Można wesprzeć rodzinę tragicznie zmarłego Piotra Kijanki Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaPiotr Kijanka, mielczanin mieszkający z rodziną w Krakowie, zaginął 6 stycznia wieczorem, gdy wracał pieszo do domu z imprezy na krakowskim Kazimierzu. Ślad po nim zaginął w rejonie nabrzeża wiślanego.


Poszukiwała go rodzina, internauci i policja. Niestety 5 marca akcja poszukiwawcza została przerwana tragicznymi wieściami ze stopnia wodnego Dąbie, na Wiśle w Krakowie. Odnaleziono tam ciało mielczanina, jego ostatnie pożegnanie odbyło się w marcu w Mielcu.

W portalu Facebook pojawiła się natomiast prośba o wsparcie dla żony Agnieszki oraz dzieci. - Śmierć Piotra pozwoliła narodzić się wielkim sprawom: jedności, wsparciu, przyjaźni. Bo śmierć nie jest żadną przeszkodą, by móc czynić dobro. Bez względu na wszystko liczy się tylko to, na ile potrafimy być dla siebie ludźmi. Wielu z Was pyta, czy może wesprzeć finansowo Agnieszkę i jej dzieci po tym, jak została sama. Jedno jest pewne - przyjąć pomoc jest czasem trudniej, niż ją odrzucić. Tak bardzo chcemy zawsze radzić sobie sami, a spokoju ani szczęścia przecież nie da się kupić… Sama Agnieszka długo nie chciała dać sobie pomóc w tej kwestii, ale ostatecznie udało nam się namówić ją by założyła konto bankowe na rzecz chłopaków (synów) i pozwoliła nam działać. Dlatego jeśli chcecie wesprzeć Emila i Piotrusia – zróbcie to. Podobno jedyne pieniądze jakie mamy, to te którymi się podzieliliśmy. Dane: Emil i Piotruś Kijanka  28 1140 2004 0000 3002 7752 4037 – czytamy w serwisie Facebook, w poście zamieszczonym przez przyjaciół Piotra i Agnieszki.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Tragiczna śmierć mielczanina w Krakowie sprawiła również, że powstała tam obywatelska inicjatywa pod nazwą „Bezpieczne Bulwary”. To starania by wzdłuż Wisły w Krakowie zainstalowany został miejski monitoring.

- Kamery w liczbie 8-10, na odcinku Bulwarów Wiślanych od Mostu Powstańców Śląskich po Most Stoczniowców, mogą zagwarantować, że nigdy więcej nie będziemy mieli do czynienia z niewiadomymi przyczynami różnego rodzaju zdarzeń wymagających wyjaśniania, jak to miało miejsce w przypadku zaginięcia Piotra Kijanki. Oczywistym jest, że możliwa będzie szybka i zdecydowana reakcja służb mundurowych czy pogotowia. Czas jest przecież niejednokrotnie na wagę złota w takich sytuacjach. I chociaż projekt powstaje na kanwie tragicznego zdarzenia z początku roku 2018, mamy nadzieję, że przyniesie w przyszłości wiele dobrego nam wszystkim – przekazują autorzy tej inicjatywy.

hm


 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-04-16 21:07:41) shrek1

  po co ta krytyka

  jeśli ktoś chce to pomaga jeśli nie to nie pomaga, nie ma żadnego przymusu, ale od razu pieniacze się odzywają jakby im ktoś na siłę kasę z kieszeni wyciągał.

 • (2018-04-16 17:52:41) margarita

  hmmmm

  Ja bardzo współczuje, ale realnie patrząc pani Ania powinna życie w wielkim mieście zamienić na życie w Mielcu... a nie jak deklarowała,ze zostaje w Krakowie i tam wychowa swoich synów...

 • (2018-04-15 14:18:37) depech

  CHORE

  moze Oswialk pomoze ?

 • (2018-04-15 13:36:28) senyszyn

  Idąc tropem po katastr. Smoleńskiej i tej pomocy

  Myśle że też się należy. W końcu mamy równość.

 • (2018-04-14 21:21:54) Tekla

  Emil i Piotruś

  Już bez przesady. Tak majętna rodzina wyciąga ręce po pieniądze. Dla jakich dzieci? Przecież dopiero jest Emil na świecie. To jest jakaś chora sytuacja!

 • (2018-04-14 14:47:34) dress32

  pomoc

  W podobnej sytuacji są setki rodzin, też mają ciężko a nie wyciągają rąk po pieniądze. Sam zresztą ledwo żyję z rodziną od wypłaty do wypłaty, a nigdy nie prosiłem się o pomoc.

 • (2018-04-14 13:17:18) zbycho2323

  hmmmmmmmmmmmm

  z tego co wiem ta rodzinka jest finansowo niezalezna!!!!

 • (2018-04-14 12:32:10) mielecpany

  Wyrazy współczucia.

  Wyrazy współczucia, nie ma dnia by ktoś bliski nas nie opuścił. Zero wsparcia finansowego ze strony społeczeństwa władz miasta itd .Przykładem jestem sam po stracie Mamy _ Taty. Pozdrawiam

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!