Trzy inwestycje w mieleckim szpitalu oficjalnie otwarte. Gościnnie wojewoda i wicemarszałek [ZOBACZ ZDJĘCIA] Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia
W piątek, 9 marca, w mieleckim szpitalu oficjalnie otwarto trzy ważne inwestycje: Pracownię Tomografii Komputerowej, Pracownię RTG i Oddział Chirurgii Naczyniowej.

Uroczystego otwarcia inwestycji dokonali: Poseł na Sejm RP Wojciech Buczak, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu Leszek Kwaśniewski.

Co zmieniło się w szpitalu?

Wśród otwieranych dziś inwestycji znalazła się nowa Pracownia Tomografii Komputerowej, w której stanął 64-rzędowy REVOLUTION EVO GE Healthcare wyprodukowany w 2017 roku. Zastąpił on 16-rzędowy sprzęt Siemensa z roku 2008, na którym jeszcze do listopada ubiegłego roku badani byli pacjenci mieleckiej placówki.

Nowy tomograf posiada dłuższy przesuw i większą wytrzymałość stołu, a także zapewnia pacjentom bezpieczeństwo – choćby poprzez wmontowany system dozowania dawki promieniowania oraz automatyczny wstrzykiwacz kontrastu. Zakup sprzętu kosztował 2 472 026,39 zł. Na jego zakup Powiat Mielecki otrzymał 1,4 miliona złotych dotacji od Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart. Środki te pochodziły z rezerwy budżetowej rządu.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Mielecki szpital wzbogacił się też w nowy cyfrowy rentgen śródoperacyjny. To najwyższej klasy urządzenie pozwoliło podnieść jakość zabiegów operacyjnych, a także poprawiło bezpieczeństwo pacjentów podczas operacji: poprzez zmniejszenie dawki promieniowania o nawet 50%, a także – poprzez skrócenie czasu zabiegów. Rentgen wart był 998 tys. złotych, a jego zakup został sfinansowany przez samorządy: miejski i powiatowy, przy współudziale środków własnych szpitala.

Dziś otwarto również segment C w mielecki szpitalu, który został dostosowany do potrzeb Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Tę inwestycję w całości sfinansował samorząd Powiatu Mieleckiego, a jej dokładna wartość wyniosła 1 093 802,11 zł.

Gratulacje i podziękowania

- Otwieramy dziś inwestycje, które są ważne zarówno dla pacjentów naszego szpitala, jak i dla całego powiatu. Ich łączny koszt wyniósł około 5 milionów złotych. Serdecznie dziękuję osobom, które przyczyniły się do wykonania inwestycji oraz tym, które udzieliły nam cennego wsparcia finansowego – mówił gospodarz uroczystości, dyrektor Leszek Kwaśniewski.

Podziękowania składał również Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. – Dziękuję w szczególności Wojewodzie Podkarpackiemu, który wsparł nas kwotą 1,4 miliona na zakup nowego tomografu, a także sfinansował zakup trzech karetek dla mieleckiego pogotowia – wyliczał starosta. I dodał: - Chcemy i dążymy do tego, by nasz szpital był wzorowym. Jakiś czas temu zakwalifikowaliśmy się do trzeciego, najwyższego stopnia sieci szpitali, a dziś otwieramy wyjątkowe inwestycje. To bardzo ważna i radosna chwila – mówił.

Staroście i dyrektorowi szpitala gratulował z kolei poseł Wojciech Buczak. – Mielecki szpital od dawna znanych jest z tego, że zarówno stoi wysoko w rankingach, jak również z tego, że był miejscem pewnych konfliktów. Tym większe jest moje uznanie dla działań włodarzy powiatu i szpitala, którzy polepszają sytuację tego miejsca. Ich odwaga i determinacja doprowadziły do dzisiejszego otwarcia inwestycji – podkreślał poseł.

- Bardzo cieszę się, że i Wojewoda Podkarpacki miał swój udział w otwieranych dziś inwestycjach, a mianowicie przekazał 1,4 miliona złotych na zakup nowego tomografu – mówiła w mieleckim szpitalu Ewa Leniart. – To ważne, by zarówno zapewniać jak najlepsze i najbardziej komfortowe warunki leczenia dla pacjentów, jak i poprawiać warunki pracy personelu – dodała, wyrażając nadzieję na dalszą, równie dobrą współpracę z samorządem Powiatu Mieleckiego.

- Biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację ochrony zdrowia, każda z podejmowanych inwestycji zasługuje na uznanie, a także napawa nas optymizmem i radością. Sukcesów w tym przypadku nie byłoby jednak, gdyby nie współpraca ze stroną rządową czy też współpraca pomiędzy samorządami, za którą pragnę Państwu serdecznie podziękować – przekazał kolejny z mówców, Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Głos podczas spotkania zabrali również Prezydent Miasta Mielca Fryderyk Kapinos oraz dr nauk medycznych Marek Wilczyński – Ordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej.

Spotkanie zwieńczyły podziękowania. Starosta Zbigniew Tymuła wręczył Herb Powiatu Mieleckiego Wojewodzie Podkarpackiemu Ewie Leniart, a dyrekcja szpitala uhonorowała kwiatami te osoby, które wsparły wykonanie otwieranych inwestycji, w tym: wojewodę Ewę Leniart, starostę Zbigniewa Tymułę i prezydenta Fryderyka Kapinosa.

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-03-13 22:41:31) GallAnonim

    Wszystko ok tylko największy nacisk powinni stawiać na podniesienie poziomu leczenia bo na wiekszosci oddzialow po prostu ludzie nie chcą wylądować szukając innych placowek

  • (2018-03-09 18:36:42) lukasz200992

    Oddział położniczy

    Teraz niech wesprza powiat z duzym dofinansowaniem na remont oddzialu polozniczego w przyszlym roku. Szpital to powinna byc oerelka dla starostwa. I powoli tak się dzieje.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!