Kontrola WIOŚ w firmie Kronospan wykazała nieprawidłowości na emitorze suszarni włókien Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia



Dnia 2 marca Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydał komunikat o zakończonej kontroli w firmie Kronospan. Informował on o braku przekroczeń w pomiarach prowadzonych w suszarni wiórów. Nieprawidłowości wykazały jednak pomiary prowadzone na emitorze suszarni włókien.

Jak już informowaliśmy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie 28 lutego 2018 r. zakończył kontrolę prowadzoną przez inspektorów WIOŚ w Rzeszowie w firmie Kronospan Mielec Sp. z o.o. w Mielcu. Była to kontrola rozpoczęta bez wcześniejszego zawiadomienia przedsiębiorcy o zamiarze wszczęcia kontroli i trwała od 26 stycznia 2018 r.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Jak informował WIOŚ, kontrola połączona była z kontrolnymi pomiarami i badaniem gazów i pyłów wprowadzanych do powietrza z emitora suszarni wiórów i emitora suszarni włókien. Uzyskane wartości emitowanych substancji były niższe, niż określone w pozwoleniu zintegrowanym wydanym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego.

- Kontrola potwierdziła realizację zarządzenia pokontrolnego wydanego po ostatniej kontroli WIOŚ przeprowadzonej w grudniu 2017 r. Podczas kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości w postaci przekroczeń dopuszczalnych wartości emisji zanieczyszczeń do powietrza – podawał w komunikacie 2 marca WIOŚ.

W piątek (9 marca) WIOŚ wydał kolejną informację. - W nawiązaniu do informacji z dnia 2 marca 2018 r. dotyczącej kontroli w firmie Kronospan Mielec Sp. z o. o. w Mielcu, WIOŚ w Rzeszowie podaje, że zamieszczona informacja o wynikach pomiarów dotyczy tylko suszarni wiórów – podkreśla instytucja.

- Natomiast po analizie sprawozdania z przeprowadzonych pomiarów na emitorze suszarni włókien, stwierdzono wartości wyższe we wskaźnikach: dwutlenek siarki, tlenki azotu i tlenek węgla, w porównaniu do wartości określonych w pozwoleniu zintegrowanym. Uzyskane wyniki pomiarów będą stanowić podstawę do dalszych działań administracyjnych w stosunku do kontrolowanego podmiotu – czytamy w komunikacie rzeszowskiego WIOŚ.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-03-19 19:16:46) wilko

    Milionowe kary

    Powinni płacić milionowe kary za wartości wyższe we wskaźnikach dwutlenek siarki, tlenki azotu i tlenek węgla, w porównaniu do wartości określonych w pozwoleniu zintegrowanym. Za każdy dzień 1 milion od kiedy działają.

  • (2018-03-16 23:48:34) troc

    ~ przeciez to jedna i ta sama osoba i zdaje sobie napewno sprawe z tego co jest ,ale musi tak pisac i widac ze ladnie musza sie denerwowac skoro czestotliwosc komentarzy sie zwieksza

  • (2018-03-16 23:01:46) ~

    ZAPRASZAMY! Hinka, Tynka, Swinka, Zenek3, Galllua Anonimumu i innych ZAPRASZAMY TERAZ dnia 16-03-2018 godz. 23 na osiedla Dzióbków i Smoczka na INHALACJĘĘĘM połączoną z WDYCHANIEEEEM i OCZEKIWIANIEMMMM do MAJAMMM na INSTALACJEMMM ŚRODOWISKOMOMM KRONOSPANUM! OTWIERAMY OKNa i wychodzimy wychodzimy a potem WDECH WYDECH WDECH WYDECH i tak do MAJA, WDECH WYDECH WDECH WYDECH

  • (2018-03-16 20:50:40) banita

    agag666

    ''kurde mam nadzieję że ruszy i że będzie poprawa. Niebawem sprawdzimy na własnej skórze...'' My już dwadziescia lat sprawdzamy to uzdrowiskowe powietrze (dziwne że nik jeszcze nie wprowadził oplaty klimatycznej w Mielcu).Następne dwadziescia lat a będziemy świecić w kolorach fluorescencyjnych jak dożyjemy, bo jak na razie tylko zawały,wylewy,udary, raki, problemy z krążeniem,choroby płuc dzięki tej ekologicznej firmie i zdrowej parze wodnej (16 ton na dobę)

  • (2018-03-16 11:07:58) mrjurek

    GallAnonim

    Czekałem na to 20 lat. Jak nie zobaczę to nie uwierzę. Mam nadzieję, że cofną im zezwolenie, a filtry niech zostaną. Przyszłość mówisz. Jeśli słowami Krono, to Tobie też nie ufam, a mam swoje podstawy aby zdefiniować Cię jednym słowem, troll.

  • (2018-03-16 11:06:57) mrjurek

    GallAnonim

    Czekałem na to 20 lat. Jak nie zobaczę to nie uwierzę. Mam nadzieję, że cofną im zezwolenie, a filtry niech zostaną. Przyszłość mówisz. Jeśli słowami Krono, to Tobie też nie ufam, a mam swoje podstawy aby zdefiniować Cię jednym słowem, troll.

