W ciągu trzech lat ze szpitala odejdzie 109 pracowników. Dyrektor: Zakładam zatrudnianie młodych Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaW przygotowanym przez dyrekcję Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu planie naprawczym znalazł się zapis o odejściu z lecznicy 109 pracowników perspektywie najbliższych 3 lat.

Odejście 109 pracowników z mieleckiego szpitala w przeciągu trzech lat nie będzie efektem zaplanowanych zwolnień, ale stopniowego przechodzenia tych osób na świadczenia emerytalne. Dyrekcja widzi w tym szanse na wprowadzenie niezbędnych oszczędności – w celu ustabilizowania sytuacji finansowej szpitala.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


Szybko więc pojawiły się podejrzenia, że w miejsce dotychczasowych pracowników nie będą zatrudniani nowi, a ich obowiązki przejmą pozostali pracownicy. Takiej wersji wydarzeń nie potwierdza jednak Leszek Kwaśniewski, dyrektor lecznicy.

- Zakładam zatrudnianie młodych osób młodych, które będą miały możliwość rozpoczęcia pracy w szpitalu i które stopniowo będą dochodziły do maksymalnego wskaźnika dodatku do wynagrodzenia za wysługę lat w wysokości 20 procent. Na tym widzę oszczędności – komentuje sprawę dyrektor.

ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-01-15 16:20:31) ~

  do marcin11510

  To proste. Sprzedawca sprzedaje, szwaczka szyje, piekarz piecze, kierowca kieruje, robotnik robi, nauczyciel naucza, urzędnik urzęduje, pisarz pisze, lekarz leczy, a pielęgniarka siedzi za kontuarem lub w pokoju pielęgniarskim i tyle. Sprząta sprzątaczka, za pomoc w jedzeniu trzeba dopłacić, pościel zmienia chory lub rodzina, za kąpiel chorego trzeba zapłacić osobno, bo pielęgniarka nawet za pieniądze nie podejmie tematu. W zakupach chorzy wspomagają się wzajemnie, ewentualnie pomaga życzliwa salowa. Rodzina dyżuruje w razie potrzeby. Przyjęcie chorego i wypis robi sekretarka oddziałowa po ogólniaku. Jeżeli laborantka będzie pobierać materiał do badania to pielęgniarka jest kompletnie nie potrzebna w tym szpitalu. Pytasz jaki zakres obowiązków powinna mieć pielęgniarka. I to już zakrawa na kpinę. Pielęgniarka ma pielęgnować chorego i uczy się tego przez pięć powtarzam pięć długich lat. Jeżeli w szpitalu znajdziesz pielęgniarkę zainteresowaną zdrowiem pacjenta to zapytaj rodzinę ile dali w łapę. Wiem co piszę, bo Wiem z autopsji. @

 • (2018-01-13 10:58:44) marcin11510

  jagna

  czego oczekujesz od pielęgniarki? może zamiast obrzucać się błotem jasno określisz oczekiwania. Nic nie wspomniałem o związkach zawodowych. Nie jestem w żadnym z nich w przeciwieństwie do pana ~`...ale nie ważne. czego chcecie od pielęgniarek? co mają robić żeby było super. zastąpić dzieci, rodzinę jak chory uciążliwy i pielęgnować wyręczać zabezpieczać kupić wodę mokre chusteczki sudocrem? robią to. za 2000 brutto plus zębala poza pensją. i nawet niektóre lubią to robić.

 • (2018-01-12 21:17:09) jaga@

  do marcin11510

  Sorry, ale chyba coś tu nie brzmi. Asystent lekarza jak sama nazwa wskazuje jest asystentem lekarza. Pomocnikiem. Nie sadzę, żeby miał uprawnienia wykraczające poza swoje kompetencje. To lekarz decyduje i odpowiada personalnie za diagnozę i leczenie pacjenta. Nie ma to nic wspólnego z negatywną oceną pracy pielęgniarek, które zapomniały o co w tym zawodzie chodzi. Można spodziewać się złośliwych postów, ale od samych zainteresowanych. Prasa donosi, że pielęgniarka, jedna z liderek związków zawodowych w godzinach pracy zajmuje się mediami społecznościowymi, a to już jest skandal. Sam fakt mówi sam za siebie, nie potrzeba komentarza. @

