Radny Józef Zaskalski mówi o błędach i niedopatrzeniach miasta w sprawie hali. Siemek: Zaniedbań nie ma Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaJózef Zaskalski, radny klubu Prawo i Sprawiedliwość, na sesji Rady Miejskiej 19 grudnia odniósł się do ważnej dla miasta inwestycji – budowy hali sportowej. - Inwestycja się opóźnia, obserwujemy dlaczego to sie dzieje, są na pewno popełniane jakieś błędy, jakieś niedopatrzenia, czasem niezamierzone – mówił.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił w grudniu drugi przetarg na budowę hali sportowej. W pierwszym nie zgłosiła się żadna firma, a sama procedura otwarcia ofert opóźniała się ze względu na napływające od wykonawców pytania odnośnie szczegółów inwestycji.

Nierozstrzygnięcie przetargu sprawiło, że o poprawność prowadzenia procedury wyboru wykonawcy dopytywał radny Józef Zaskalski, zaznaczając, że ze strony miasta pojawiły się zaniedbania.

– Hala sportowa to priorytet, to inwestycja sztandarowa dla Mielca. Oczekują jej nie tylko sportowcy, ale i mieszkańcy. W pewnym stopniu pojawiło się zagrożenie, które wpływa na nastroje. Stąd moje pytanie – czy miasto dostrzega zaniedbania związane z budową hali czy wobec tego czyni starania, by to poprawić? Czy inżynier kontraktu wraz ze swoim eksperckim zespołem działa zgodnie z oczekiwaniami miasta? Czy przed rozpoczęcie robót przedstawił program zapewnienia jakości usług? – pytał Zaskalski.

- Te pytania, które w październiku były zadawane, dotyczące budowy hali, są w pewnym stopniu formą negocjacji z wykonawcą. Czy na tym polu mamy przygotowane merytorycznie, kompetentne osoby zajmujące się inwestycjami? Czy są realne szanse oddanie hali na koniec 2019 roku? – dopytywał radny.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

 – Jakby pan radny mógł doprecyzować zaniedbania miasta, bo nie bardzo rozumiem co pod tym hasłem się kryje… - pytał z kolei zastępca prezydenta Tadeusz Siemek.

– Inwestycja się opóźnia, obserwujemy dlaczego to sie dzieje, są na pewno popełniane jakieś błędy, jakieś niedopatrzenia, czasem niezamierzone. No więc się pytam - czy można poprawić sytuację i zacząć przyspieszać inwestycję, bo czas ucieka i jest to bardzo niepokojące. Chyba pan wie o co chodzi, nie wiem czemu mam do panu dokładnie wyjaśniać – mówił Zaskalski.

– Dopytuję, bo tu nie chodzi o zaniedbania ze strony miasta. Przetarg został ogłoszony i pytania pojawiały się na etapie przetargu - to normalna rzecz. Brzmi to może dziwnie, ale tak jest. Przy każdy przetargu pojawiają się pytania, chodzi o uściślenie dokumentacji, pojawiają się rzeczy niezrozumiałe dla wykonawcy, są propozycje zmian co do obostrzeń, terminów itd. To jest normalna procedura – wyjaśniał Siemek.

- W przypadku naszej hali sportowej było około 300 pytań – przy tego typu inwestycjach zwykle jest to kilkaset pytań – 600-800. U nas nie wydaje mi się, żeby było ich dużo - zaznaczał zastępca prezydenta.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


 


- Dopytywały firmy, które rzeczywiście były zainteresowane wykonawstwem. Nie pojawiła się żadna oferta do przetargu, to jest dziwne, do tej pory nie zdarzało coś takiego przy takich inwestycjach – dodawał Siemek. 

MOSiR cały czas współpracuje z inżynierem kontraktu. - Inżynier kontraktu to nasz człowiek, bezpośrednio między nami a projektantem. Później będzie to pośrednik między nami, a wykonawcą. Bardzo czynnie uczestniczy w całym postępowaniu, weryfikuje dokumentacje, kosztorysy, a później będzie pilnował naszych interesów przy budowie hali sportowej – dodawał prezydent Siemek.

- Czy termin 2019 jest zagrożony? Szacujemy, że budowa hali potrwa około 20-24 miesięcy. Przyjmujemy 24, żeby nie było to skracane na siłę. Drugi przetarg prowadzimy w ten sposób, że nie określamy daty końcowej, bo to kosztuje. Chcemy określić ilość miesięcy od podpisania umowy. W tym momencie nie mówimy o negocjacjach z wykonawcą. Jest przetarg – zaznaczał Tadeusz Siemek.

- Równocześnie próbujemy obchodzić tę dokumentację, inwestycję. Szukamy elementów, których możemy się pozbyć, a nie będą one wpływały na funkcjonowanie hali – dodawał.

Oferty drugiego przetargu na budowę hali sportowej MOSiR mają zostać otwarte na początku lutego.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-01-12 09:24:25) vaclav

  Rozliczymy przy....

  Powraca nośny temat!!!! Aż sie nie chce po raz kolejeny pisać, bo wszystko zostało już powiedziane i napisane, a w koło Macieju - to nie ma sensu. Będa wybory to rozliczymy Wieżę Halę, Lodowisko pzry urnach wyborczych Choć To Mała Pociecha!!!!

 • (2018-01-11 21:19:19) jaga@

  do kungpao

  Podpisuję się pod twoim postem obiema rękami. @// Zwracam jednocześnie uwagę na jakość interwencji naszych radnych i pytania kierowane do magistratu w stylu: coś wam nie poszło, bo się opóźnia, przyznajcie się co wam nie poszło, bo jednak są opóźnienia, obserwujemy was i wiemy że na pewno popełniacie błędy, bo przecież się opóźnia. Skoro Rada zatwierdziła projekt, na który nie było stać miasto to chyba lepiej wie co się opóźnia i dlaczego. No, chyba, że prezydent Siemek w pierwszej kolejności rozpracowuje konstrukcję urządzenia pod nazwą Stoliczku Nakryj Się.

 • (2018-01-11 20:47:35) kungpao

  Miasto (urząd miasta) chciał nie budować nową halę, tylko remontować starą, a to rada miasta wpadła na olśniony pomysł budowy nowej na którą "takie miasto jak Mielec na pewno stać". Początkowo mówili o budżecie 75 mln złotych, który profesjonalnie wyliczył radny Ryniewicz, bo "się zna na inwestycjach". No i tak to wyliczył, jak widać https://www.hej.mielec.pl/miasto2/inwestycje/art790,radny-ryniewicz-analizowal-koszty-nowej-hali-sportowej-co-wyliczyl.html

 • (2018-01-11 20:12:16) Marika

  Na halę potrzeba 120 mln!!!

  Pracuję obecnie w dużej firmie budowlanej i powszechnie znaną "tajemnicą" jest to, że nikt nie złożył oferty bo było wiadomo, że miasto chce wybudować nową halę za ok. 80 mln a nasze kosztorysy sięgały 120 mln. Nikt nie złożył oferty, bo szkoda czasu jak i tak wiadomo, że nic z tego nie będzie! Koszty oszacowane przez miasto są zbyt niskie i nie uwzględniają wzrostu cen materiałów i wynagrodzeń jakie trzeba zapłacić, żeby znaleźć chętnych do pracy na budowie. Niby prosta sprawa ale skomplikowana.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!