Miasto pozyskało łącznie 73 mln zł dotacji. Jan Myśliwiec: Stąd się pewnie biorą nasze problemy Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaW ostatnich trzech latach miasto często zabiegało o środki zewnętrzne – dofinansowania unijne i krajowe. Łącznie udało się pozyskać dotacje w kwocie 73 mln złotych.

O skutkach działania biura pozyskiwania funduszy Urzędu Miejskiego w Mielcu często pytają miejscy radni. W lipcu o tych środkach mówiła Monika Szczodry, sekretarz miasta. - Łącznie w 2015 i 2016 roku złożyliśmy 21 projektów na 192 mln złotych. Wnioskowaliśmy o 92,3 mln złotych. Liczba podpisanych umów to 18, a wartość projektów 131 mln złotych, z czego dotacje to 64 mln zł – wyliczała.

Przy dyskusji nad budżetem na rok 2018 zastępca prezydenta kolejny raz proszony był o podanie kwot.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

- Przez trzy lata uzyskaliśmy około 73,5 mln złotych środków zewnętrznych. Cieszę się, że one są i stąd się pewnie biorą nasze problemy – mówił Jan Myśliwiec. - Bo jeżeli mamy środki zewnętrzne, potrzeba mieć też swój wkład własny. Potem potrzeba będzie to utrzymać. Ale trzeba to wypośrodkować.

Zarówno zastępca prezydenta, jak i radni niejednokrotnie już wskazywali, że spora liczba zadań inwestycyjnych jest właśnie skutkiem korzystania przez miasto z licznych programów unijnych, rządowych czy wojewódzkich. Oprócz pozyskania sporych dotacji, miasto jednak do tych inwestycji musi dołożyć część pieniędzy z własnej kasy.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-02-12 14:35:26) lukasz200992

    Inne inwestycje

    A ile miasto zdobylo dofinansowania na przedszkole, ulice kochanowskiego czy widny plac zabW? Duże inwestycje tylko z dofinansowaniem!

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!