Czajkowa miejscem uroczystości ku czci Żołnierzom Wyklętym! Będzie inscenizacja! Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaNa polanie z krzyżem przy rzeczce Babulówce na pograniczu Czajkowej i Sarnowa k. Mielca, w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. o godzinie 15:00, odbędzie się uroczystość posadzenia, poświęcenia i nadania imion kolejnym Dębom Niezłomnych.


Tym razem zostaną uhonorowani: por. Teodor Mieczysław Dudzik "Grom", żołnierz AK, WIN pochodzący z Dębiaków k. Mielca, zamordowany przez hrubieszowską bezpiekę 3 stycznia 1947 r. oraz Roman Piotrowski żołnierz AK, NSZ oddziału Wojciecha Lisa "Mściciela" poległy w walce z mieleckim UB 2 lutego 1946 r.

W trakcie uroczystości odbędzie się inscenizacja potyczki oddziału partyzanckiego NSZ z NKWD i UB oraz - uwolnienie jeńców z rąk komunistycznych oprawców. Potyczka z udziałem sprzętu zmotoryzowanego oraz niezbędnymi karabinami maszynowymi.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Po uroczystościach krótki piknik z partyzanckim ogniskiem.

Prologiem uroczystości będzie posadzenie Dębu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przy szkole w Czajkowej i odsłonięcie pamiątkowej tablicy przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza.

- Zapraszam w imieniu Organizatorów, którymi są: GRH im. W. Lisa "Mściciela", Szkoła Podstawowa w Czajkowej, Urząd Gminy Tuszów Narodowy oraz Klub Historyczny "Prawda i Pamięć" a także Społeczny Komitet Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Tuszowie Narodowym. Na uroczystościach będą obecne rodziny Żołnierzy Wyklętych, które przyjadą do nas z Kraśnika i Łodzi – informuje mielecki radny miejski Romuald Rzeszutek.hm


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-04-14 12:20:48) goldwing

    do autora

    Panie Autorze tej "wypociny". Litości!

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!