Najnowocześniejszy angiograf w regionie już w mieleckim szpitalu Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia


Fot. healthcare.siemens.com
V Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serc w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu właśnie powiększył się o jeden z najnowocześniejszych angiografów dostępnych na rynku.

Siemens Artis One, bo o nim właśnie mowa, to najwyższej klasy sprzęt do obrazowania medycznego, który dotychczas pojawił się jedynie w dwóch szpitalach w Polsce – w Poznaniu oraz Opolu. Oznacza to, że mielecka kardiologia jest jedną z trzech w kraju i jedyną w regionie Podkarpacia, która może pochwalić się tak zaawansowaną aparaturą.

Dla lekarzy, a zarazem pacjentów, to przede wszystkim znaczna poprawa jakości świadczonych usług, w tym w aspektach dotyczących dokładności obrazowania oraz dalszej poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Mobilność aparatury pozwala na ustawianie jej pod dowolnym kątem i konfigurację przestrzenną, co nierzadko ułatwia nawet ratowanie życia – zwiększa bowiem dostępność do pacjentów w stanach bardzo ciężkich, prowadzenia masażu serca oraz wentylacji zastępczej.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


Ponadto zastosowane technologie umożliwiają zredukowanie dawki pochłoniętego przez pacjenta promieniowania rentgenowskiego oraz podanej dawki środka kontrastowego, skraca czas samego badania oraz poprawia obrazowanie. To ważna informacja szczególnie dla chorych na niewydolność serca oraz nerek, u których zbyt duża dawka kontrastu może spowodować pogorszenie funkcji tych narządów.

Dla chorych z powiatu mieleckiego, ropczycko-sędziszowskiego, dębickiego czy kolbuszowskiego, czyli najczęściej hospitalizowanych w naszym ośrodku, dostępność do najnowocześniejszej aparatury to doskonała informacja - mówi lek. med. Adam Młodziankowski, ordynator oddziału i specjalista kardiolog Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Niemal ⅔  przyjmowanych to tzw. pacjenci z ostrymi zespołami wieńcowymi, czyli z zawałem mięśnia sercowego lub stanem zagrażającym zawałem, a nasze interwencje ratują im życie. Nowy sprzęt to przełom w dziedzinie leczenia interwencyjnego, który pomoże poprawić przeżywalność i zmniejszyć ryzyko powikłań sercowych po takim incydencie – dodaje Młodziankowski.

V Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serc w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu to jednostka wyposażona w 21 łóżek, która już od ponad jedenastu lat przyjmuje ponad 1500 pacjentów rocznie.

Wśród wykonywanych tam zabiegów znajdziemy pełny zakres rewaskularyzacji tętnic wieńcowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik wewnątrznaczyniowych - ultrasonografii i pomiarów ciśnienia, a w szczególnie trudnych przypadkach rotablacji naczyń wieńcowych.

Wykonywane są także zabiegi z zakresu elektroterapii, takie jak wszczepianie rozruszników serca i kardiowerterów-defibrylatorów, krioablacje migotania przedsionków, jak również angiografie mózgową czy tętnic szyjnych. W planach oddziału znajduje się rozszerzenie dotychczasowej oferty o zabiegi strukturalne, m.in. zamykanie ubytków w przegrodzie międzyprzedsionkowej (ASD).

k

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!