Już 16 marca ruszy kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa! Trwają zapisy – poznaj trasy! Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaCiesząca się w Mielcu ogromną popularnością Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy po raz kolejny z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu w piątek 16 marca o godz. 19:30. W poprzednich latach w nocnej wędrówce udział brało średnio kilkuset uczestników. Jak będzie w tym roku?

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywać się będzie pod hasłami: Trud, Milczenie, Samotność. Trud oznaczać ma opuszczenie swojej strefy komfortu, doświadczenie i przełamywanie swoich ograniczeń. Milczenie ma być okazją do rozmowy z Bogiem, samotność zaś to oderwanie się od świata, skupienie, stworzenie przestrzeni na spotkanie z Bogiem.

Mielczanie w tym roku wędrować będą na 14 trasach – najkrótsza z nich wynosi „zaledwie” 40 kilometrów i zakończy się w Ropczycach, najdłuższa aż 62 km – jej finisz zlokalizowany jest w Sandomierzu. Ponadto pójść można m.in. do Pilzna, Odporyszowa, Tarnobrzega, Zabawy czy Pacanowa. Drogę wybiera każdy uczestnik – za pośrednictwem strony internetowej EDK, gdzie prowadzone są zapisy na tegoroczną edycję.

Jak się zapisać?

Wszystkie trasy EDK są dostępne są TUTAJ.

Dokonując wyboru trasy, otwiera się zakładka, w której są dane trasy (przebieg trasy wraz z mapą w PDF, odległość, opis trasy w PDF oraz szczegółowe informacje dodatkowe dotyczące wybranej trasy).

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

W ten sposób można zarazem uzyskać niezbędne informacje dotyczące konkretnej trasy oraz zapisać się na nią wybierając opcję ZEREJESTRUJ SIĘ NA TRASĘ.

Druga opcja zapisania się na trasę to zakładka WYRUSZ NA EDK.

Należy dokonać wyboru trasy oraz uzupełnić odpowiednie pola wpisując swoje dane uczestnika.

- Przy zapisywaniu się prosimy o szczegółowe zapoznanie się z obowiązującym regulaminem udziału w EDK - edycja 2018. Zapisy są niezobowiązujące, ale pozwalają sztabowi przygotować się na odpowiednią liczbę uczestników – przekazują
koordynatorzy.

Opłaty? Symboliczne 15 zł – za pakiet rozważań wraz z opaska

Jeśli chodzi o płatność, to w tym roku będzie to kwota 15zł (płatność przed mszą świętą). Dzięki temu każdy uczestnik dostaje pakiet rozważań wraz z opaską.

- Jeśli ktoś nie jest w stanie dokonać płatności, prosimy o kontakt z nami poprzez – przekazują
koordynatorzy.

Czym tak właściwie jest EDK?

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory. Pomysłodawcą tego rodzaju przedsięwzięcia jest twórca akcji Szlachetna Paczka - ks. Jacek Wiosna Stryczek.

Więcej informacji o idei i tej formie duchowości na edk.org.pl

Informacje o tym wydarzeniu w naszym rejonie, znajdziecie na
fanpage.

Portal hej.mielec.pl jak co roku jest patronem medialnym EDK.


ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-03-12 21:44:05) tomek76

    gratulacje

    dobra ipreza

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!