Starosta Zbigniew Tymuła dziękuje za współpracę z miastem. „Pokazujmy, że te inwestycje są robione razem” Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaStarosta powiatu mieleckiego był gościem sesji budżetowej Rady Miasta, która odbyła się 25 stycznia. Zbigniew Tymuła podsumował i podziękował za dotychczasową współpracę, zapowiadał też pomoc przy miejskich inwestycjach.


Miasto i powiat niejednokrotnie podejmowały wspólne inicjatywy. W ubiegłym roku wspólnymi siłami udało się wyremontować al. Kwiatkowskiego, rada miasta przekazała też pieniądze na zakup sprzętu do Szpitala Powiatowego. W tym roku współpraca ta będzie kontynuowana.

O dobrych relacjach pomiędzy dwoma samorządami mówił Zbigniew Tymuła, starosta powiatu mieleckiego. - Chcę podziękować za dotychczasową współpracę. Była ona naprawdę bardzo dobra, liczę, że dalej tak będzie – mówił. - Przez te trzy lata, które razem spędziliśmy, wykonaliśmy bardzo dobre, konkretne zadania dla naszego powiatu. Za to serdecznie dziękuję.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

- Pierwszym ważnym tematem jest Szpital Powiatowy. Podejmujecie uchwałę, gdzie środki z 2017 roku, będą wykorzystane w bieżącym – zakup jest już dokonany, to rentgen cyfrowy, najnowocześniejszy jaki w tej chwili może być w Polsce – zaznaczał Tymuła.  - W ciągu jednego roku wymieniliśmy wszystkie sprzęty - tomograf, rentgen, rezonans. Mamy diagnostykę na najwyższym poziomie. W tej chwili jesteśmy po przetargu na rozbudowę bloku operacyjnego. Jestem dumny bo przetarg się udał.

Starosta dziękował za wkład miasta w remont al. Kwiatkowskiego, jednocześnie apelując do radnych, by ci przychodzili na uroczyste otwarcia inwestycji. - Zapraszam zawsze na otwarcia inwestycji. Pokazujmy, że te inwestycje są robione razem – dodawał Zbigniew Tymuła.

Miasto w tegorocznym budżecie zarezerwowało też środki na kontynuację remontu al. Kwiatkowskiego, a także na dotację do systemu ostrzegania alarmowego.

- Gratuluję wam rekordowego budżetu – 365 mln zł. Takiego budżetu w mieście nie było. To efekt szans, z których trzeba korzystać. Jest dużo pracy – hala sportowa potrzebna wszystkim, jak człowiekowi powietrze do oddychania, ale możecie na nas liczyć. Na wsparcie w tym temacie duchowe, coś doradzić, ale macie kolejne inwestycje. Biblioteka  będzie służyć całemu powiatowi i tu jesteśmy otwarci. Składam deklarację współpracy. Myślę, że prezydenci do mnie przyjdą, siądziemy do stołu i będziemy dyskutować – powiedział starosta. -  Marzy się nam wszystkim podgrzewana murawa na Stadionie Miejskim. Też jestem do dyspozycji. Kwotowo nie będę strzelał, bo najpierw muszą być konkretne tematy poruszone.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!