  • (2018-03-13 21:11:30) GallAnonim

    Mr Jurek bo maj to powrót do przyszłości. Mamy marzec.

  • (2018-03-13 20:26:36) gonzo77

    Krono ma wiele emiterów nie tylko ten na którym będzie ten cały filtr co nie wiadomi jak będzie działał. Tej firmie ufać już nie można.

  • (2018-03-13 11:52:24) agag666

    Ja już widzę ze to faktycznie bez sensu to wszystko skoro robota już w zasadzie zrobiona od dawna ;) wystarczy trochę zasięgnąć wiedzy i tyle. Teraz może być faktycznie walka o przypisanie tych zasług ;)

  • (2018-03-13 11:46:39) GallAnonim

    Kampania z Melnoxem jest odwracaniem problemu. Melnox drastycznie zredukuje emisje do polowy tego roku i to bedzie jedyny pozytyw po 4 latach tych rzadow w miescie wiec to teraz jest walka kto z dobrodziejów to uczynił. Reszta to demolki hal, bibliotek i walki frakcyjno partyjne na szkode miasta.

  • (2018-03-13 11:24:39) agag666

    Filtr

    Jestem wielka przeciwniczką trucia środowiska przez kronospan... ale trochę Was ludki nie rozmiem. Przecież wystarczy poszperac i sie dowiedzieć że nowy filtr (wielkości mniej więcej 6-piętrowego bloku) już stoi, nowy komin i jakieś inne obiekty też już sa widoczne a planowane uruchomienie jest na 28 maja... kurde mam nadzieję że ruszy i że będzie poprawa. Niebawem sprawdzimy na własnej skórze.

  • (2018-03-13 10:13:52) mrjurek

    Panie/Pani GallAnonim czy schodzenie na inne zagadnienia nie jest odwracaniem uwagi od sedna problemu? Super, podejdziemy pod Melnox i zobaczymy faktycznie zaawansowane prace. Co z tego jak fakt pozostaje faktem i nadal mam ten sam smród pod oknem. Wiele razy już nagrywałem filmik jak dym z Melnoxu (Krono) unosi się nad całym Mielcem, a nad dymem ładne błękitne niebo. Nie, to nie była zima tylko lato. Ja tego inaczej nie wytłumaczę jak zasyfianie i przy okazji smród "lasu" przez Krono. A jakoś mniejszej emisji nie widzę tylko częstsze choroby płuc mojego dziecka i dzieci moich znajomych.

  • (2018-03-12 19:44:22) gonzo77

    Zenek ty jesteś taki śmieszny że żal nawet odpowiadać :D Postój sobie kilka dni w tym gryzącym dymie z krono poodychaj pozaciągaj sie pospaceruj z dziećmi a potem wygłaszaj swoje kronoteorie. Ten syfiarz musi zniknąć z mapy Mielca nie ma dwóhc zdań i przepędzimy go gdzie pieprz rośnie przekonasz sie a prace spokojnie znajdziesz gdzie indziej. Ja sie nie dziwie że ci nie przeszkadza ten smród jak w nim nie mieszkasz

  • (2018-03-12 19:31:09) GallAnonim

    Zenek jak czytam http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/gus-o-emisji-pylow-w-polsce-stezenia-od-lat-spadaja,95348.html to bardziej złożony problem cywilizacyny. Miezzkam w mielcu od urodzenia. Ale melnox tak mi nie przeszkadza nak wiosenno jesienne sasiedzkie porzadki w ogrodach z paleniem czegokolwiek i te nocno ranne wyziewy z kopciuchów widac ze butelki pet i pseudo wegiel daja bo to dopiero jedzie, nie mozna ubran trzymac na sobie bo capi wszystko. Melnox przy tym to dolina rospudy.

  • (2018-03-12 18:53:21) ~

    Zenek3 - nie chodzi o pieprzone "trochę", nie chodzi o pieprzone parametry pyłu - przyjmij do wiadomości, że chodzi o UCIĄŻLIWY SMRÓD. Gdyby nie duszący zapach i odczuwalny pył, wcale nie drobny bo wpadający w oczy, nie byłoby aż takiego problemu... Przestańcie się onanizować spełnianymi przez Krono parametrami, tylko odetkajcie sobie nosy - jeśli ktoś nie ma WĘCHU, niech przestanie chrzanić i się zamknie.

  • (2018-03-12 18:30:57) GallAnonim

    To poprosru jest gorący temat zastępczy dla przykrycia przed wyborami 4 lat nieudolnych rządów w miescie. Melnox w tym półroczy radykalnie zmniejszy uc8ążliwosc wiec na plakatach wyborczych bedzie ja ja ja jam to uczynil biorac w cugle. To naprawde bedzie jedna pozytywna rzecz po 4 latach. Demolka hali i widoki marne czy jakakolwiek bedzie, demolka bibliotekii rck bo za dlugo tam lezaly ksiazki marksa i engelsa. I mury przeszly. Brak jakichkolwiek rozsadnych dzialan, inwestycji. 4 lata malo inteligentnych gierek frakcyjno-partyjnych. ...

