Nowe autobusy będą miały… imiona? Radny Rzeszutek chce w ten sposób upamiętnić zasłużone osoby Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaRadny miejski Romuald Rzeszutek ma pomysł na nowe autobusy, które dostarczy firma Solaris. Chce, by każdy z nich miał imię zasłużonej dla kraju osoby.

Już w grudniu do Mielca trafić mają pierwsze z czternastu zakupionych przez miasto autobusów niskoemisyjnych. Dostarczy je firma Solaris, która jako jedyna przystąpiła do przetargu. Radny Romuald Rzeszutek złożył już na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej wniosek o nadanie pojazdom imion.

- Wnioskuję o nadanie imion nowo zakupionym i wprowadzanym do taboru miejskiego autobusom w 2018 roku. Rok ten jest jubileuszowy w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Proponuję nadanie imion osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do odzyskania naszej niepodległości, również związanych z historią ziemi mieleckiej i jej rozwojem przez wieki. Lista osób, które będą poszczególnych autobusów zostanie dostarczona w najbliższym czasie – napisał w swoim wniosku Romualnd Rzeszutek.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


Oprócz tego na autobusach pojawić by się miały sylwetki uhonorowanych postaci. - Autobusy powinny nosić podobizny wraz z cytatami odnoszącymi się do danej osoby. Będzie to kontynuacją pięknej tradycji nadawania imion środkom transportu publicznego, której korzenie odnajdziemy w historii polskiego kolejnictwa, lotnictwa, żeglugi morskiej. Koszt przyozdobienia i umieszczenia sitodruku nie jest wysoki, a mieszkańcy zapewne z dumą mogliby korzystać z takich środków transportu – podkreślał Rzeszutek.

- Myślę, że to jest ciekawy pomysł, niedrogi i jak wspomniałem, każdy by wsiadł do autobusu hetman Mikołaj Mielecki z dumą, a może stanowiłoby to taki przykład dla innych miast w Polsce i żeby tą naszą szarość troszeczkę ubogacić, a może też dzięki temu poznać historię naszych małych ojczyzn – dodawał radny.

Nowe autobusy mają już jednak być malowane według opracowanego niedawno systemu wizualizacji, który graficznie ujednolici elementy komunikacji miejskiej. MKS już we wrześniu mówił o negocjacjach z Solarisem, by kolorystyka pojazdów była zgodna z nowymi założeniami. Teraz przypomniał o tym zastępca prezydenta Jan Myśliwiec.

– Mamy przygotowaną wizualizację transportu miejskiego. Nie wiem na ile się to będzie wpasowywać, ale przyjmujemy to do analizy, zobaczymy czy się to uda. Jest to jakiś autorski projekt i trzeba to zmontować jedno z drugim, żeby to fajnie zgrać – odpowiadał na wniosek Romualda Rzeszutka prezydent Myśliwiec.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-12-08 14:56:34) jaga@

  do KEDUD

  Nie kapuję....... Wiem, że kedud to import danych w systemie, ale nie łapię do kogo piszesz. Obrażasz nas na forum czy ogólnie oceniasz wniosek radnego RR- Romualda Rzeszutka. Wypowiedź RR trudno nazwać kabaretem, ale można kretynizmem. Zapewniam cię, że ma to pełne uzasadnienie medyczne, dotyczy genotypu. Czy znasz takie motto: chodzi o to, żeby język giętki wysłowił wszytko co pomyśli głowa. Pisz precyzyjnie, a słowa RR traktuj poważnie i dosłownie. To prosta konstrukcja.

 • (2017-12-08 10:09:50) KEDUD

  ogólnie

  Bywa tak ,że mózg nie nadąży za słowami i wychodzi z tego kabaret ...

 • (2017-12-07 13:12:59) jaga@

  do Zawisza

  Wypluj te słowa! Zawisza, bredzisz jak w malignie. Przecież takiego dupka można pogonić. Podkarpacie jest w porządku. Byłaby Galicja znowu, ale Kraków się odciął i szlach- ciury /ciury/ zostały puki co na lodzie. Nie do wszystkich jeszcze dotarło, mała pojemność mózgu. Pozdrawiam.

 • (2017-12-07 07:46:35) Zawisza

  Pomylka

  1 będzie miał imię z nowogrockiej jaroslaw w zaglebiu prawicy dalej będzie się szerzyć bieda kumoterstwo i polska b zostanie Podkarpacie dzielnica zapomniana przez wszystkich typowa wiocha dobrze ze w nowych dowodach osobistych meldunku nie ma normalnie wstyd się przyznać że z wiocha, ewidentnie badania w dobrym szpitalu psychiatrycznym by się niektórym z władzy przydaly

 • (2017-12-06 15:58:58) ~

  do cypisek - z ryja, czy w ryj

  Nie ma co się dziwić. Hasło "szlachta" w PWN brzmi, cytuję: szlachtować 1. daw. «dokonywać uboju bydła» 2. pot. «mordować ludzi». Szlachta to rzeźnik ze specjalnością wykrawacz, znajdziesz wiedzę w temacie- kuchnia polska. Szlachty zrzeszeni byli w Cechu Rzemiosł jak snycerze, kowale i inne zawody. W historii tego kraju był bunt rakarzy i połabców czyli zbieraczy raków i rybaków zwany rokosz i był bunt rzeźników zwany szlachtą. Przełom XV-XVI wiek to okres powstań chłopskich i ruchów reformacji - kontrreformacji w całej Europie. A człowiek ignorant zadufany w sobie i durny potocznie nazywa się "buc". Nazwiska tych ludzi to przydomki i wskazują pochodzenie.