 • (2018-01-12 19:50:58) marcin11510

  do ~`

  Pan jest chyba już asystentem lekarza na sorze lub w karetce. Nie obrażałbym pielęgniarek może nawet pracujemy razem. Najprawdobodobniej się nawet mijamy. I ja jadąc do umierającego pacjenta który ma ca i cukier 500 temp 39 muszę się tłumaczyć z pana zaleceń: picia dużo wody i kupienia jedzenia w sklepie ze zdrową żywnością. Na karcie zostawia pan podpis swoim nazwiskiem. Znamy się stwierdzam. i co? Pacjent umarł. Spychologia. Nie trafił na sor. Zdecydował asytent lekarza. Każdy zawód ma ciemną stronę, szkoda że akurat ten też. W jednym się zgadzam. Trzeba młodych nowych ludzi do pracy którzy lubią swój zawód i trochę się poświęcą. Swoje rodziny też. Poprzedni pana dyrektor piętnował takich jak pan. kierowców którzy zmuszeni byli zrobić szkołę. Szkoda że go już nie ma. Poza tym w ciąu 15 lat w Polsce odejdzie 169 tysiecy pielęgniarek. Pan tez odejdzie. warto pomyśleć o tym. Szanujmy się.

 • (2018-01-12 12:48:19) bunga bunga

  Nie ma tego złego... Szpital zatrudni ponad stu nowych autystycznych pracowników i wciąż pozostanie wzorcową placówką.

 • (2018-01-12 11:54:03) prawda83

  Zamiast 109

  Zamiast zwalniać 109 pracowników proponuje zwolnic ok 5 nierobów z zarządu, lub wziaść 10ciu i obniżyc im pensje o 50 procent. Dziwne ze zawsze oszczednosci szuka sie w Ludziach Pracy???

 • (2018-01-11 20:56:40) ~

  do Marika

  To co piszesz wygląda jak szantaż. W szpitalu nie ma być "ciekawie" tylko profesjonalnie. Dla mnie poziom usługi kasjerki w markecie jest wyższy niż pielęgniarki w naszym szpitalu. To ignorantki. Nie zapłacisz prywatnie jesteś nikt do zbycia. Mniej szwendających się i plotkujących "pielęgniarek" to lepsza atmosfera i bardziej wydajna praca.

 • (2018-01-11 20:26:14) ~

  Reorganizacja, dobry kierunek

  Brawo. Wreszcie męskie decyzje. Odmłodzić załogę, Roz- pierdu stare wygi pielęgniarki, żeby był spokój. Zatrudnić sanitariuszy jako asystentów lekarza do pobierania materiału do laboratorium i wykonywanie innych zaleconych badań. Całą obsługę chorego plus sprzątanie obiektu już od dawna na zlecenie wykonują firmy zewnętrzne. Pielęgniarki zapomniały co znaczy słowo p i e l ę g n a c j a. Ten zawód jest wynaturzony więc nie potrzebny. Czas na reorganizację pod kątem dobra chorych i rentowności firmy. Osoby na stanowiskach pielęgniarskich trzeba przekwalifikować i przekierować na SE do pracy. To nie święte krowy tylko tacy sami ludzie jak my.

 • (2018-01-11 20:02:08) Marika

  Młodzi też chcą zarobić

  Przy obecnej sytuacji na rynku pracy będą raczej zwiększone koszty na wynagrodzenia, gdyż młodzi chcą zarabiać więcej i nie godzą się na takie stawki za jakie pracowali starsi pracownicy. Jeżeli dyrektor nie zgodzi się zapłacić więcej to tych 109 osób nikt nie zastąpi i dopiero wtedy zrobi się "ciekawie" w szpitalu.

 • (2018-01-11 18:24:03) totylkoja

  eldorado dla adwokatow..

  za odszkodowania za bledy medyczne...sie szykuje w MIelcu.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!