  • (2018-03-12 15:04:09) Zenek3

    do ~

    pewnie, trochę by się zanieczyszczenie zmniejszyło, ale to jest tylko kropla w morzu. zobacz sobie w innych miastach, nawet w Gdańsku jest smog i likwidacje fabryk nic nie dadzą.

  • (2018-03-12 13:09:15) ~

    Zmieni

    Zenek3 - zmieni - wiele zmieni się dla tych, którzy mają funkcjonujący zmysł powonienia, który to zmysł zbyt często uniemożliwia im zwyczajnie przewietrzenie mieszkania poprzez otwarcie okna czy spacer po spokojnej ulicy bez ruchu samochodowego, czy czasami nawet spacer po lesie. Dla tych którzy zmysłu powonienia nie posiadają, nigdy żadnej zmiany nie będzie.

  • (2018-03-12 12:41:02) Zenek3

    nikt

    nikt nie mówi, że problemu nie ma. każda fabryka w polsce zanieczyszcza powietrze, taka prawda. zlikwidowanie, jak to niektózy chcą, Kronospanu, czyli jednej fabryki - nic nie zmieni. to jest tak jakby jeden samochód wziąć z ulicy i powiedzieć, że dzięki temu będzie mniej smogu. to bez sensu.

  • (2018-03-12 09:21:47) Consuela

    Won z Mielca

    Mam pytanie, czy emitowane 16 ton pyłu na dobę przez Kronobylca ktoś zamiata??? Pył gromadzi się na ulicach, w naszych ogrodach działkowych itp. co dzień więcej o 16 ton, ruch uliczny sprawia, że mamy nieustanną "inhalację". Czy na tym się ktoś zastanawia? Wszyscy na protest, truciciel won z Mielca!!!

  • (2018-03-11 10:23:42) GallAnonim

    Ale czy procenty poparcia przekładają sie na zdrowy rozsądek poszczególnych osób? Z całym szacunkiem mielec tego nie doświadcza.

  • (2018-03-11 09:43:17) mielecpany

    Mielec zawsze za PIS

    Jak w tytule Mielec zawsze za PIS .Na PiS chce głosować 44 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów parlamentarnych, na PO - 14 proc. Po 6 proc. respondentów chce oddać głos na Nowoczesną i Kukiz'15, po 5 proc. na PSL i SLD - wynika z marcowego sondażu CBOS. W marcu na rządzącą partię chciałoby oddać swój głos 44 proc.... To się nazywa demokracja która powinna się pogodzić uszanować mniejszość . Pozdrawiam z spaceru NIEDZIELNEGO

  • (2018-03-10 22:10:20) GallAnonim

    Chociaz marsz z mielczanami nie jest złym pomysłem. Tam nest prowadzona jakaś budowa, mając na uwadze stan inwestycji za tej kadencji pojecie "budowa" moze byc obce i należy ludziom to pokazac i wytłumaczyć ze to negacja waszych działań.

  • (2018-03-10 21:33:48) GallAnonim

    A potem P. Radna na ściernisko po hali sportowej na bosaka w piłkę poklepać. Dziekujemy. Dziękujemy. Luftwaffe mniej zburzyło w mielcu niż wasza "rada" dobrej zmiany. Ale nie ma to jak tematy zastepcze znaleźć miesiecznice marsze na brame wschodnią, wieże krzyżowe widokowe itp itd.

  • (2018-03-10 21:25:57) Radna

    Pierdu, pierdu

    Wykazała nieprawidłowości na emitorze suszarni włókien, bo coś musiała wykazać. Nieprawidłowości są wszędzie! WSZYSCY NA MARSZ!!!

  • (2018-03-10 18:15:53) mielecpany

    Siła tylko w jedności czyni cuda

    Polska to nasza ukochana ojczyzna i musimy wszyscy razem o nią dbać – „Jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu” – jak mawiał św. Jan Paweł II

  • (2018-03-10 18:15:18) mielecpany

    Siła tylko w jedności czyni cuda

    Polska to nasza ukochana ojczyzna i musimy wszyscy razem o nią dbać – „Jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu” – jak mawiał bł. Jan Paweł II

  • (2018-03-10 17:29:10) kos

    Jeżeli nieprawidłowości wyłapywane są w trakcie kontroli, to co się dzieje, gdy kontroli nie ma można sobie tylko wyobrazić.

  • (2018-03-10 17:15:10) Zawisza

    Pytanko

    To po co jest ten wios z tego wynika że od brania pieniędzy za nic żadnych kar, wniosków o ukaranie czy nawet chęci ę szkoda gadać normalne popolupo

  • (2018-03-10 16:53:14) ajek

    Won z Mielca

    Mam nadzieję że osoby które dają przyzwolenie na to wszystko od tylu lat zostaną rozliczone. Wszyscy na protest

  • (2018-03-10 14:02:38) diphisli

    Kronospan = nieprawidłowości

    .....i tak jest od 1998 roku. Jedyną prawidłowością były sponsoringi i święty KronoMikołaj w mieleckim szpitalu i

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.