Miejski program dotacji wymiany instalacji grzewczych bez węzła MPEC. Tyniec: Jesteśmy drożsi od gazu Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaPodczas dyskusji nad wprowadzeniem programu dofinansowań wymiany źródeł ciepła w domach jednorodzinnych, pojawił się temat podłączenia do sieci MPEC. Na razie jest to niemożliwe, a spółka zaznacza wysokie koszty takiego rozwiązania.

Rada Miejska w Mielcu przyjęła program dofinansowań wymiany instalacji grzewczych. Mieszkańcy mogą otrzymać dotację w kwocie 4 tys. złotych na wymianę kotła bądź 1 tys. złotych na montaż urządzenia dopalającego dym.

Czytaj więcej: Miasto uruchamia program dotacji na wymianę instalacji grzewczych. Na ten cel przeznaczy 100 tys. złotych

Radny Krzysztof Szostak zwrócił jednak uwagę na brak dofinansowania podłączenia do sieci MPEC.  – Czy nie wypadałoby dodać węzła cieplnego z MPEC? Myślę, że 4 tys. złotych by wystarczyło na podpięcie z miejskiej sieci – pytał radny.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 – Nie rozpatrywaliśmy tego, bo to jednostkowe przypadki w mieście. To program pilotażowy, więc może w przyszłym roku trzeba taki element przewidzieć – odpowiadał zastępca prezydenta Tadeusz Siemek.

Jednak przedstawiciel MPEC Wiesław Tyniec zaznaczał, że koszty podpięcia do sieci są wysokie.  – Chcę sprostować. Kosz zakupu węzła, który montujemy w domach jednorodzinnych to około 9 tys. złotych. To sprzęt bez automatyki pogodowej, tylko z termostatem pokojowym. Ta kwota 4 tys. może wystarczyć, ale na węzeł domowej roboty, ale on nie będzie węzłem na poziomie, który proponujemy – wyjaśniał Wiesław Tyniec.

- Zastanówmy się nad propozycją. Może MPEC by się dołożył do tych finansów? My dajemy 4 tys. a MPEC 2 tys. złotych. To zupełnie poważna propozycja bo przez najbliższe 20 lat MPEC będzie zarabiał na tym, że pozyskał nowego klienta. Powinniśmy to przeanalizować. Może warto do tego wrócić po sezonie – kontynuował radny Bogdan Bieniek.

– Węzeł to nie jest jedyna rzecz, która jest niezbędna, żeby dostarczyć ciepło. Jest tu też przyłącz sieci ciepłowniczej. Budynki leżą w miejscach, gdzie są już drogi, gdzie jest zieleń i te koszty rosną. Musi być tu uzasadnienie ekonomiczne. Ponadto w tej grupie taryfowej jesteśmy drożsi od gazu – zaznaczał Tyniec. - Mówiąc o przyłączeniu do miejskiej sieci, klient musi mieć pełną informację nie tylko co do kosztów podłączenia, ale i kosztów ogrzewania.

- Trzeba znaleźć wspólny mianownik i może MPEC włączyłby się we współfinansowanie tego projektu. Może trzeba wrócić z tym tematem na komisje branżowe radnych – dodawał przewodniczący Rady Miejskiej Marian Kokoszka.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!