udała. A co do tytułowego zlotu to dali ciała na maxa i pokazali gdzie nas obywateli, mieszkańców i wyborców mają. Mam tylko taką nadzieję że jeszcze kiedyś nakarmię takiego parszywca tymi pieniędzmi i to dosłownie.

 • (2017-08-14 21:01:03) medzik

  Do Zawisza

  Otóż mamy wpływ, możemy głosować, ja wierzę w demokrację, która polega na tym, że każdy ma prawo wybierać i być wybieranym, a jeżeli wybrany został, to społeczeństwo ma prawo do kontroli jego decyzji, choćby w taki właśnie sposób jak tu właśnie je publicznie komentujemy.

 • (2017-08-14 19:42:55) Zawisza

  Mendzik

  Ani ja ani ty nie mamy totalnie żadnego wpływu na decyzyjnyc czy się nam to podoba czy nie

 • (2017-08-14 19:11:15) Pedros999

  Do Zawisza

  „Mój mąż jest z zawodu dyrektorem” - dobre! Komedie polskie są nie do zastąpienia!

 • (2017-08-14 17:32:00) medzik

  Do Zawisza

  "wotum nieufności" powiadasz?? cóż zdecydowanie należy najpierw poszerzyć wiedzę a dopiero później się wypowiadać publicznie, no ale jak widzę taką osobę trzeba zostawić z jej argumentami i nie dyskutować, zdrowia szczęści życzę i tak wedle mojej teorii ale również w świetle faktów to wyłącznie Prezydent i podległe mu osoby odpowiadają za tę "imprezę"

 • (2017-08-14 15:25:06) Zawisza

  Medzik

  A kto zaplanował to coś nie próbuj manipulować rada rządzi miastem i kropka a prezydent jest tylko i wyłącznie reprezentantem bo jak się radzie i jej uchwalom nie podporzadkuje to wotum nieufności i prezydenta nie ma a pisało że to miast zaprasza i organizuje to coś to według twojej teorii prezydent zrobił samowolke i bez wiedzy rady tyle kasy wydał co ? nie odpisuj a co do mianowania nowych prazesow miejskich spółek to mój mąż jest z zawodu dyrektorem

 • (2017-08-14 13:32:08) medzik

  do Zawisza

  Proponuje poczytać czym jest władza wykonawcza, a czym ustawodawcza (w tym przypadku rada), i która to \"rządzi\". Upraszczając to rada twoim zdaniem powołuje dyrektorów spółek miejskich jak ostatnio w MZBM? Rządzi Prezydent jako władza wykonawcza a rada jest organem ustawodawczym, który w związku z tym, że prezydenta wybiera się bezpośrednio nic nie może prezydentowi nakazywać. Proszę nie wprowadzać osób w błąd.

 • (2017-08-14 13:13:06) medzik

  do Zawisza

  Proponuje poczytać czym jest władza wykonawcza, a czym ustawodawcza (w tym przypadku rada), i która to "rządzi". Upraszczając to rada twoim zdaniem powołuje dyrektorów spółek miejskich jak ostatnio w MZBM? Nie rządzi Prezydent jako władza wykonawcza a rada jest organem ustawodawczym, który w związku z tym, że prezydenta wybiera się bezpośrednio nic nie może prezydentowi nakazywać. Proszę nie wprowadzać osób w błąd.

 • (2017-08-14 10:17:19) Zawisza

  Do zainteresowanych

  W mieście nie rządzi prezydent tylko rada miasta a rada to dziś z PiS większość tak że dziękujemy nie tylko prezydentowi ale całej radzie, to była zemsta że nie ma figury na górce cyranowskiej,ciszmy się że snajperow nie było bo w razie odpalenia kaps ona mogli by do tłumu strzelać jak do kaczek myśliwi na polowaniu

 • (2017-08-14 10:00:45) Wieśniak

  Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to że impreza się nie uda. Dlatego stwierdziłem że nie pójdę i nie będę tego wspierał, to samo radziłem znajomym. W zeszłym roku przy 40 stopniowym upale nie wpuszczali ludzi z butelkami wody mineralnej. A ochrona traktowała każdego jak intruza, zamiast przywitać ludzi i się cieszyć że przyszli. Od tamtej pory ostatecznie przekreśliłem jakiekolwiek imprezy organizowane na lotnisku. W tym roku stwierdziłem że będzie warto zobaczyć Antki, no ale nie dla psa kiełbasa. Tylko dla wybranych. Widziałem je potem jak latały nad Mielcem, miło było usłyszeć charakterystyczny dzwięk silnika. Szkoda tylko że nie z bliska. Dziękuję organizatorom za zrójnowanie imprezy zainteresowanym ludziom.

1 | 2 | 3  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!