„Pozytywny Mielczanin” nie spoczął na laurach. Kolejna grupa młodzieży przeszkolona z zakresu pierwszej pomocy Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

Uhonorowany tytułem Pozytywny Mielczanin 2017 w kategorii Społecznik plebiscytu organizowanego przez portal hej.mielec.pl instruktor ratownictwa przedmedycznego Andrzej Wyzga organizuje bezpłatne szkolenia pierwszej pomocy dla kolejnych grup mieleckiej młodzieży.Co prawda przebrzmiało już echo tegorocznych ferii zimowych, a jednak warto dostrzec, że był to czas kolejnej, cennej inicjatywy nauczyciela mieleckiego Zespołu Szkół Technicznych Andrzeja Wyzgi. „Pozytywny Mielczanin” 2017 roku po raz kolejny przygotował dla młodzieży zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Zajęcia odbywały się w podgrupach ćwiczeniowych liczących do 8 osób. Szkolenie przeprowadzono w oparciu o „metodę 4-kroków” wg Europejskiej Rady Resuscytacji. W programie szkolenia omówiliśmy przyczyny i objawy zatrzymania krążenia, algorytm postępowania w przypadku zatrzymania krążenia, a także przećwiczyliśmy resuscytację w sytuacjach szczególnych – mówi Andrzej Wyzga.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

W szkoleniu wzięło udział łącznie 47 uczniów ZST.

„Ferie w ZST - Zimowa Szkoła Pierwszej Pomocy” to coroczna inicjatywa realizowana w Zespole Szkół Technicznych. Zajęcia mają przede wszystkim charakter ćwiczeń praktycznych, bo – jak podkreśla Wyzga - jedynie ta metoda warunkuje nabycie realnych umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest nauczyciel ZST - Andrzej Wyzga - instruktor ratownictwa drogowego PZM, członek Polskiej Rady Resuscytacji.

- Na uwagę zasługuje fakt, że szkolenie odbyło się w okresie ferii zimowych, a zainteresowanie tą tematyką dowodzi, że młodzież dostrzega potrzebę nauki pierwszej pomocy - nawet w czasie wolnym od zajęć szkolnych - jako umiejętności mogącej mieć realne zastosowanie w życiu codziennym – podkreśla Andrzej Wyzga.

ks

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!