Chcą uhonorować miejsce ukrycia zwłok Wojciecha Lisa i Konstantego Kędziora – na działce przy ul. Kościuszki Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia


Na zdjęciu uczniowie Elektryka składają hołd pomordowanym - luty 2016 r.
Zarząd Powiatu Mieleckiego złożył wniosek o dofinansowanie z ministerstwa kultury przebudowy symbolicznego obiektu na działce przy ul. Kościuszki – w miejscu, gdzie UB ukryło zwłoki zamordowanych żołnierzy wyklętych Wojciecha Lisa i Konstantego Kędziora.

- Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie trwałego upamiętnienia mogiły żołnierzy wyklętych – mówi Zbigniew Tymuła, starosta powiatu mieleckiego.

Chodzi o przebudowę obiektu związanego z ich historią, a konkretnie ukryciem zwłok przez oficerów UB.  To miejsce na tyłach budynku dzisiejszej Bursy przy ul. Kościuszki, niegdyś siedziby Powiatowej Komendy MO – bezpośrednio od strony dzisiejszej ul. Lisa.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wartość całego projektu odbudowy i upamiętnienia w ten sposób miejsca ukrycia zwłok to 34 tys. 465 zł. Powiat złożył wniosek o dofinansowanie w wysokości 27 tys. 492 zł.

Warto przypomnieć, że od lat na miejscu, gdzie ukryto zwłoki żołnierzy wyklętych stoi symboliczna, niewielka kapliczka. Miejsce to jednak jest słabo dostępne, znajduje się za ogrodzeniem posesji. By w jakikolwiek sposób przybliżyć to miejsce, przed kilkoma laty Klub Historyczny Prawda i Pamięć zawiesił na ogrodzeniu tabliczkę informacyjną.ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-02-17 17:00:29) piotrkow56

    O, to cos nowego...

  • (2018-02-12 14:50:14) bawół

    darz bór

    Dajcie spokój panowie,zapytajcie starszych miejscowych lasowiaków czy warto.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!