 • (2017-12-03 21:43:17) pogoda142

  Problem

  Może być problem z gołębiami.Czy wypada powiedzieć - gołębie osrały Romualda/autobus/?

 • (2017-12-03 19:49:10) akwarel

  Imię 1-go

  będzie brzmiało: Romuald

 • (2017-12-01 20:10:02) student

  Najwyższy czas na zmiany.

  W głowach się już radnym przewraca takie głupoty wymyślać. Najwyższy czas na zmiany.

 • (2017-12-01 19:24:50) cypisek

  Z ryja ...

  .. widać, że ten przedstawiciel "szlachty" ma nie wiele w główce i " 0 " do powiedzenia... Kto go wybrał..??? Hmm..

 • (2017-12-01 17:50:57) z mielca

  A może by tak umieścić podobiznę samego radnego Rzeszutka z cytatem zaczerpniętym z jego własnego facebooka "SZLACHTA NIE PRACUJE". Będzie miło jeździć do roboty na strefę i trać za najniższą krajową.

 • (2017-12-01 15:44:43) jaga@

  do Wieśniak

  JASNE ! To może być chwyt na podreperowanie dziury w kasie budżetu. Zbezczeszczenie miejsca kultu. Ciekawe pod jaki paragraf podpada. Art. 262. Zbeszczeszczenie zwłok § 1. Kto znieważa pamięć, zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 • (2017-12-01 15:26:27) totylkoja

  bzdury piszecie komentujacy

  To bardzo dobry pomysl zajmowac sie imiona autobusow.Nasi radni sa po prostu najlepsi , nie zajmuja sie pierdolami jak w innych miastach , tzn handlem , potrzebami mieszkancow , itd.Naprawde OSM -Organizacyjnie Stal MIelec.

 • (2017-12-01 15:05:18) Wieśniak

  Aaaha. I potem bedzie w mediach że ktoś zbeszcześcił imię Piłsudkiego, bo zapomniał pustą butelkę po Kubusiu.

 • (2017-12-01 15:01:37) ~

  a co do powiedzenia pan radny ma w temacie szykowanych mieszkańcom zmian taryfowych w najbliższym czasie? pozdrawiam

 • (2017-12-01 14:37:11) jaga@

  zżute

  To kaczka dziennikarska. Nikt nie jest kretynem, żeby woził w sobie ucha-chanych z pomysłu pasażerów. Natomiast imiona kierowców to fajny pomysł. Już to widzę, dzień dobry panie Romku szerokiej drogi życzę.

 • (2017-12-01 14:25:14) jerzy

  Świetny pomysł!

  Najlepiej wszystko negować, zrobić źle i nie zrobić również źle. To bardzo ciekawa i oryginalna propozycja.

 • (2017-12-01 14:22:49) diphisli

  Panie Szanowny Rzeszutek

  Proszę już stonować z tym "radykalnym" patriotyzmem. To się robi już niesmaczne. Szanujmy wszyscy ojczyznę i nie zapominajmy o historii, ale Pan porostu zaczyna nabierać tempa jak Pański kolega z wierzą widokową. Jeszcze trochę i będziemy musieli nosić naszywki z podobiznami poległych za ojczyznę, a brak oddawania należytej czci będzie w Mielcu srogo karany. Jeszcze raz Pana proszę o umiar.

 • (2017-12-01 14:15:39) Zawisza

  Proszę by Pan radny

  Zapłacił że swojej prywatnej kasy za te malutki,

 • (2017-12-01 14:00:56) Mielecki

  Syf z prywatnych kominów i Krono,

  piraci na ulicach, szmaty reklamowe na płotach, śmieci walające się po chodnikach. Zapewne Mikołaj Mielecki już z radości nogami w grobie przebiera, że autobus jego imienia pojedzie po tak zadbanym mieście. Może akurat ma sens, aby w pierwszej kolejności zajmować się nazywaniem autobusów...jestem na tak.

 • (2017-12-01 12:47:24) bawół

  kit

  Szaleństwo nie zna granic.

 • (2017-12-01 12:09:57) mlc-marko

  a co do powiedzenia pan radny ma w temacie szykowanych mieszkańcom zmian taryfowych w najbliższym czasie? pozdrawiam

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!